DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Ruszył proces celebryty, który zaatakował obrońcę życia. Nieudana kontra Macieja M.

Ruszył proces celebryty, który zaatakował obrońcę życia. Nieudana kontra Macieja M.
Fot. creationc/sxc

Podczas wtorkowej rozprawy Sąd Rejonowy Kraków-Śródmieście uwzględnił wniosek prawnika Ordo Iuris i nie zezwolił na rozszerzenie toczącego się postępowania o zarzuty skandalisty Macieja M. wobec wolontariusza Fundacji Pro-Prawo do Życia.


 

W styczniu obecnego roku prawnicy Ordo Iuris skierowali do Sądu Rejonowego w Krakowie prywatny akt oskarżenia w imieniu pokrzywdzonego działacza Fundacji Pro-Prawo do Życia. Podczas pikiety antyaborcyjnej został on zaatakowany przez celebrytę i zadeklarowanego satanistę Macieja M. Rockowy muzyk w mediach społecznościowych przyznał się m.in. do uderzenia wolontariusza Fundacji, a także znieważył innych pikietujących.


Prawnicy Ordo Iuris zakwalifikowali atak Macieja M. oraz pełne nienawiści wpisy na portalu społecznościowym, jako naruszenie nietykalności cielesnej pokrzywdzonego.


W czerwcu oskarżony Maciej M. złożył wzajemny akt oskarżenia wobec pobitego, zarzucając mu, że obraził go słowami powszechnie uważanymi za obraźliwe. Mecenas Maciej Kryczka, prawnik Ordo Iuris podczas wtorkowej rozprawy zwrócił uwagę, że ze względów formalnych złożenie wzajemnego aktu oskarżenia na tym etapie postępowania jest niedopuszczalne. Sąd uwzględnił to stanowisko i nie zezwolił na rozszerzenie sprawy karnej o zarzuty muzyka wobec działacza Fundacji Pro – Prawo do Życia. Sąd przekazał prywatny akt oskarżenia do odrębnego postępowania.


 W trakcie rozprawy sąd wysłuchał oskarżonego oraz przesłuchał pokrzywdzonego i świadków. Maciej M. nie przyznał się do zarzucanego czynu. Pokrzywdzony podtrzymał swoje oskarżenie i zeznał, że 17 grudnia 2016 r. podczas pikiety fundacji Pro – Prawo do Życia został uderzony przez Macieja M., co potwierdziło dwóch świadków.


Kolejna rozprawa odbędzie się 17 listopada.


Pobitego wolontariusza fundacji Pro-Prawo do Życia reprezentują mecenasi Jerzy Kwaśniewski oraz Maciej Kryczka.

 


Źródło: Ordo Iuris

RoM 

 


DATA: 2017-09-12 21:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ten typek, Mirosław (bo to jest jego oficjalne imię, a nie Maciej) M. już wcześniej po pijanemu znieważał policjantów i solistów.
9 miesięcy temu / mack
 
To nieprawda, że świadkowie potwierdzili zeznania skarżącego. Sąd przesłuchał dwoje pierwszych świadków spośród uczestników pięcioosobowej pikiety. Ich zeznania jednak nie pozwoliły jednoznacznie ustalić przebiegu zdarzenia, ponieważ w istotnych szczegółach różniły się między wersjami zarówno oskarżyciela, jak i oskarżonego. Świadkowie różnie opisywali przebieg zdarzenia w kluczowych jego momentach i rolę uczestniczących w nim osób, mówili o agresji i wzajemnej szarpaninie, inaczej określali nawet obrażenia oskarżyciela ? wbrew jego własnym opisom. Natomiast fakt, że sąd nie zezwolił ze względów formalnych na złożenie wzajemnego aktu oskarżenia na tym etapie postępowania i na rozszerzenie tej sprawy karnej o zarzuty muzyka wobec działacza pro-life oznacza jedynie, że sprawa nienawistnych i wulgarnych wyzwisk będzie prowadzona odrębnie.
9 miesięcy temu / wwm
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.