DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Rozwodnicy to dopiero początek. W kolejce akceptacja związków jednopłciowych

Rozwodnicy to dopiero początek. W kolejce akceptacja związków jednopłciowych

Dubia czterech kardynałów to próba zdławienia niebezpieczeństwa już na samym początku. Wciąż niewielu rozumie jego prawdziwą skalę – ostrzega Mathias von Gersdorff.

 

Czy wypowiedz prefekta Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerharda Ludwiga Müllera, według którego nie ma potrzeby formalnego korygowania Amoris laetitia, zakończy dyskusję wokół papieskiej adhortacji? To pytanie stawia na swoim blogu niemiecki katolicki działacz i publicysta Mathias von Gersdorff, odpowiadając na nie negatywnie.

 

Jak wskazuje von Gersdorff, w niektórych diecezjach czy episkopatach podjęto decyzję o dopuszczaniu niektórych rozwodników w nowych związkach do Eucharystii. „Niezależnie od tego, że biskupi to czyniący tworzą fakty, które jedynie z wielkim trudem można uzasadnić interpretacją Amoris laetitia, przyjęte przez nich środki są jeszcze dalekie od tego, do czego dąży obóz progresistów” – pisze autor. Jego zdaniem po obu ostatnich synodach biskupów stało się jasne, że progresiści chcą bardzo poważnego rozmycia katolickiej moralności seksualnej. „Dopuszczenie do sakramentów tak zwanych rozwodników w nowych związkach ma być początkiem, ale chodzi o coś o wiele większego: O akceptację jednopłciowych związków partnerskich, moralną nieszkodliwość środków antykoncepcyjnych, zgodę na wolne małżeństwa i tak dalej” – wskazuje von Gersdorff. Jak dodaje, dopuszczenie „niektórych” rozwodników do Komunii to dla progresistów za mało; ich celem jest generalne otwarcie dla nich sakramentów.

 

Publicysta pisze następnie, że katolicka moralność seksualna ma bardzo jednolity charakter. „Nie można wyjąć jednego kamienia tak, by cała budowla się nie rozleciała” – zauważa. Tymczasem liberalna interpretacja Amoris laetitia sprawia, że katolicka moralność seksualna jawi się jako wewnętrznie sprzeczna. Dlaczego bowiem rozwodnik w nowym związku może przyjmować Komunię, a człowiek żyjący w związku bez ślubu już nie? Ten drugi nie znajduje się przecież w stanie cudzołóstwa, wskazuje von Gersdorff.

 

„Progresiści i sprzyjające im media będą zabiegać o to, by (restrykcyjne) wyjątki dla rozwodników w nowych związkach były coraz bardziej rozszerzane. Prędzej czy później dopuści się do Komunii nie tylko rozwodników w nowych związkach, ale także takie osoby, które nie są posłuszne seksualnej moralności Kościoła. To doprowadzi nie tylko do niebywałej liczby świętokradczych Komunii, ale także do erozji moralności seksualnej” – prognozuje publicysta.

 

Dubia kardynałów Burke’a, Brandmüllera, Meisnera i Caffarry odnośnie Amoris laetitia są zasadniczo próbą zażegnania opisanego wyżej niebezpieczeństwa już na samym początku. Być może niebezpieczeństwo to dostrzega jeszcze zbyt niewielu. Jednak prędzej czy później musi dojść do silnej reakcji przeciwko procesowi niszczenia moralności seksualnej, bo w przeciwnym wypadku egzystencja Kościoła katolickiego będzie w niebezpieczeństwie” – konstatuje Matthias von Gersdorff.


Źródło: mathias-von-gersdorff.blogspot.de

Pach


DATA: 2017-01-13 14:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Działa zasada równi pochyłej. Eskalacja postulatów aż do całkowitego zaprzeczenia nauki Kościoła. Lepiej zatrzymać to we wcześniejszych etapach, później jest to trudne, a czasami wręcz niemożliwe.
ponad 3 lata temu / Theo
 
Progresistom powinno się uświadomić, że ich ,,miejsce pracy" po prostu przestanie istnieć. Jaki sens będzie miało istnienia kościoła jako takiego? Niezbędnymi okażą się kafejki wewnątrz, a z biegiem czasu kolejne coraz mocniejsze bodźce albowiem podatki trzeba płacić a konkurencja coraz bardziej wymyślna...
ponad 3 lata temu / Don
 
No, od ukazania się AL twierdzę, że teraz w KK ideałem lunapar. Jak radość amorów to radość. Co se żałować...
ponad 3 lata temu / ma
 
@zima Obudzilas sie? To bardzo dobrze tylko jeszcze nadrob braki.Skrotowo podpowiem Tobie :tyle co powiedzial i zrobil zas skutki teraz widzisz.
ponad 3 lata temu / potato
 
Czterej Sprawiedliwi Kardynałowie powinni jak najszybciej złożyć poprawki do Adhortacji AL. A pierwsza poprawka powinna brzmieć: Podstawowym obowiązkiem rozwodników w kolejnych związkach jest zerwanie z grzechem i odejście od niepoślubionego partnera, czyli nawrócenie, pokuta oraz zadośćuczynienie. Takiego punktu zabrakło nie tylko w adhortacji AL, ale również w adhortacji Familiaris consortio, która utorowała drogę do coraz przychylniejszego stanowiska KK w sprawie rozwodników w kolejnych związkach. Jeśli już naprawiać to kompleksowo, czyli również usunąć punkt 84 FC.
ponad 3 lata temu / tradycja
 
Łamanie szóstego przykazania to cudzołożnictwo.Czy sodomizacja już zapukała do bram Watykanu!A co na to Papież!A co by powiedział Papież Wojtyła!
ponad 3 lata temu / zima
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.