DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Rozliczenie VAT w sześciu rubrykach. Klub Kukiz’15 przedstawił projekt nowej deklaracji

Rozliczenie VAT w sześciu rubrykach. Klub Kukiz’15 przedstawił projekt nowej deklaracji
fot. Adam Chelstowski/FORUM
#PODATEK    #VAT

Deklaracja VAT w Polsce liczy 60 rubryk. To dla podatników zbyt skomplikowane i czasochłonne wyzwanie, szczególnie że podatek ten można rozliczać szybciej i łatwiej. Klub Kukiz’15 przedstawił swój pomysł na VAT w sześciu rubrykach. Projekt trafił do wicepremiera Mateusza Morawickiego.

 

W tym momencie polska deklaracja VAT liczy 60 rubryk. W Wielkiej Brytanii czy Irlandii deklaracja ma 8-9 pól rubryk. Dlaczego my nie możemy mieć najprostszej deklaracji? – pytał w „Gościu poranka” TVP Info Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu. Projekt Kukiz’15 zakłada, że deklaracja liczyłaby sześć rubryk.

 

Wedle zapewnień Tyszki, projekt spełnia wymagania Unii Europejskiej. – Jest jedna dyrektywa VAT-owska obowiązująca wszystkie państwa Unii Europejskiej, natomiast jedni wymagają mnóstwo danych od swoich przedsiębiorców, a inni – minimum – powiedział.

 

Jego zdaniem, państwa rywalizują między sobą prostotą systemów podatkowych, a Polska na tym polu odstrasza. – My chcemy przyciągać przedsiębiorców, a nie wypychać ich, by rejestrowali firmy w Wielkiej Brytanii, Irlandii, czy nawet w Czechach. A tak się dzieje teraz w Polsce – dodał.

 

Zdaniem wicemarszałka Polska przez tego rodzaju złe rozwiązania traci konkurencyjność w Europie Środkowo-Wschodniej, szczególnie, że takie kraje jak Rumunia czy Węgry obniżają i upraszczają podatki.

 


Źródło: tvp.info

MA
 


DATA: 2017-01-16 17:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Spojrzałem na stronę ruchu Q15 żeby się tej deklaracji przyjrzeć a tam projekt ustawy w stylu ekspertyz zamawianych przez sąd w Krakowie i choć w telewizorze p. Tyszka wymachiwał kartką z rubrykami to na stronie Q15 nic takiego nie znalazłem.
ponad 3 lata temu / Jan
 
Kukiz15 jako jedyni w parlamencie mają sporo ciekawych projektów(np jedne tablice rejestracyjne na cały zywot auta) ale pis ma ważniejsze sprawy, pewnie i ten projekt nie spotka sie z żadnym odzewem
ponad 3 lata temu / darek
 
Jedna jaskółka wiosny nie czyni, cały system jest tak skomplikowany i niszczący dla uczciwych przedsiębiorców, że powinno się go zlikwidować jednym dekretem. Jednak trzeba przyznać , że Kukiz 15 ma jedyne sensowne pomysły w tej materii.
ponad 3 lata temu / teodor
 
Mali przedsiębiorcy są niszczeni przez system podatkowy i jego skomplikowanie !
ponad 3 lata temu / Zlikwidować ZUS
 
Cały system podatkowy w Polsce powinien zostać tak przekonstruowany, aby jego PODSTAWĄ były proste procedury obliczania należności podatkowych przez podatnika, zamiast stosy papierów, z których chyba już nikt nie jest w stanie przewidzieć, co wynika.
ponad 3 lata temu / sp
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.