DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Rozejm w Strefie Gazy. Realna szansa na pokój czy kolejna, nic nieznacząca deklaracja?

Rozejm w Strefie Gazy. Realna szansa na pokój czy kolejna, nic nieznacząca deklaracja?
Demonstracja Palestyńczyków w Rafah, czerwiec 2018. Fot. Flash90/Forum

Od północy obowiązuje nowy rozejm w Strefie Gazy. Jego warunki zostały ostatecznie ustalone w minionym tygodniu przez przedstawicieli władz izraelskich i reprezentantów Autonomii Palestyńskiej. Według rzecznika Hamasu Fawzi Barhouma wypracowane ustalenia „zapewnią powrót ery spokoju w relacjach między społecznością izraelską i palestyńską”.

 

Swoje oświadczenie Barhoum wygłosił po ataku lądowo-powietrznym, jakiego w piątek dokonała na Strefę Gazy izraelska armia. W jego wyniku zginęło co najmniej czterech Palestyńczyków (w tym – jak utrzymują źródła izraelskie – trzech bojowców Hamasu), a ponad 120 mieszkańców Strefy Gazy zostało rannych.

 

Intensywne bombardowania Strefy Gazy zostały sprowokowane zastrzeleniem w piątek izraelskiego żołnierza pełniącego służbę na granicy ze Strefą – tłumaczył rzecznik sił zbrojnych Izraela, płk. Jonathan Conricus. – Był to pierwszy tego rodzaju incydent od 2014 roku – dodał.

 

W podobnym tonie wypowiedział się w tej sprawie minister obrony Izraela Avigdor Lieberman. – Jeśli Hamas będzie kontynuować wystrzeliwanie rakiet w kierunku posterunków granicznych, skutki takich działań będą bardziej jeszcze opłakane niż mogą to sobie wyobrazić – podkreślił Lieberman w rozmowie z Nikołajem Mładenowem, b. ministrem obrony Bułgarii, a obecnie specjalnym koordynatorem ds. rozmów pokojowych na Bliskim Wschodzie. – Całą odpowiedzialnością za zniszczenia i życie ludzkie zostanie wtedy obarczony wyłącznie Hamas – dodał.

 

Biorąc pod uwagę te wydarzenia i wypowiedzi trudno mieć nadzieję, że podpisany w piątek rozejm przyniesie realne skutki i nie będzie kolejnym nic nie znaczącym dokumentem izraelsko-palestyńskim.

 

Źródło: tvp.info

TK

 


DATA: 2018-07-21 09:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oczywiście że nic nie znacząca deklaracja. Izrael przyjął ustawę ogłaszając się państwem aparhaidu. Biorą przykład Hitlera i to samo wprowadzą w Polsce po realizacji roszczeń. Dla nich nie ma już nadziei.
ponad 2 lata temu / re
 
To jest sprawiedliwość Żydów
ponad 2 lata temu / Ziom
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.