DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

RPO chce wprowadzenia w szkołach osobnych zajęć o klimacie

RPO chce wprowadzenia w szkołach osobnych zajęć o klimacie
Adam Bodnar. Fot. Adrian Grycuk / commons.wikimedia.org

Adam Bodnar chce by w szkołach wprowadzone zostały osobne zajęcia dotyczące „zmian klimatycznych i sposobów przeciwdziałania ich skutkom”. Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił w tej sprawie do ministra edukacji.

 

„Jako Rzecznik Praw Obywatelskich dostrzegam silny związek pomiędzy kryzysem klimatycznym a prawami człowieka i obywatela, do ochrony których został powołany. Na uwagę zasługuje zwłaszcza przyszła sytuacja dzieci i osób starszych, które mogą zostać szczególnie dotknięte skutkami podwyższenia średniej temperatury na ziemi i pogorszenia się stanu środowiska naturalnego” – napisał Adam Bodnar.

 

RPO jest pod wrażeniem „licznych wystąpień naukowych na temat zagrożeń wynikających z postępujących zmian klimatu”, a także aktywności młodych (zapewne, w przekonaniu rzecznika, spontanicznej i oddolnej) w rodzaju Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

 

Rzecznik przyznał wprawdzie, że elementy wiedzy ekologicznej są już obecne w programach na każdym etapie edukacji, jednak, jego zdaniem, są rozproszone na kilka osobnych przedmiotów. Adam Bodnar obawia się, że krytyczne wobec teorii globalnego ocieplenia poglądy, do których można dotrzeć np. poprzez internet, zbyt mocno wpływają na poglądy i postawy młodych ludzi.

 

W ocenie RPO, „młodzi ludzie nie chcą biernie oczekiwać na rozwój scenariusza, który przewiduje dotkliwe klęski żywiołowe, niedobory wody i żywności, wymuszone migracje oraz poważne konflikty. Wzywają rządzących do okazania odpowiedzialności, odwagi i ambicji, by wprowadzili w życie stosowne rozwiązania, mogące zapewnić przyszłym pokoleniom dobre warunki do życia i rozwoju. Uważam, że odpowiadając na te potrzeby, szkoła mogłaby w większym stopniu stanowić platformę do prowadzenia debaty, poszerzania wiedzy i poszukiwania rozwiązań”.

 

Adam Bodnar uważa, iż edukacja ekologiczna zgodna z teorią globalnego ocieplenia powinna stać się priorytetem edukacyjnym polskich szkół.

 

 

Źródło: interia.pl, PCh24.pl

RoM

 
DATA: 2020-01-14 18:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a "dziecka" ci napiszą na elewacjach -STOP -tce , w podziękowaniu za infrastrukturę , zbudowanie nowoczesnego świata ... , mieszkania , szkoły , szpitale , galeria handlowe , fast foody , baseny , drogi , mosty .... przez poprzednie pokolenia , na dobrą sprawę ,nie muszą kiwnąć palcem przez dobrych parę lat
6 miesięcy temu / odyn
 
Kim jesteś skoro ogłupianie uważasz za OK?
6 miesięcy temu / @Vincent
 
W kolejce do atencji ze strony urzędującego RPO czekają już psy, koty, krowy, świnie, dziki i zdechła wiewiórka.
6 miesięcy temu / sp
 
Jedna godzina mniej religii, w zamian godzina lekcyjna o klimacie. Jest ok.
6 miesięcy temu / Vincent
 
SzPRzPO Bodnar,proponuje jak naszybciej napisać petycje i zanieść osobiście na Berdyczów,jestem pewny ze poprą pańska petycje i natychmiast ja wdraża w życie pozdrawiam
6 miesięcy temu / Kazimierz
 
Ja proponuję wprowadzenie w szkołach osobnych zajęć o szkodliwości lewactwa
6 miesięcy temu / PrPr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.