DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Rozmowy koalicyjne nie przyniosły rozwiązania konfliktu o emerytury

Rozmowy koalicyjne nie przyniosły rozwiązania konfliktu o emerytury
fot. kprm.gov.pl
#KOALICJA    #SONDAŻ    #PSL    #PO    #STRAJK    #PROTEST    #PAWLAK    #TUSK    #EMERYTURY    #PIKIETA

Po czterogodzinnym spotkaniu w Kancelarii Premiera nie poznaliśmy rozstrzygnięcia koalicyjnego sporu o reformę emerytalną. Co więcej, dziennikarzom nie przekazano nawet efektu rozmów.


Na poniedziałkowym spotkaniu Waldemar Pawlak miał przedstawić premierowi Donaldowi Tuskowi punkty reformy, na które ludowcy mogą się zgodzić, a na które nie zamierzają. Po spotkaniu rzecznik PSL Krzysztof Kosiński powiedział tylko, że „negocjacje pomiędzy PO i PSL dotyczące reformy emerytalnej będą jeszcze trwały”.

 

Ludowcy domagają się realizacji dwóch swoich postulatów - po pierwsze wprowadzenia 50 proc. podstawy do naliczania emerytury cząstkowej, na którą kobiety miałyby przechodzić w wieku 62-63 lat, a mężczyźni w wieku 65 lat. Po drugie chcą dopłat do kapitału emerytalnego kobiety za każde urodzone dziecko.

 

Podczas spotkania premiera z wicepremierem pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów pikietowali związkowcy z „Solidarności”. Opowiadają się oni zdecydowanie przeciwko reformie emerytalnej w kształcie proponowanym przez Donalda Tuska. Związkowcy zapowiedzieli, że będą obecni przed Kancelarią do piątku, kiedy przeniosą miasteczko pod gmach Sejm, gdzie w tym dniu odbędzie się debata i głosowanie nad wnioskiem "Solidarności" o przeprowadzenie ogólnopolskiego referendum w sprawie podniesienia wieku emerytalnego.

 

Na kilka godzin przed spotkaniem Tuska z Pawlakiem ogłoszono wyniki najnowszego sondażu CBOS. Wynika z niego, że aż 67 proc. ankietowanych źle ocenia wyniki działalności rządu, dobrze - 25 proc.; 57 proc. badanych nie jest zadowolonych, że na czele rządu stoi Donald Tusk; 33 proc wyraża zadowolenie z tego powodu.

 

 

Źródło: niezalezna.pl
kra 


DATA: 2012-03-27 00:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.