DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

RPO broni „tęczowego piątku” w szkołach. Mocne odpowiedzi Barbary Nowak i Jerzego Kwaśniewskiego

RPO broni „tęczowego piątku” w szkołach. Mocne odpowiedzi Barbary Nowak i Jerzego Kwaśniewskiego
fot.Simona Supino / FORUM

„RPO Bodnar poucza kuratorów, że nie mają prawa przeciwdziałać demoralizacji dzieci w szkołach, opowiada się po stronie ideologii gender. Oświadczam Panu, że znam swoje obowiązki” – napisała na Twitterze kurator Barbara Nowak w odpowiedzi na stanowisko Adama Bodnara, który stanął w obronie „tęczowego piątku” w szkole. Sprawę skomentował również mecenas Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris.

 

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar zwrócił się do ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego w kwestii stanowiska i działań resortu edukacji oraz podległych mu organów nadzoru pedagogicznego w związku z akcją „Tęczowy Piątek”.

 

We wstępie wystąpienia do szefa MEN, Bodnar zwrócił uwagę, że według prawa oświatowego, do wychowawczych zadań szkoły należy rozwijanie wśród uczniów postaw tolerancji i otwartości światopoglądowej, a także zapewnienie każdemu uczniowi bezpieczeństwa i warunków do prawidłowego rozwoju.

 

„Dzieci nie będą bezpieczne i nie zrealizują swego prawa do edukacji, jeśli nie wyeliminujemy ze środowiska szkolnego dyskryminacji, uprzedzeń i motywowanej nimi przemocy. Jedynym sensownym narzędziem jest tu edukacja antydyskryminacyjna”, napisał RPO.

 

„RPO Bodnar poucza kuratorów, że nie mają prawa przeciwdziałać demoralizacji dzieci w szkołach, opowiada się po stronie ideologii gender. Oświadczam Panu, że znam swoje obowiązki i nie zgadzam się na segregację dzieci w szkołach, wszystkie szanuję, a nie tylko niektóre!”, napisała na Twitterze w odpowiedzi na stanowisko RPO małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

Do sprawy odniósł się również mecenas Jerzy Kwaśniewski. „Stanowisko RPO w sprawie #TęczowyPiątek jest pozornie wyważone i symetryczne, ale:

- przyzwala na naruszenie konstytucyjnie poświadczonego pierwszeństwa wychowawczego rodziców;

- odmawia kuratorom prawa systemowego przeciwdziałania zidentyfikowanej kampanii naruszeń praw rodziców”, napisał prezes Instytutu Ordo Iuris.

Źródła: Twitter, wpolityce.pl

TK


DATA: 2019-10-23 13:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tolerancja tylko w stosunku do zboczeńcow, wobec reszty czysta nietolerancja, oto pomysł tzw. rzecznika. Brawo Pani Kurator, kolejny raz opiera się Pani czerwonej/tęczowej zarazie. Przykład tęczowej tolerancji był 26. przed oknem papieskim, gdzie banda pijanych zboczeńcow harcowala i halasowala tolerancyjnie obrażając uczucia Polaków do osoby Ojca Świętego.
3 miesiące temu / Kpt. Żbik
 
Bodnar zastosował manipulacje twierdząc, że szanuje wszystkie dzieci. Dopuszcza ich demoralizacje zatem nie szanuje żadnego dziecka.
3 miesiące temu / Mataleo
 
Ile mu jeszcze zostało tej kadencji?
3 miesiące temu / tamiko
 
Do AIDS Adis? Chyba klawiatura źle zadziałała: Idź bić brawo na spotkaniu tęczowych wykolejeńców, a nie na katolickim portalu.
3 miesiące temu / A
 
Brawo Bodnar
3 miesiące temu / Adis
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.