DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Różaniec przed wyborami w USA. Abp Vigano zainaugurował 54-dniową nowennę

Różaniec przed wyborami w USA. Abp Vigano zainaugurował 54-dniową nowennę
Fot. Reuters / Forum

Były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych arcybiskup Carlo Maria Viganò wraz z redakcją portalu Life Site News wziął udział w rozpoczęciu 54-dniowej nowenny różańcowej przed listopadowymi wyborami prezydenckimi. W refleksji mówił o walce duchowej i konieczności pokonania wrogów przykazań Bożych i prawa naturalnego.

 

Hierarcha podkreślił, że do zdobycia Królestwa Niebieskiego nie wystarczy przeciętne życie. Niezbędna jest bowiem pewna siła, gwałtowność, przemoc. Nie chodzi tu jednak o ziemską przemoc, lecz o „przemoc” innego typu, o odważne szturmowanie nieba. To „przemoc, siła, która jest z pewnością nie z tego świata, lecz zawiera się przede wszystkim w uznaniu naszej niegodności”. A jesteśmy względem Stwórcy niegodni „jako śmiertelne stworzenia przed obliczem niestworzonego i wszechmocnego Boga i jako grzesznicy przed Świętym Świętych.

 

Hierarcha przypomniał, że w prostych modlitwach różańca (Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu) „zawiera się cała katolicka doktryna”. - Módlmy się, by sidła zastawione w cieniu przez niewidzialnego wroga ujrzały światło dzienne a promujący wadę i grzech oraz bunt przeciw przykazaniom Boga i prawom natury zostali pokonani - podkreślał. 

 

Rozpoczęta we wtorek 8 września nowenna potrwa 54 dni i zakończy się kilka dni przed wyborami prezydenckimi w USA (zaplanowanymi na 3 listopada). W kolejnych dniach nowennę poprowadzi ksiądz Tony Pillari.

 

W wyborach powszechnych w USA zmierzą się urzędujący prezydent Donald Trump i kandydat Partii Demokratycznej Joe Biden – radykalny zwolennik legalności aborcji. Po głosowaniu powszechnym 3 listopada ostatecznego wyboru dokona kolegium elektorów 14 grudnia 2020 roku.

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend


DATA: 2020-09-09 10:41
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jesus Ufam Tobie Amen Amen Amen ???? ??????????????????????????
4 miesiące temu / Lisa
 
A to nie jest Nowenna Pompejańska? Popieram rozmówcę poniżej, może warto by rozpowszechnić wiedzę o tej Nowennie? Towarzyszy mi ona od wielu lat, niestety większość polskich wierzących, z jakimi mam kontakt, nigdy o niej nie słyszała.
4 miesiące temu / pola
 
54 dni nowenny,to 54 dni Nowenny Pompejańskiej,tej nie do odparcia!Dlaczego dokładnie nie określono nazwy nowenny?Toż dzięki tej informacji dowiedziałoby się wielu ludzi,że ona istnieje.Bo normalnie to o niej mało się słyszy od księży,raczej pocztą pantoflową wieść o tego rodzaju modlitwie rozchodzi się wśród wiernych.Ale to za długo trwa,mimo tego,że we Włoszech jest uznana przez Kościół.Podobnie było z koronką do Miłosierdzia Bożego,kiedy cichcem się szerzyła,mało kto o niej wiedział,dopiero kiedy papież ją uznał,wyznaczył dzień uczczenia,dowiedziały się o tym całe rzesze wiernych.Wiem coś o tym,bo z Koronką zapoznałam się w latach siedemdziesiątych i to w tajemnicy.Wtedy też dowiedziałam się o siostrze Faustynie,o której nikt nie mówił na religii.I dopiero kiedy konspiracyjnie dowiedziałam się o tej zakonnicy,zrozumiałam dlaczego koleżanka w szkole miała takie dziwnie imię,Faustyna.Jej rodzice musieli wiedzieć o Miłosierdziu Bożym i gorliwie czcić.
4 miesiące temu / gwoli...
 
Możesz dać link gdzie Abp Vigano powiedział, że tron Piotrowy jest pusty? Sede vacante? Jeśli nie, to czemu takie pytanie?
4 miesiące temu / @Aha
 
Czy C.M Viganó to już sedewakantysta?
4 miesiące temu / Aha
 
Przyłączam sie do modlitwy o wybór Trumpa na prezydenta USA
4 miesiące temu / Janis
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.