DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Rumunia: Bluźniercze plakaty z lekarzami jako świętymi

Rumunia: Bluźniercze plakaty z lekarzami jako świętymi
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay.com

Na ulicach i placach Rumunii zorganizowana została na szeroką skalę kampania billboardowa, ukazująca lekarzy i pielęgniarki walczących z pandemią jako świętych z aureolami w kształcie wirusa.

 

Plakaty, które już na początku tygodnia zaczęły masowo pojawiać się w Bukareszcie i innych dużych miastach, na swój sposób prowokują także samych medyków. Znajdujące się na nich hasła przekonują bowiem, że „sami lekarze nie uważają się za świętych i nie mają zamiaru prosić o jakiekolwiek wsparcie finansowe”.

 

Zaprotestowała Rumuńska Cerkiew Prawosławna, której rzecznik, Vasile Banescu oświadczył, że „bluźniercza kampania autorstwa międzynarodowej agencji reklamowej McCann Worldgroup we współpracy z rumuńską artystką Wandą Hutirą jest wizualnym nadużyciem ikonografii chrześcijańskiej”. – Kampania świadczy jedynie o ignorancji jej twórców. Prowadzona jest w bardzo złym guście i nieudolnie próbuje karykaturować zasady naszej wiary – nie krył oburzenia Banescu.

 

Władze Bukaresztu szybko zareagowały na zdecydowane protesty, obiecując niezwłoczne usunięcie billboardów.

 

W ponad 20 milionowej Rumunii odnotowano 12 tysięcy przypadków zakażenia Covid-19. Oficjalne statystyki przypisują chorobie wywołanej koronawirusem blisko 700 zgonów.

 

 

ChS

Źródło: „The New York Times”

 


DATA: 2020-05-02 10:53
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Marcin, może przeoczyłeś ten artykuł? https://www.pch24.pl/ojciec-de-malleray--ciala-zostaly-stworzone-dla-dusz--ktore-zabic-moze-tylko-wirus-grzechu,75679,i.html
8 miesięcy temu / kwiatek77
 
Czy kwiatek sama rozumiesz o czym piszesz? Czy po prostu piszesz, bo piszesz? Czy obecnie noszone maseczki zasłaniają oczy, które są zwierciadłem duszy człowieka? Czy ksiądz celebrans widziałaś, aby miał maseczkę? Litości... ręce opadają. My mamy NFZ, nie NHS, który jest tylko w Wielkiej Brytanii.
8 miesięcy temu / Marcin
 
"Gdy Franciszek do znudzenia powtarza swą metaforę o Kościele jako szpitalu polowym, powoli zmienia się nam eklezjalna perspektywa. Jak wiadomo: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia." z artykułu pisanego 6 lat temu? a jakby o naszych czasach... "Nie przychodnia, a szpital polowy" na deonie..."A obecny biskup Rzymu nagle wchodzi do tej sterylnej przestrzeni i robi raban! I woła do lekarzy oraz personelu medycznego mniej więcej tak: Kochani, dobrą robotę tu wykonujecie, ale nie zapominajcie, że w dzielnicy obok toczy się wojna, że jest wielu rannych, którzy bez was tam umrą. Zatem część z was niech pakuje manatki, zabiera sprzęt by w tej dzielnicy utworzyć polowy szpital. Tam też jesteście potrzebni. Duszpasterstwo awaryjne. Nie znaczy to wszystko, że trzeba porzucić tradycyjną pracę Kościoła. Ale znaczy, że konieczne jest dziś duszpasterstwo awaryjne."
8 miesięcy temu / kwiatek77
 
@kwiatek77 Parę razy, gdy byłem u dentysty, kiedy wiercił mi ząb, miał na twarz założoną osłonę. Pewnie z podobnych powodów. Przecież pamiętam, że jak była jakaś grypa, "ptasia" czy "świńska", też we Francji chodzili w maskach. Nie mieszajmy higieny do rytów, bo wyjdzie z tego coś takiego jak w.w. plakaty.
8 miesięcy temu / Jocelyn
 
tamże: "W ewolucji ujawnia się skłonność materii do tworzenia coraz bardziej złożonych form uporządkowania. Świadomość samoorganizuje się i pomnaża. Jesteśmy więc, jak pisał, elementami ewoluującymi w kolejną formę wyższej świadomości, idealnego społeczeństwa, nowej wyższej formy organizacji. Ostatecznie całe życie połączy się w jedną świadomą jednostkę, którą Teilhard nazwał Punktem Omega - połączeniem człowieka z Bogiem. Co istotne to materia i duch były dla Teilharda de Chardina nierozerwalną całością. Jego duchowość jest ?sercem? materii. Znalazł więc świat w Bogu i dusze w każdym tworzywie. panenteizm Dla niego Jezus jest zasadą fizyczną, która działa w celu regulowania wszystkich rzeczy i od którego otrzymuje swoją stabilność. Stąd materialny postęp naukowy ma być ostateczną drogą dla wyewoluowania człowieka ku materialnej boskości. Człowiek nie łączy się z abstraktem ale raczej z maszyną/materialnym światem, który uzyskuje ducha."
8 miesięcy temu / kwiatek77
 
"Otwarcie wrót. Obecnie, pod koniec 2017 roku w Watykanie Papieska Rada ds Kultury zorganizowała konferencję "Przyszłość ludzkości: nowe wyzwania dla antropologii", w której omawiano wpływ opisanych powyżej technologii wdrażanych do 2040 roku na kulturę i Kościół. W efekcie tej konferencji nie opublikowano żadnego ostrzeżenia, że społeczność katolicka nie powinna poddawać się modyfikacjom genetycznym, nie negowano wytwarzania hybrydyzacji gatunków, i obecnie trwającej modyfikacji genetycznej całej biosfery, nie ostrzegano, iż katolicy nie powinni się czipować czy rozszerzać się poprzez implanty technologiczne itd. Zamiast tego kardynałowie, biskupi i naukowcy z Europy, Azji, Ameryki i Afryki, poparli petycję, którą wysłano do papieża Franciszka, w której proszono o zniesienie "monitum" wydanego przez Kongregację Nauki Wiary Święte Oficjum w 1962 r. w odniesieniu do pism Ojca de Chardina" z "Armageddon i Kolektywny Chrystus. #5"
8 miesięcy temu / kwiatek77
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.