DZIŚ JEST:   01   LISTOPADA   2020 r.

Wszystkich Świętych
XXXI Niedziela zwykła
Św. Benignus z Dijon
 
 
 
 

Różaniec przed siedzibą TK w intencji dobrego rozstrzygnięcia w sprawie aborcji eugenicznej

Różaniec przed siedzibą TK w intencji dobrego rozstrzygnięcia w sprawie aborcji eugenicznej
Fot. Pixabay

Fundacja Życie i Rodzina oraz Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” organizują wspólną modlitwę różańcową. Intencją jest dobry wyrok Trybunału Konstytucyjnego w kwestii aborcji eugenicznej. Sprawą tą TK ma się zająć 22 października. Publiczny Różaniec odmawiany będzie co tydzień począwszy od najbliższego poniedziałku 21 września.

 

Pierwsze spotkanie odbędzie się, jak zapowiadają organizatorzy, 21 września 2020 r. w poniedziałek przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie, o godz. 18:00. Kolejne spotkania planowane są co tydzień o tej samej porze i w tym samym miejscu. Wspólny Różaniec organizują: Fundacja Życie i Rodzina i Komitet Inicjatywy Ustawodawczej #ZatrzymajAborcję.

22 października 2020 r. Trybunał Konstytucyjny rozpozna sprawę niezgodności z konstytucją tzw. przesłanki eugenicznej w polskiej ustawie o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.

„Dzieje się to po trzech latach oczekiwania i licznych naciskach ze strony opinii publicznej, a także w chwili, gdy w Sejmie czeka na rozpatrzenie największa w historii Polski inicjatywa pro-life #ZatrzymajAborcję (www.zatrzymajaborcje.pl)” – podkreślają organizatorzy.

Przypominają, że od chwili złożenia w Sejmie projektu #ZatrzymajAborcję oraz pierwszego wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie, legalnie zamordowano ponad 3 tysiące poczętych dzieci. Dopuszczanie selekcji i zabijania nienarodzonych ze względu na możliwość wystąpienia wad wrodzonych przypomina najgorsze nazistowskie praktyki i jest hańbą dla polskiego państwa. Inicjatorzy akcji wyrażają podkreślają, że Trybunał Konstytucyjny „ma szansę wreszcie tę hańbę zakończyć”.

- W imię obrony każdego człowieka i bezpieczeństwa obywateli bez względu na stan ich zdrowia, domagamy się jak najszybszego wydania orzeczenia ratującego życie nienarodzonych dzieci. Dlatego też będziemy spotykać się przed Trybunałem co tydzień, aby pokazać sędziom, że jest to sprawa najwyższej wagi – mówi Kaja Godek, pełnomocnik Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej #ZatrzymajAborcję.

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-09-20 09:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

kiedy jak poszła w politykę ,była z nimi na marszu?
1 miesiąc temu / do piotrek
 
Działać wielotorowo. Samo wprowadzenie przepisu, jakze chwalebnego, niczego nie załatwi poza tym, ze te kobiety, które nie będą chciały przyjąć chorego dziecka, znajdą na to inny sposób. U podłoża takich tragicznych decyzji często leży strach. Wychowanie dziecka to trud, samotnie - do kwadratu. Chorego-jeszcze większy. Trzeba wychowywać społeczeństwo do przyjmowania tego trudu, podnieść rangę macierzyństwa i ojcostwa, ukazywać ich piękno i radość rodziny, zapewniać konkretną pomoc - to są wielkie programy społeczne, których nie ma. Dlatego zmiana przepisu niewiele da poza tym, ze lewactwo zawyje. Ale czy obrońcy życia rzeczywiście odtrąbią realne zwycięstwo? Aborcja zaczyna się w głowach i w sercach, do których już napakowano tyle śmiecia, a sprzątać nie ma komu...
1 miesiąc temu / Trzeba
 
Do "Janek". Jesteś zwykłym prostakiem. Zobacz jak rodzice niepełnosprawnych dzieci kochają te dzieci. Godek sama ma dwoje dzieci z czego jedno chore i zobacz jak je kocha. tylko czy ty rozumiesz co to miłość????
1 miesiąc temu / piotrek
 
czy ktoś pomyślał o pomocy w hospicjach dla dzieci urodzonych z wadami
1 miesiąc temu / hipokryci
 
Jak się ma źle w życiu, to nie znaczy że każdy chce mieć źle. Próby zmuszania ludzi do wychowania chorych dzieci żeby inni nie mieli lepiej odemnie, świadczy co najmniej o jakiś zaburzeniach w postrzeganiu rzeczywistości
1 miesiąc temu / Janek
 
Nie mogę być ale będę się łączył w modlitwie z Wami. Szczęść Boże!
1 miesiąc temu / Piotrek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.