DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Rozprawa Gadowski – Ringier Axel Springer odwołana. Tłumy odśpiewały Rotę

Rozprawa Gadowski – Ringier Axel Springer odwołana. Tłumy odśpiewały Rotę
Witold Gadowski, Źródło: gadowskiwitold.pl

Rozprawa sądowa pomiędzy dziennikarzem śledczym Witoldem Gadowskim a koncernem Ringier Axel Springer została odwołana ze względów bezpieczeństwa. Koncern oskarżył dziennikarza o naruszenie dóbr osobistych za insynuowanie związków firmy z Wermachtem oraz Gestapo. W sądzie zjawiło się ok. 200 zwolenników dziennikarza, którzy odśpiewali Rotę.

 

W Sądzie Okręgowym w Warszawie miało dojść do rozprawy, w której oskarżonym jest dziennikarz śledczy Witold Gadowski. Sprawa dotyczy jego wypowiedzi nt. działalności i funkcjonowania w przeszłości koncernu medialnego Ringier Axel Springer. Dziennikarz w tym kontekście przywołał zbrodnicze czyny niemieckich Nazistów, którzy dopuszczali się mordowania Polaków podczas II wojny światowej. Gadowski stwierdził m.in., że „Niemcy robili mydło z ludzkiego tłuszczu”, a w koncernie pracowały osoby związane z Wermachtem oraz Gestapo.

 

– Zostałem pozwany za to, że powiedziałem prawdę, która jest niewygodna dla niemieckiej polityki historycznej. Przejawiała się ona m. in. emisją serialu „Unsere Mütter, unsere Väter” i tak rozpanoszyła się w Polsce, że usiłuje nam tę niemiecką narrację wtłoczyć w głowy procesami, edukacją i niemczeniem ludzi, wysyłaniem ludzi na stypendia za niemieckie pieniądze – mówił Gadowski przed Sądem Okręgowym w Warszawie.

 

Koncern Ringier Axel Springer oskarżył Witolda Gadowskiego o naruszenie dóbr osobistych i domaga się przeprosin oraz 50 tys. zł grzywny. Zwolennicy dziennikarza opisują proces jako starcie polsko-niemieckie. Sam Gadowski podkreśla, że jest pewny zwycięstwa, ponieważ jest w Polsce i jest Polakiem. – Jeżeli przegram, to za chwilę możemy przegrywać całe serie podobnych procesów i możemy ogłosić kapitulację Państwa Polskiego – dodał.

 

– To nie jest ważne, że jest to sprawa jakiegoś Gadowskiego. Ważne jest to, że to sprawa polskiego dziennikarza, któremu niemiecki koncern chce zamknąć usta w Polsce. Tak jak zamykają usta swoim dziennikarzom tam w Republice Federalnej, tak chcą teraz takie zasady wprowadzić w Polsce i od nas zależy, czy się na to zgodzimy. Ja się na to nie godzę i nie idę na żadną ugodę i będę starał się wykazać, że powiedziałem prawdę i niemiecki koncern spotwarzył mnie pozywając przed sąd – powiedział Witold Gadowski.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, Twitter, wrealu24.pl

WMa

 

  


DATA: 2018-11-24 10:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PRAWDA ZWYCIĘŻY
ponad 1 rok temu / gregor
 
Jaka narodowośc tam siedzi? Odkąd prawda historyczna oparta na dokumentach jest "insynuowaniem" związków firmy z Wermachtem oraz Gestapo?????? Sikorski PO,PSL poprosił Niemcy ny wzięli Polskę pod skrzydła? To nie ma nic dziwnego że chcą ten ...stan....przywrócić?
ponad 1 rok temu / Nikol
 
Brawo dla Witolda Gadowskiego.
ponad 1 rok temu / olae
 
Modlę się za zwycięstwo PRAWDY, a jak wiemy Pan Witold Gadowski nie rzuca słów na wiatr.
ponad 1 rok temu / odszkkodowania
 
wygląda na to, że po wypowiedzi sędziny Gersdorf, ze jej wyjazd do niemiec został opłacony przez niemcy, to odkrywa się, że sądy są pod kuratelą niemiec, znaczy UE, przedwczoraj sędzina Klawonn w sprawie Bolka. Także cały kościół jest chyba pod kuratelą stronnictwa szwajcarsko-niemieckiego, w której przewodzi kard. Marx, także sądy już niedługo dostosują się do dyrektyw unijnych i będą wyroki wydawać zgodnie z dyrektywami UE, a żeby dodać jeszcze smaczku wypowiedź A. Merkel na niemieckiej konferencji cyt: "Dziś państwa narodowe muszą, czy raczej powinny, być gotowe do przekazania swojej suwerenności, oczywiście zgodnie z ustaloną procedurą"
ponad 1 rok temu / axe
 
Każda lawina zaczyna się od ruszenia garstki śniegu. . . Świadectwo jednego tworzy właśnie lawinę tych, którzy dotychczas się bali widząc wroga jako GOLIATA . . . a on na glinianych nogach! Kłamstwo ma zawsze krótkie, gliniane nogi!
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.