DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Rusza pierwsza w Polsce sieć 5G. na razie w siedmiu miastach

Rusza pierwsza w Polsce sieć 5G. na razie w siedmiu miastach
Fot. Pixabay

Operator telekomunikacyjny Plus zapowiedział uruchomienie już w najbliższy poniedziałek pierwszej komercyjnej sieci 5G na terenie Polski. Na początku będzie ona działać na terenie siedmiu miast.

 

„Plus w poniedziałek 11 maja uruchomi pierwszą w Polsce sieć 5G na częstotliwości 2,6 GHz TDD. Sieć 100 nadajników będzie działać na obszarze 7 polskich miast - Warszawy, Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina i Wrocławia. Drugim etapem rozwoju 5G Plusa w Polsce będzie objęcie zasięgiem 5G całej Warszawy oraz okolicznych miejscowości, gdzie powstanie ponad 600 dodatkowych stacji 5G” – czytamy w komunikacie ogłoszonym przez firmę.

 

Plus sprzedaje już smartfony i routery obsługujące technologię 5G z wykorzystaniem częstotliwości 2,6 GHz. Zapowiada, że docelowo sieć obejmie obszar całego kraju.

 

Firma informuje, że dzięki nowemu rozwiązaniu klienci będą mogli m.in. oglądać filmy w ultra wysokich rozdzielczościach, transmisje sportowe, wydarzenia i programy w wysokiej rozdzielczości 4K bądź nawet 8K), używać gier komputerowych bez pobierania ich na urządzenia. „5G w Plusie to również większe możliwości wykorzystania nowych technologii dla firm i gospodarki – internet rzeczy, inteligentne miasta, sztuczna inteligencja, wirtualna rzeczywistość i wiele innych” – chwali się operator.

 

Prace instalacyjne ponad 600 kolejnych stacji zlokalizowanych w Warszawie i okolicznych miejscowościach już trwają i zakończą się „w pierwszych miesiącach” 2021 r. Obejmą swym zasięgiem ponad 2 mln osób, zaś łącznie z uruchomionymi w poniedziałek – ponad 3 miliony mieszkańców 7 miast i aglomeracji warszawskiej.

 

Instalacja nadajników 5G produkcji Ericssona na 100 stacjach bazowych w 7 polskich miastach została zakończona w marcu. W kwietniu infrastruktura była testowana.

 

Technologia 5G reklamowana jest jako bezpieczna, jednak w przeszłości grupy naukowców przestrzegały przed jej wprowadzeniem z uwagi na prawdopodobną szkodliwość dla organizmów ludzkich.

 

 

Źródło: Plus.pl, prawy.pl

RoM

 

Czy technologia mobilna piątej generacji jest bezpieczna? Naukowcy nie ukrywają wątpliwości wobec 5G

 

 


DATA: 2020-05-09 14:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Promieniowane elektromagnetyczne mierzy się w milivoltach/metr. Wysokość normalna to około 10 mV/m, mało szkodliwa ? do 50 mV/m. Średnio szkodliwa do 300 mV/m. Co powyżej tej granicy to stanowi duże zagrożenie dla zdrowia istot żyjących. Pomiary wykonywane miernikami elektromagnetycznymi w pobliżu wież 5G wykazują poziom promieniowania w wysokości od 1500 do 2000 mV/m. Łatwo znaleźć to w internecie.
16 dni temu / naxa
 
Jedną z podstawowych racjonalnych obaw przed 5G jest wysoka częstotliwość nośna, w pracach badawczych sięgająca nawet 28 GHz. Tutaj mamy akurat 2.6 GHz, czyli bardzo niską częstotliwość, niewiele odbiegającą od tradycyjnych 1.8/1.9 GHz. Na razie nie ma się czym przejmować.
17 dni temu / ex-Nokia
 
Nie chce 5G w Polsce to szkodzi
18 dni temu / Lila
 
Ale jakie grupy naukowców? Co mówili? Mieli dowody, czy tylko przypuszczali?
18 dni temu / ładnekwiatki
 
my zawsze w czołówce trucia narodu, a są kraje, które się z tego wycofały i zakazały instalacji w trosce o zdrowie swoich mieszkańców, to niech nasi włodarze od sieci komórkowych nie kłamią, że to jest bezpieczne
18 dni temu / 1G
 
Niech najpierw zrobią żeby 3G i 4G działało w miarę bez problemów
18 dni temu / nick
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.