DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

RPO zaskarżył samorządy broniące rodziny przed ideologią LGBT. W lipcu pierwsze rozprawy

RPO zaskarżył samorządy broniące rodziny przed ideologią LGBT. W lipcu pierwsze rozprawy
grafika pch24.pl

14 i 15 lipca odbędą się dwie pierwsze rozprawy w sprawach skarg Rzecznika Praw Obywatelskich na uchwały rad gmin deklarujące przeciwdziałanie „ideologii LGBT”. Łącznie RPO zaskarżył kilka takich uchwał.

 

Pierwsza rozprawa (14 lipca) będzie dotyczyła uchwały Rady Gminy Istebna z 2 września 2019 roku dotyczącej „powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową”. Druga (15 lipca) uchwały Gminy Klwów z 17 czerwca 2019 roku.

 

Rozprawy to efekt skarg, jakie w ostatnich miesiącach skierował do sądów administracyjnych Rzecznik Praw Obywatelskich. Poza Istebną i Klwowem skargi dotyczyły uchwał z gmin Lipinki, Serniki i Niebylec, a także Rady Miejskiej w Osieku, Rady Powiatu Ryckiego, Rady Powiatu Tarnowskiego oraz Sejmiku Województwa Lubelskiego.

 

RPO jest przeciwny działaniom organów władzy publicznej, nakierowanym na piętnowanie i wykluczanie osób i grup z życia społecznego, a opartym na uprzedzeniach i stereotypach – podkreślał jeszcze w ubiegłym roku Rzecznik uzasadniając złożenie pierwszych z tych skarg.

 

Ponadto uchwały – zdaniem Bodnara – „dyskryminują osoby nieheteronormatywne i transpłciowe, wykluczając je ze wspólnoty samorządowej” oraz w sposób bezprawny ograniczają prawa i wolności mieszkańców gminy – ich prawo do życia prywatnego i rodzinnego, wolność wypowiedzi, prawo do nauki, prawo do nauczania oraz prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.

 

W odpowiedzi na zarzuty RPO wójt gminy Serniki Paweł Woźniak skierował do jego biura specjalne pismo, w którym podkreślił, że „uchwała jest zgodna z duchem chrześcijańskiej wiary, którą wyznają mieszkańcy gminy Serniki”.

 

„Z całą stanowczością zaprzeczam insynuacjom, że uchwała jest skierowana przeciwko jakimkolwiek grupom społecznym, że nosi ona znamion dyskryminacji, nierównego traktowania kogokolwiek z powodu swoje orientacji seksualnej. Uchwała stanowi deklarację, dającą mieszkańcom gminy zapewnienie, że wójt i Rada Gminy nie będą ingerowały ani narzucały jakichkolwiek ideologii, zaś wychowanie i edukacja dzieci będzie odbywać się zgodnie z wolą i przekonaniami ich rodziców”, podkreślił Woźniak.

 

Źródło: rpo.gov.pl

TK


DATA: 2020-06-29 10:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Może ktoś mi odpowie: jak długo jeszcze Polacy będą tolerować, i zatrudniać za swoje pieniądze, urzędników działających notorycznie na ich szkodę?
16 dni temu / Jarosław
 
PDFLGBT potrzebuje zwiększenia dostępności do nowych obiektów seksualnych, przy stałe zwiększających się wynaturzeniach. Instytucje państwowe wspomagają dostęp pedofilów do młodych obywateli. Dramat.
16 dni temu / Mataleo
 
Zaskarżyć rzecznika za weekendowy napad z nożami na prolifowców
16 dni temu / Rycerka
 
Bodnar niech zajme się swoim synalkiem,a polskie rodziny z tradycjami zostawi w spokoju.Pedalski eurokołchoz tak kazał , piesek posłusznie słucha
17 dni temu / Poprostu Polak
 
RPO - rzecznik praw obcych, których normalni ludzie nie chcą widzieć i słyszeć w swoim otoczeniu, dobrze że już niedługo odejdzie, może przyjdzie na jego miejsce ktoś lepszy.
17 dni temu / jarek
 
RPO to inaczej Rzecznik PO.
17 dni temu / Second
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.