DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2019 r.

Oktawa Wielkanocy
Św. Jerzego
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

Rumunia: milion osób wyjdzie na ulice w obronie rodziny i małżeństwa

Rumunia: milion osób wyjdzie na ulice w obronie rodziny i małżeństwa
fot.Inquam Photos/Octav Ganea via REUTERS ATTENTION EDITORS/FORUM

Blisko milion osób wyjdzie na ulice Bukaresztu by wziąć udział w marszu w obronie tradycyjnej rodziny i wyrazić sprzeciw wobec planów redefinicji małżeństwa przez organizacje LGBT – informują organizatorzy.

 

W maju ulicami Bukaresztu przejdzie marsz w obronie rodziny. Organizatorzy zapowiadają, że w wydarzeniu weźmie udział blisko milion uczestników. Co ciekawe, z inicjatywą wyszła rządząca Partia Socjaldemokratyczna (PSD).

 

- Zdecydowaliśmy zorganizować wielki marsz Partii Socjaldemokratycznej w obronie tradycyjnej rodziny. W łonie partii wszystkie zdania w tej kwestii są jednolite – powiedział Liviu Dragnea, prezes partii.

 

Dragnea liczy na to, że w marszu weźmie udział blisko milion uczestników. Pomysł zorganizowania marszu poprzedziła petycja Koalicji dla Rodziny, pod którą podpisało się ponad trzy miliony Rumunów. Sprawa rozbija się wokół przyszłego referendum w sprawie zmiany Konstytucji. Jednym z pomysłów jest redefinicja pojęcia „małżeństwo”.

 

Do tej pory, w Konstytucji  rodzina powstawała „na skutek zgody pomiędzy małżonkami”. Wobec pomysłów redefinicji małżeństwa przez środowiska LGBT, Koalicja dla Rodziny chce wprowadzić zapis precyzujący, że małżeństwo występuje „pomiędzy mężczyzną a kobietą”.

 

 - Oczywistym jest fakt, że rodzina powstała na skutek małżeństwa pomiędzy mężczyzną a kobietą, jest międzyludzką relacją zapewniającą najlepsze środowisko do przyjścia dziecka na świat oraz jego odpowiedniego wychowania – czytamy w oświadczeniu Koalicji dla Rodziny. - Rodzina ponad wszystko inne, potrzebuje ochrony i wsparcia – dodają.

 

Zmiana konstytucji zapewniłaby zwycięstwo nad wszelkimi próbami wprowadzania legalizacji homo zwiazków. Partia Socjaldemokratyczna dodaje jednak, że w takim przypadku może wprowadzić pojęcie legalnych „związków partnerskich” jako alternatywy.

 

Trybunał Konstytucyjny Rumunii decyzję o przeprowadzeniu referendum ogłosił w 2016 r. Wszystko wskazuje na to, że odbędzie się ono w maju bieżącego roku. Dokładna data nie jest jeszcze ustalona.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

PR

 

Zobacz także:

 

W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw


DATA: 2018-07-17 17:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czyżby to Rumunia miała pokazać Polsce jak walczy się o prawdę i swoje prawa
ponad 1 rok temu / Brawo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "59711"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.