DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

RPO nie odpuszcza. Końcówka kadencji pod znakiem walki z samorządami broniącymi rodziny

RPO nie odpuszcza. Końcówka kadencji pod znakiem walki z samorządami broniącymi rodziny
Grazyna Myslinska/FORUM

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar chce zaskarżyć decyzje Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który pod koniec czerwca odrzucił jego dwie skargi  w sprawie uchwał broniących praw rodziny i sprzeciwiających się promowaniu ideologii LGBT, jakie podjęły Rada Gminy Lipinki oraz Rada Powiatu Tarnowskiego.

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że decyzje podjęte przez samorządy nie są związane z administracją publiczną, ale mają charakter ideowy, deklaratywny i tym samym nie mogą być przedmiotem kontroli sądu administracyjnego.

 

Rzecznik Praw Obywatelskich nie zgodził się z tą decyzją sądu i postanowił ją zaskarżyć do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

 

„RPO wniósł o uchylenie obu postanowień i przekazanie tych spraw do ponownego rozpoznania” – informuje biuro Adama Bodnara.

 

„Sąd nie badał zasadności skarg pod względem merytorycznym – nie oceniał postawionych w skardze zarzutów, nie wypowiadał się na temat dyskryminującego charakteru uchwały i nie stwierdził czy jest lub nie jest ona zgodna z prawem. Adam Bodnar wyraził wtedy ubolewanie, że pierwsze orzeczenia w tak istotnej społecznie sprawie zapadły na posiedzeniu niejawnym, bez przeprowadzenia rozprawy i wysłuchania uczestników postępowania”, czytamy na stronie RPO.

 

„RPO podtrzymał, że uchwały dotyczą spraw z zakresu administracji publicznej, ponieważ zawierają władcze dyspozycje skierowane do samorządowych organów wykonawczych i podległych im jednostek organizacyjnych, np. dyrektorów szkół”, napisano w komunikacie.

 

Źródło: rpo.gov.pl

TK


DATA: 2020-07-31 17:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szkoda, iż ten inteligentny człowiek tyle wyrządził zła. Wielka szkoda. Monotematyczny, ślepy na potrzebę promowania niezbywalnych praw człowieka. Panie Boże przemień jego serce. Amen. Ps. Potrzbujemy swiętości w życiu publicznym, a nie popierania ideologii. Oddal lejące się wody KŁAMSTWA, a daj PRAWDY. Panie, daj Ojczyźnie tę łaskę. Amen, Amen, Amen.
1 dzień temu / Mkj
 
Zaangażowanie Bodnara w walce z rodziną i Polakami jest zatrważające. Widocznie widzi w tym swoją szansę na podtrzymanie kariery.
2 dni temu / Mataleo
 
Ten czlowiek publicznie obciazyl Polakow wspolpraca przy holokauscie ! On jeszcze na wolnosci ?
2 dni temu / retro
 
Bodnar to rzecznik lewactwa i głupoty
2 dni temu / DNA
 
Bodnar chce zapracować na nowe miejsce pracy w WHO lub innym skompromitowanym organie
2 dni temu / grimm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.