DZIŚ JEST:   26   MARCA   2019 r.

Św. Dyzmasa (Dobrego Łotra)
Św. Małgorzaty Clitherow
 
 
 
 

Rusza inicjatywa ustawodawcza Stop Aborcji

Rusza inicjatywa ustawodawcza Stop Aborcji

W Sejmie złożony został wniosek o rejestrację Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Stop Aborcji, którego celem jest usunięcie z polskiego prawa możliwości zabijania chorych dzieci przed urodzeniem. W 2011 roku pod projektem całkowicie zakazującym aborcji w Polsce podpisało się ponad 600 000 osób.

 

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Jak zawsze przy tego typu okazji wiele mówi się o potrzebie pomocy osobom niepełnosprawnym, tolerancji i opiece. Niestety, chore lub podejrzane o chorobę dzieci należą do jednych z najbardziej dyskryminowanych grup na świecie. To fantastyczne osiągnięcie, że liczba noworodków z zespołem Downa jest zbliżona do zera – mówił prof. Niels Uldbjerg z jednego z duńskich uniwersytetów. Stało się tak nie dlatego, że postępowym lekarzom, etykom i biologom udało się znaleźć lekarstwa na choroby genetyczne. Liberalne prawo aborcyjne pozwala na masową eksterminację dzieci niepełnosprawnych w łonach matek. W niektórych krajach Zachodniej Europy ponad 90% ciąż, podczas których zachodzi podejrzenie choroby dziecka, kończy się zabiciem maleństwa.

 

W Polsce, dzięki tzw. przesłance eugenicznej, która pozwala na zabijanie chorych lub podejrzanych o chorobę dzieci, uśmierca się każdego roku kilkaset nienarodzonych osób. W latach 2007-2012 liczba ta wyniosła 2493 zamordowanych.

 

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa członkowie Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Stop Aborcji wybrali jako termin na rozpoczęcie kampanii, której celem jest usunięcie z polskiego prawa możliwości zabijania chorych dzieci przed narodzeniem. Akcja została zainicjowana przez Fundację Pro – prawo do życia, która w 2011 roku zebrała ponad 600 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem ustawy całkowicie zakazującym zabijania nienarodzonych. Do pełnej obrony życia zabrakło wtedy jedynie 5 głosów w Sejmie. Prawo wymaga, aby pod projektem złożyło swój podpis co najmniej 100 000 obywateli. Fundacja chce ich zebrać w tym roku ponad milion.

 

Rządzący, odpowiedzialni za zabijanie nienarodzonych z Zespołem Downa, będą milczeć. Kto ujmie się za ofiarami w dniu ich święta? To obowiązek każdego człowieka sumienia – napisała w imieniu Komitetu Kaja Godek, pełnomocnik Inicjatywy i mama 4 letniego Wojtka z zespołem Downa. Tworzymy sieć obejmująca wszystkie regiony Polski. Mamy już ponad 30 koordynatorów regionalnych. Współpracujemy z wieloma organizacjami. Mamy świadomość, że budujemy w ten sposób społeczeństwo obywatelskie – dodała. Nie liczymy na siły polityczne ale na zaangażowanie społeczne Polaków, którzy po raz kolejny włączą się w akcję – mówił dziś w Sejmie Mariusz Dzierżawski, zastępca pełnomocnika Komitetu i członek Rady Fundacji Pro – prawo do życia.

 

Z inicjatywy Fundacji w kilkunastu miastach Polski odbyły się dziś pikiety w obronie chorych dzieci. W Warszawie manifestowano pod Sejmem, spod którego członkowie Komitetu udali się do Marszałek Ewy Kopacz aby na jej ręce złożyć wniosek o rejestrację inicjatywy. Kaja Godek wyjaśniła Marszałek jak wygląda obecne prawo eugeniczne w rzeczywistości. Matce, która będąc w ciąży zaskoczona diagnozą, zamiast wsparcia proponuje się zamordowanie jej dziecka. Poza tym od początku różnicuje się wartość człowieka ze względu na jego stan zdrowia. To nie sprzyja chorym dzieciom i ich rodzinom.

 

Niestety, Ewa Kopacz w rozmowie z członkami Fundacji wyraziła przekonanie, że najważniejsza jest możliwość podjęcia dobrej decyzji przez kobietę. Jej zdaniem prawo nie powinno zmuszać obywateli do podejmowania konkretnej decyzji moralnej. Marszałek Sejmu wydawała się być zestresowana podczas spotkania z nami. Kilkukrotnie podkreślała, że zazwyczaj nie przyjmuje delegacji podczas składania wniosku o rejestracje ale dopiero później, przy złożeniu podpisów. Wydaje mi się, że pani Kopacz ma świadomość, że będzie to inicjatywa na szeroką skalę, która po raz kolejny wstrząśnie parlamentem i poruszy sumienia Polaków – tłumaczy Aleksandra Michalczyk, członek zarządu Fundacji Pro – prawo do życia.

 

Marszałek ma 2 tygodnie na rejestrację komitetu. Po jego rejestracji rozpocznie się zbiórka podpisów. O szczegółach akcji można przeczytać na www.stopaborcji.pl


Marcin Musiał


DATA: 2013-03-25 09:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ci, co nie mają pojęcia niech nie próbują rządzić życiem innych...
ponad 5 lat temu / Matka po poronieniu
 
Bardzo ważne jest, żeby na świecie pojawiły się wszystkie dzieci, również te, które nie przeżyją kilku godzin. Te, którymi nikt nie jest w stanie się zaopiekować, bo leki są zbyt drogie (tak, to nie tylko marże koncernów farmaceutycznych, ale i wytworzenie samych leków jest bardzo drogie), życie jest zbyt drogie, a poświęcić się można tylko jednemu: pracy albo choremu... Te, które zostaną wykorzystane, bo rodzice widząc w nich ciężar zobaczą też możliwość "odbicia kosztów". Wzmacniajmy podziemie aborcyjne zakazując prawnie możliwych aborcji. Gratuluję logiki.
ponad 5 lat temu / rozmyślająca
 
A może tak te wszystkie ruchy pro-life (choć bardziej pro-unborn, bo jak dziecko się urodzi, to tracą nim zainteresowanie) skupiłyby się na ustawach podnoszących sumy dodatków pielęgnacyjnych albo na czymkolwiek innym, ułatwiającym opiekę nad niepełnosprawnymi dzieckiem? Bo jak na razie to wychodzi coś na zasadzie "masz urodzić, potem radź sobie sama!".
ponad 5 lat temu / poqw1209
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.