DZIŚ JEST:   17   LUTY   2020 r.

Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Rozbicie rodziny postępuje. Co 14. sformalizowany związek w Niemczech jest homoseksualny

Rozbicie rodziny postępuje. Co 14. sformalizowany związek w Niemczech jest homoseksualny
fot.REUTERS/Mario Anzuoni/FORUM

Jak wynika z raportu Federalnego Urzędu Statystycznego, od 1 października 2017 do końca 2018 roku, „homoślub” wzięło prawie 33 tys. par jednopłciowych. Z tego wynika, że co 14 sformalizowany związek określany w niemieckim prawie jako „małżeństwo” jest homoseksualny.

 

Sformalizowane związki jednopłciowe określane mianem „małżeństw” zostały wprowadzone w Niemczech w 2017 roku. Od 1 października 2017 (kiedy nowe prawo weszło w życie) aż do końca 2018 roku, zawarto ich prawie 33 tys. W tym czasie w Niemczech zawartych zostało 449 466 małżeństw, co oznacza, że co 14. nowy związek tworzą osoby tej samej płci.

 

Wśród par jednopłciowych zawierających homomałżeństwa, w 21 477 przypadkach chodziło o zmianę statusu, bo pary już wcześniej zawarły ze sobą związek partnerski.

 

Niemiecki parlament zalegalizował tzw. „małżeństwa jednopłciowe” latem 2017 roku. Ówczesna kanclerz Angela Merkel, zapowiedziała wcześniej, że w tej kwestii jej partia odstępuje od zasadniczego „nie” i każdy poseł ma decydować zgodnie z własnym sumieniem. Sama Merkel głosowała przeciwko legalizacji małżeństw osób tej samej płci.

 

Źródło: tvp.info / dw.com

PR

     

 

 

Zobacz także:


W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw

 


DATA: 2019-08-21 10:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Miasto Gdańsk organizuje alternatywne wobec państwowych, uroczystości wybuchu II wojny światowej. Jak opisywali organizatorzy?jednym z elementów miał być "radosny Marsz Życia". Dziennikarz Cezary Gmyz zauważył,że jego jednym z organizatorów miał być Andrzej Gąsiorowski,który znany jest z afery "Arb-B".? Może to powtórzę bo się nie przebiło.Jednym z organizatorów radosnego Marszu Życia z okazji wybuchu II Wojny Światowej jest Andrzej Gąsiorowski,który przywozi Izraelczyków.Tak ten właśnie Gąsiorowski od Art-B.Jego przestępstwa się przedawniły i może swobodnie jeździć do Polski?napisał Gmyz.Gąsiorowski to "przedsiębiorca",działacz społeczności żydowskiej,od 1990 roku wiceprezes spółki Art-B,od 1 sierpnia 1991 roku mieszkający w Izraelu,poszukiwany przez Interpol i polską policję w związku ze sprawą tzw."afery Art B",którą umorzono w 2016 z powodu przedawnienia.Izrael nie wydał Gąsiorowskiego Polsce przez 25 lat.Teraz Izrael jest naszym sojusznikiem.
5 miesięcy temu / cyt
 
Ciekawe jak trwałe są takie "małżeństwa".
5 miesięcy temu / Paweł
 
tak - z tym że Izrael to wróg Polski i ogólnie ludzkości - z ich nazistowskim podejsciem do gojów to oczywiste.
5 miesięcy temu / Jot
 
Tak, Niemcy wrogami Polski na pewno tak, i to od wieków, natomiast Izraela to nie, jedynie swoich wierzycieli za pomoc w przygotowaniu 2. wś. wymordowali, a obecnie współdziałają przeciwko Polsce z tymi, którzy uratowani zostali od zagłady dzięki Polakom. Churchil proponował, podobno, raz na 5 lat zbombardować Niemcy, albo wysiedlić z Europy.
5 miesięcy temu / Gerard
 
szaleństwo inżynierii społecznej osiąga szczyty w niemczech, ale może to i dobrze bo niemcy to wrogowie Polski i Izraela !
5 miesięcy temu / tak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.