DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Ruch Palikota chce głowy Gowina

Ruch Palikota chce głowy Gowina
fot. Adam Chelstowski / FORUM

Ustami marszałek Nowickiej dotarł do opinii publicznej fakt, że oburzony i poruszony sprzeciwem wobec ratyfikacji Konwencji Rady Europy przeciwko przemocy wobec kobiet Ruch Palikota, zbiera podpisy pod wnioskiem o odwołanie ministra sprawiedliwości. Dla Jarosława Gowina skończyły się spokojne noce, bowiem fakt, że do tego by wniosek był kompletny brakuje zaledwie 4 głosów na pewno będzie mu spędzał sen z powiek. Dostało się też premierowi, który choć zapowiadał, że nie będzie klękać przed księdzem, prowadzi wraz z podejrzewanym o klękanie Gowinem jakąś podejrzaną grę.


Zdaniem marszałek Nowickiej, choć wszystko zmierzało do satysfakcjonującego końca, czyli do ratyfikacji konwencji na wskroś przesiąkniętej lewackimi miazmatami, nagle dzięki aktywności Jarosława Gowina rozbiło się to o mur zwątpienia ze strony Donalda Tuska. Oczywiście, zwolennicy Palikota nie podejrzewają premiera, że schodzi on z drogi postępu, ale zarzucają mu rozgrywanie tej sytuacji w sposób pokerowy.

 

Na bratnią i sojuszniczą pomoc Ruch Palikota nie może liczyć. Sojusz Lewicy Demokratycznej na współpracę z RP nie pozwala bowiem urażona duma Leszka Millera nie pozwala mu na współpracę z Palikotem. Pamiętliwość szefa SLD jest przysłowiowa, dał jej wyraz komentując sprawę wniosku mówiąc, „że nie chciałbym rękoma ubroczonymi we krwi brudzić tego wniosku” - nawiązując do słów Janusza Palikota o tym, że „ma on na rękach krew polskich żołnierzy”.


Prawo i Sprawiedliwość też na pewno pod tym wnioskiem się nie podpisze. Partia Jarosława Kaczyńskiego sprzeciwia się podpisaniu konwencji. Na dość niespodziewany akt obrony Gowina zdobyła się jego oponentka w tej sprawie, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, która nie uważa by odmienne od niej zdanie Gowina dyskwalifikowało go jako ministra.

 

Jak widać RP jest osamotniony w nierównej walce o postęp i nowoczesność, gdyż również PSL nie zamierza przykładać ręki do usunięcia Gowina ze stanowiska ministerialnego. Wszystko w rękach i głowie Donalda Tuska - co zrobi premier? Zapewne to co się bardziej opłaci, co spowoduje, że słupki sondaży podskoczą jeszcze wyżej, bo ile można je trzymać na diecie i kazać im sąsiadować z pisowskimi?

 

 

Źródło :wp.pl

luk


DATA: 2012-05-24 17:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.