DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Jutro, 12.06.2020 r. w Tarnowie na Placu Katedralnym. W maseczkach:
28 dni temu / Janek
 
Czy można zweryfikować lubelskie spotkanie? Podobno 30 listopada o 11.00 na Placu Litewskim modlitwowę różańcową organizuje Fundacja Pro ? Prawo do Życia czy to aktualne?
7 miesięcy temu / am
 
W Lublinie podobno 30 listopada o 11.00 na Placu Litewskim
7 miesięcy temu / am
 
W Łomży Publiczny Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu NPM Królowej polski odmówimy -jak zwykle, w I sobotę miesiąca 5-10-2019 o godz. 17:00, na Starym Rynku. Zaczynamy o 16:45 Koronką do Miłosierdzia Bożego za braci błądzących i dusze w czyśćcu cierpiące. Laudetur Iesus Christus.
9 miesięcy temu / Krucjata Róża
 
W Radomiu w każdą I niedzielę miesiąca 6 października godz. 19.15 przed kościołem garnizonowym przy fontannach. Organizator Fundacja Pro-Prawo do Życia.
9 miesięcy temu / Wojtek
 
W Inowrocławiu każdego dnia o 18:30 w niedziele chyba nadal o 19:30 w kościele Chrystusa Miłosiernego na Rąbinie od 1 maja do 11 listopada tego roku trwa Różaniec za Ojczyznę.
9 miesięcy temu / Inowrocławiani
 
Dlaczego - dla młodzieży szkolnej - udział w różańcu, nie jest obowiązkowy?
9 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
W Łomży Publiczny Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu NPM odmówimy -jak zwykle, w I sobotę miesiąca- 07-09-2019 o godz. 17:00, na Starym Rynku. Zaczynamy o 16:45 Koronką do Miłosierdzia Bożego za braci błądzących i dusze w czyśćcu cierpiące. Laudetur Iesus Christus.
10 miesięcy temu / Krucjata Róża
 
Tylko Różaniec nas uratuje.
10 miesięcy temu / Smutna
 
Czuję się jak Skrzetuski który widzi wojsko ruszające na ratunek Zbarażowi...Boże prowadź, Boże ratuj...
10 miesięcy temu / Kasandra
 
Nie wolno nam słuchać takich ludzi jak o. Gużyński.TYM BARDZIEJ WSPIERAJMY ARC. jĘDRASZEWSKIEGO I PROŚMY pANA O POMOC DLA nIEGO I DLA NAS.
10 miesięcy temu / mARIA
 
Szukam osób chętnych do jednorazowego postu o chlebie i wodzie w intencji biskupów o potrzebne łaski, światło i dary Ducha Świętego w posłudze kapłańskiej. Czy może chciałby się ktoś przyłączyć? : Bardzo proszę. Jeśli by się ktoś zdecydował to proszę o kontakt
ponad 1 rok temu / hmm
 
W Inowrocławiu w parafii pw Chrystusa Miłosiernego do 11 listopada codziennie o 18.30 odmawiamy Różaniec za Ojczyznę
ponad 1 rok temu / JPP
 
Różaniec w Krakowie się odbył. Następny 14 czerwca o 17:00 na Rynku Głównym przy kościele św. Wojciecha.
ponad 1 rok temu / do anty modern
 
Czyżby w Krakowie już nie był organizowany?! Są jakieś wiadomości w tej sprawie?
ponad 1 rok temu / anty modern
 
Mam nadzieję, że to najzwyklejsza pomyłka, iż nie ma Krakowa na liście majowych modlitw różańcowych...
ponad 1 rok temu / mm
 
Białystok - będę
ponad 1 rok temu / Łukasz
 
Niestety jest to mało rozpowszechnione. Gdyby to ogłosili kapłani w ogłoszeniach duszpasterskich frekwencja mogłaby być wyższa. Niestety nie ma to aprobaty hierarchów więc nie chcą się wychylać.
ponad 1 rok temu / prpr
 
Organizowanie modlitw w piątki w czasie Wielkiego Postu to kiepski pomysł. Jeśli mam wybierać między Różańcem, a Drogą Krzyżową i Mszą Św. to wybór jest oczywisty.
ponad 1 rok temu / mm
 
modlitwa w tłumie to nie modlitwa .podliczcie ile godzin stoicie na ulicach ,tyle godzin mogliście poświęcic na pomoc w hospicjach
ponad 1 rok temu / janka
 
Krosno ul Portiusa pod tablicą Żołnierzy Niezłomnych 20.kwietnia godzina 12.
ponad 1 rok temu / Krosno
 
Modlitwa głownie tam,gdzie największe zagrożenie: 30 czerwca 2017r. w Gdańsku prezydenci miast podpisali wspólną deklarację. Wyrażają w niej gotowość oraz chęć przyjmowania przez Polskę uchodźców oraz imigrantów zwanych uchodźcami.Włodarze chcą, wbrew postawie rządu, sprowadzić nad Wisłę przybyszów z krajów islamskich Krakowa Jacek Majchrowski b SLD, Białegostoku Tadeusz Truskolaski PO, Bydgoszczy Rafał Bruski PO, Gdańska Paweł Adamowicz PO, Lublina Krzysztof Żuk PO, Łodzi Hanna Zdanowska PO, Poznania Jacek Jaśkowiak PO, Rzeszowa Tadeusz Ferenc SLD, Szczecina Piotr Krystek PO, Warszawy Gronkiewicz Waltz PO i Wrocławia Rafał Dutkiewicz PO, miał być również Katowic Krupa Marcin był nieobecny.
ponad 1 rok temu / HgW
 
A w Krośnie już od kilku lat 2013 ? w każdą trzecią sobotę miesiąca o godzinie 12.00 pod tablicą pamięci Żołnierzy Wyklętych na ul. Portiusa odbywa się modlitwa różańcowa. O Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Następny termin- 3 sobota kwietna tj. 20 Kwietnia , Wielka Sobota .
ponad 1 rok temu / Krosno
 
BYDGOSZCZ ? modlimy się 13 marca, Plac Wolności, godzina 17.00 ZAPRASZCZAMY!
ponad 1 rok temu / Ekpis
 
a co sie stało z Nowym Sączem
ponad 1 rok temu / zapora
 
@Ewa, dziękuję :- Tylko, że publicznym transportem jechałabym 1 h i więcej w jedną stronę...
ponad 1 rok temu / Jagienka
 
@Jagienka - jest BYTOM. Rynek, 2 marca sobota, godz. 12:00
ponad 1 rok temu / Ewa
 
W lutym uczestniczyłem w modlitwie różańcowej w Łodzi. Było zimno ale wspaniale było się wspólnie modlić. A w marcu? W marcu bez Łodzi? Dlaczego? Raz jest Łódź a raz nie ma. Czy nie można wpisać Łódź na stałe do kalendarza modlitwy różańcowej?
ponad 1 rok temu / Wierzący
 
Szukałam i szukam Katowic i okolic. Na razie nie ma. Obiecałam więc Matce Bożej na razie indywidualny Różaniec za Ojczyznę w kaplicy Adoracji w kościele NSPJ w Mysłowicach.
ponad 1 rok temu / Jagienka
 
Przyłączcie się do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę - nie wymaga wiele wysiłku. A efekt może być wielki, jeśli się będziemy wspólnie modlić
ponad 1 rok temu / Ala
 
Zawsze szukam w spisie miast zapraszających do modlitwy różańcowej Katowic. Nie znajduję.Często odmawiam różaniec. Ale"Gdzie dwaj albo trzej w moje imię...".Jaka szkoda.Kolejny miesiąc.I nic.MT.
ponad 1 rok temu / Maria Teresa
 
dlaczego nie widzę tu miast zagłębia.chętnie bym się przyłączył
ponad 1 rok temu / juty
 
Niezmiernie się cieszę, że lista miast się wydłuża z miesiąca na miesiąc!
ponad 1 rok temu / mm
 
TARNÓW, 12.02.2019 r. godz. 15:00 na rynku od strony katedry, jak zawsze:)
ponad 1 rok temu / Janek
 
TARNÓW, 12.12.2018 r. godz. 15:00 na rynku od strony katedry
ponad 1 rok temu / Janek
 
Jednoczmy się na modlitwie ale też na Ewangelizacji. Zbierajmy się też na Katolickim czacie Czatk.tk Będzie wtedy więcej okazji do uzgodnienia terminów wspólnej modlitwy a także do podjęcia inicjatyw Ewangelizacyjnych, głoszenia Prawdy o sytuacji w jakiej znajduje się Kościół, Polska i świat, wzywania do nawrócenia, przyjmowania Sakramentów Świętych, mówienia o Bogu, o Jego Miłości do nas i że chce On by każdy został zbawiony a nie chce dla nikogo piekła ale decyzję podejmuje każdy sam. Ewangelizujmy i głośmy prawdę też na czatach niekatolickich, gdzie przebywa wiele osób będących daleko od Boga. Owszem zdarzają się tam prawdziwie Wierzący Katolicy, starający się być blisko Boga ale to rzadkość a przebywają tam często osoby szukające innych osób z którymi mogli by grzeszyć. Są tam też ludzie chcący po prostu z kimś popisać i osoby zagubione, które chciałyby, aby ktoś pomógł im być blisko Boga. I choć Ewangelizacja na czatach niekatolickich mogłaby się wydawać czymś ni
ponad 1 rok temu / 7
 
@Ala: POZNAŃ, 27 października (sobota), w godz. 16.30-17.30 przed Ginekologiczno-Położniczym Szpitalem Klinicznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu różaniec ekspiacyjny za grzech aborcji. (wyjątkowo zmiana terminu).
ponad 1 rok temu / Sienki
 
Polska potrzebuje ogromnej modlitwy to mało! Na takich modlitwach są starsi ludzie młodzież śmieje się z różańca to kto tam ma stać! Jeszcze jakaś garstka myśli dzięki Panu Bogu ale to za mało na ratunek Polski.
ponad 1 rok temu / Gość
 
A różaniec w Poznaniu???
ponad 1 rok temu / Ala
 
Brawo wrocławianie! Trzy publiczne różańce w październiku! Mieszkańcy innych miast - bierzcie przykład!
ponad 1 rok temu / mm
 
Smutne, że na filmie widać tylko małe garstki ludzi modlących się za Ojczyznę. Gdzie się podziali Polacy? Na jednym kadrze pojawia się nawet ciemnoskóry mężczyzna, który jak się wydaje jest jedynym, który odmawia na klęcząco. Wydaje się, że organizatorzy zawiedli. Popatrzcie przecież na 11 listopada w większych miastach,a zwłaszcza w Warszawie wielotysięczne tłumy. Gdy Polsce zagrażała sowiecka inwazja w 1920 w Warszawie na Różańcu też się modliły tłumy tysiącami i Polska została ocalona. Ale w 1939 abp Hlond odmówił przyjęcia Jezusa na króla Polski i wiadomo jaki los nas spotkał. Dziś gdy neokomuniści rządzą krajem i niszczą powoli, na Różańcu są tylko garstki.
ponad 1 rok temu / Niktoś
 
Totalny skansen i publiczne pośmiewisko.
ponad 1 rok temu / Michał
 
Jak to możliwe że Łódź tak duże miasto i nie ma takiego spotkania?!
ponad 1 rok temu / Andrzej
 
W żadnym mieście nie modlą się za kryzys w kościele,dlaczego?
ponad 1 rok temu / XYZ
 
Fatima pokuta pokuta ostatni ratunek nadzieja dla Polski!!
ponad 1 rok temu / Gość
 
W Bielsku-Białej taki publiczny Różaniec wynagradzający za Ojczyznę organizujemy już od 5 lat, każdego miesiąca w sobotę. Terminy podawane są w Parafiach. Rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem o godz.15,00 w kaplicy Parafii p/w NSPJ przy dworcu PKS. Następnie przemarsz ulicami miasta - pod przewodnictwem wspaniałego Kapłana Księdza Andrzeja Pacholika- Opiekuna naszego marszu różańcowego, zatwierdzonego przez Ks.Biskupa Ordynariusza Romana Pindla - do Kościoła Św.Stanisława Biskupa, gdzie kontynuujemy modlitwę różańcową i uczestniczymy we Mszy Św. za Ojczyznę. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Bielska- Białej i okolic ! Jeśli nosisz w sercu miłość do Ojczyzny, chcesz ratować grzeszników, modlić się za Twoich Bliskich dołącz do nas, nie ociągaj się ! Obudźcie się śpiący, póki czas ! Polska zwycięży pokutą i RÓŻAŃCEM - pamiętaj i uwierz w to !
ponad 1 rok temu / Maria
 
Będę na różańcu w NOWYM SĄCZU
ponad 1 rok temu / edi
 
??? chyba jednak nie bo mnie to show przeszkadzało reszta bawiła się jak na koncercie ,różaniec w kościołach póki są
ponad 1 rok temu / hm? do Jurek
 
super od dawna czekam na takie akcje tego nam potrzeba jak najwięcej modlitwy i pokuty,Polska przez to jest potężna i alleluja
ponad 1 rok temu / pobożny
 
[email protected] Twoje zastrzeżenia świadczą o Tobie (a nie o modlitwie Różańcem - podziękowań, przeproszeń, próśb z NMP; indywidualnej lub publicznej). w końcu Różaniec św. ma charakter egzorcyzmów.
ponad 1 rok temu / Jurek
 
Polska nie zwycięży bronią tylko Różancem.
ponad 1 rok temu / Ona
 
zadośćuczynienie za grzech legalnej aborcji??-Zadośćuczynienie jest naprawieniem zła, które zostało przez grzesznika wyrządzone.,w tym wypadku pomaga tylko modlącym się-uspokaja ze coś niby zrobili,nie popieram tego publicznego różańca -byłam -ludzie traktują to jak koncert czy inne wydarzenie grupowe
ponad 1 rok temu / hm?
 
Ale jak to tak bez Częstochowy... :]
ponad 1 rok temu / Monarchista
 
Dzięki Bogu naród Polski trwa przy Maryi naszej Matce i Królowej, bo już by nas nie było jako narodu. Modlitwa na ulicach pamiętam była opisana w przepowiedniach tuż przed grozą jaka czeka ziemię
ponad 1 rok temu / woj.
 
Jak najbardziej popieram inicjatywę Publiczny Różaniecjako szturm modlitewny przez Maryję do Jezusa w każdym mieście i wiosce .Może np.w m-cu październiku trzeba wyjść z kościołów i modlić się z różańcem w ręku przed świątyniami publicznie, aby zachęcić w ten sposób innych ludzi
ponad 1 rok temu / Ewa
 
dlaczego nie słyszę tego w swoim kościele,księża do tego nie namawiają, a szkoda
ponad 2 lata temu / xxx
 
Są i Katowice! Hurra!
ponad 2 lata temu / Sienki
 
A Szczecin ? Goleniów ??
ponad 2 lata temu / Serafin 777
 
Rozumiemy że to do nas, jednocześnie rozumiemy że ktoś kto nie rozumie Biblii musi się popisać umiejętnością kopiuj-wklej byle tylko ulżyć swej katofobii. Smutne że nie potraficie stosować merytorycznej argumentacji.
ponad 2 lata temu / do Ela
 
nie rozumieją że to do nich ,smutne ,dlaczego katolicy naśladują innych ? po co ta demonstracja?
ponad 2 lata temu / Ela do Romek
 
ad Aneta: A czy w Katowicach Różaniec się odbywa? Jeśli tak, to kiedy i gdzie dokładnie?
ponad 2 lata temu / Sienki
 
Dlaczego wśród miast powyżej nie ma Katowic?Za każdym razem to samo.Dlaczego?
ponad 2 lata temu / Aneta
 
W Łomży, jako przedstawiciele Kościoła walczącego wychodzimy 2-go czerwca 2018 r. o godz.17-tej na Stary Rynek, na PUBLICZNY RÓŻANIEC WYNAGRADZAJĄCY Niepokalanemu Sercu NMP, o odnowienie elit Polski, Europy, świata. Zaczynamy o 16:45 Koronką do Miłosierdzia Bożego za braci błądzących i dusze w czyśćcu cierpiące. +++ Króluj nam Chryste, w Polsce i wszędzie!
ponad 2 lata temu / Krucjata Różańcowa za Ojczyznę
 
tereferek- co to za straszne przepowiednie? Dzięki Panu Bogu i Maryji królowej Polski mamy kościoły i dużo kapłanów tylko trzeba się za nich modlić. Nie ma narazić żadnych strasznych wiadomości ze nam mają kościoły zamykać no chyba że PO i N dojdą do władzy to kościoły znikną. Nieważne gdzie trzeba ratować Polskę bo zachód Europy to już piekło. Chrystus król Polski powinien zostać królem Polski i to szybko to jest ratunek dla Polski!
ponad 2 lata temu / Wierna
 
proponuję przenieść się z różańcem do kościoła, lub przynajmniej odmawiać również w kościele póki jeszcze mamy nasze kościoły, póki w ramach ekumenizmu pastorzyce jeszcze nam tam nie udzielają Komunii Świętej do ręki. Boję się, że zostaną już nam tylko ulice a i stamtąd nas przepędzą
ponad 2 lata temu / tereferek
 
Do wszystkich, którzy skarżą się, że nie ma różańca w ich mieście: np. wspomniane niżej Wadowice, czy też Szczecin. Mamy ograniczone zasoby. Sami wykażcie się inicjatywą. Po pierwsze taki różaniec trzeba sobie wymodlić. Po drugie zgłoscie się do Krucjaty Młodych: [email protected] .
ponad 2 lata temu / jan
 
A gdzie papieskie Wadowice? Smutne.
ponad 2 lata temu / mieczmat
 
GDZIE SZCZECIN GDZIE? NIE MA. DLACZEGO ? Tu jest pustynia duchowa a księża siedza na plebaniach..........
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
@tom: To inicjatywa zwykłych wiernych, a nie kleru. Zgłoś się pod adres kontakt[at]krucjatamlodych.pl - tam pomogą Ci zorganizować Różaniec w Łodzi.
ponad 2 lata temu / Sienki
 
Oczywiście w Łodzi, gdzie rządzi abp. Ryś, to niemożliwe. Nawet nie zaprosiłby do Areny, jak to zrobił z rekolekcjami dla młodzieży. Zamiast w Kościołach, to na stadiony. Taka ewangelizacja?
ponad 2 lata temu / tom
 
Czy mógłby ktoś zorganizować różaniec we Włocławku?
ponad 2 lata temu / Kobieta
 
BDB
ponad 2 lata temu / Stan
 
Przydałaby się transmisja live. Żeby ci którzy nie mogą dojechać mogli wziąć w tym udział chociaż przez monitorem komputera.
ponad 2 lata temu / Zagłoba
 
W Siedlcach jest od dłuższego czasu co miesiąc różaniec za Ojczyznę ulicami miasta, prowadzony przez Ks. Kanonika Jana Wspólnego.
ponad 2 lata temu / Siedlce
 
Elizeusz: POZNAŃ, przed wejściem do Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego im. K. Marcinkowskiego, wejście od strony ul. Jackowskiego, 24 marca (sobota), godz. 16:30
ponad 2 lata temu / Sienki
 
A kiedy Poznań
ponad 2 lata temu / Elizeusz
 
Czy będzie różaniec w Łodzi? Tyle ruchów katolickich i co ...
ponad 2 lata temu / zdziwiony
 
Tylko z Bogiem Polska się ostoi, w pełni różaniec popieram . Uważam ponadto ,że różaniec do granic należy wprowadzić na stałe 13 maja i w rocznicę cudu pod Lepanto, chętnych nie zabraknie.
ponad 2 lata temu / Polak
 
popieram, popieram popieram ;) mała sugestia czy można zorganizować w weekend..wiem ze to może głupio zabrzmi na tle Boga, wiary i zbawienia ale w środku tygodnia jest praca dom i dosyć dużo obowiązków. To tylko takie moje spostrzeżenie. A poza tym wszystkie "łapki" w górę dla tej wspaniałej iniciatywy
ponad 2 lata temu / eror
 
A gdzie i kiedy w Łodzi?
ponad 2 lata temu / POwstrzymywacz
 
Witam, bardzo proszę organizatorów o wybieranie dnia soboty lub niedzieli. Będzie nas wtedy więcej.
ponad 2 lata temu / Damian
 
A Nowy Sącz?
ponad 2 lata temu / patriota
 
Warszawa, już była w lutym. W marcu będzie 2 marca (pierwszy piątek) o godz. 19:00 tam, gdzie zawsze, czyli Krakowskie Przedmieście 64 przed figurą MB Passawskiej. Do zobaczenia!
ponad 2 lata temu / Sienki
 
Dkaczego nie ma Warszawy. A może jest pomyłka dwa razy Wrocąw?
ponad 2 lata temu / Agata
 
do babcia piszesz jak ludzie którzy wiarę w zbawienie traktują jak folklor; zastanów się czy różańca nie traktujesz jak ozdoby. do lila historyk się znalazł. żeby było humorystycznie inni się dopiero rozkręcają
ponad 2 lata temu / Adam
 
Z mojego punktu widzenia proszę o organizowanie w soboty - niedziele. Wielu ludzi (włącznie ze mną) nie z lenistwa ale po prostu z niemożliwości zorganizowania czasu z powodu pracy nie przyjeżdża. Dziś nawet odległość nie jest problemem, bo sam nie mieszkam w żadnym z tych miast, ale pracować też trzeba
ponad 2 lata temu / Adam
 
@d.grodowski: Prosimy o fakty, nie o mity!
ponad 2 lata temu / Sienki
 
@lila: jak do tej pory to najwiekszymi oprawcami są chrzescijanie, patrząc na ostatnie niemal 2000 lat ciężko bedzie komukolwiek im dorownac
ponad 2 lata temu / d.grodowski
 
@babcia: Niegdyś odbywały się polemiki uliczne między zakonami. Św. Ludwik de Montfort w reakcji na szerzącą się w miastach prostytucję zalecił lokalnej szlachcie publiczne odmawianie Różańca na ulicach. Kościół, jak mówimy w Credo, jest apostolski - czyli powinien wychodzić do ludzi, bo ludzie sami raczej dziś nie idą do kościoła jako budynku.
ponad 2 lata temu / Sienki
 
Nie wiem dlaczego kościół chce wychodzić z kościoła .Wolę jednak żeby to ludzie chodzili do kościoła a nie na ulice kościół wychodził Kiedyś jedynym dniem kiedy modliliśmy się na ulicy było Boże Ciało i było to wyjątkowo piękne , Dziś święto to traci swoją wartość przez inne modlitwy na ulicy a szkoda .
ponad 2 lata temu / babcia
 
Bazylea, Opole i Zgorzelec - coraz więcej Różańców! Brawo.
ponad 2 lata temu / Krzyżowiec
 
@lila: Oprawcami chrześcijan są dzisiaj m.in. muzułmanie, np. na Bliskim Wschodzie, ale nie tylko.
ponad 2 lata temu / Sienki
 
@Marek: Dziś o. Krzysztof Stępowski dziś na kazaniu powiedział, że 2 lutego przy Karolkowej będzie Msza trydencka dopiero o 21:15, więc na Różaniec można spokojnie iść. Co zrobić z pozostałym czasem? Można pójść na adorację przy Karolkowej, która trwa do 21:00. Mam nadzieję, że pomogłem i że widzimy się na warszawskim Różańcu o godz. 19:00.
ponad 2 lata temu / Sienki
 
Ludzie opamiętajcie się,jacy znowu oprawcy chrześcijan? Cesarstwo rzymskie ,o ile się nie mylę ,już dawno upadło..A o moralność kleru rzeczywiście powinniście się modlić.
ponad 2 lata temu / lila
 
Laudetur Iesus Christus Rozważcie zmianę terminu Różańca w Warszawie, ponieważ 2-go lutego jest święto Ofiarowania Pańskiego i wierni biorą udział we Mszy Św. (w Warszawie Msza trydencka jest zazwyczaj o godz. 19:30 na ul. Karolkowej). W wypadku braku zmiany terminu Różańca będę musiał zrezygnować z udziału w nim. Udział we Mszy św. jest ważniejszy. Pozdrawiam Marek Sołdacki
ponad 2 lata temu / Marek
 
czas na Olsztyn
ponad 2 lata temu / OLN
 
A kiedy Włocławek?
ponad 2 lata temu / Włocławianka
 
Polska orężem obrony wiary katolickiej w świecie, duma z bycia Polakiem rozpiera serce ,bracia ,siostry Polacy wyczuwalna jest tu siła błogosławieństwa Bożego , Różańce w dłoń za wiarę , za Jezusa Chrystusa ,my dzieci naszej Matki Bożej coraz więcej nas powstaje ze snu do życia ... iskra płonie
ponad 2 lata temu / Damian
 
Rodacy więcej i więcej nam trzeba Różańca. "O, Panie, któryś jest na niebie, Wyciągnij sprawiedliwą dłoń! Wołamy z cudzych stron do Ciebie, O polski dach i polską broń. O, Boże, skrusz ten miecz, Co siekł nasz kraj, Do wolnej Polski nam Powrócić daj! By stał się twierdzą Nowej siły, Nasz dom, nasz dom."
ponad 2 lata temu / Yamamoto
 
Lublina brak szkoda
ponad 2 lata temu / sylwek
 
Jest ! Super, i jeszcze sobota :) Tym razem praca nie przeszkodzi :)
ponad 2 lata temu / Damian
 
Jest Kraków!
ponad 2 lata temu / Sienki
 
A kiedy w Poznaniu ?
ponad 2 lata temu / OLIWIA
 
rózaniec to dana nam droga krzyzowa jaka kazdy musi isc im trudniejsza ajak czlowiek idzie z nia daje rady i nie poddaje sie - a latwiej by bylo pujsc w uzywki sex zabawe kase i sprzedanie sie - i trzeba umacniac kazdego dnia by sie nie dac propagandzie ideeii zachodu i nie cofnac sie w dniu proby a latwe to nie jest
ponad 2 lata temu / nea
 
Jako reprezentanci Kościoła walczącego spotykamy się 6.01.2018 w Łomży na Starym Rynku i odmawiamy o godz. 17:00 publiczny Różaniec "O odnowienie elit Polski, Europy, świata przez wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu NMP". Zaczynamy o 16:45 Koronką do Miłosierdzia Bożego za braci błądzących i dusze w czyśćcu cierpiące. I taki mam plan na I soboty miesiąca 2018 r. +++ Króluj nam Chryste, w Polsce i wszędzie!
ponad 2 lata temu / Krucjata Różańcowa za Ojczyznę
 
Nie będzie Różańca 13 stycznia w Krakowie?
ponad 2 lata temu / mm
 
Do Sienki. Słaba jest Twoja znajomość Ewangeli , bo gdybyś znała ten fragment: ?Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich? (Mt 18,20) nie pisałabyś tego, co napisałaś.
ponad 2 lata temu / piotrek
 
Do Romek. Pan Jezus Chrystus został ukrzyżowany publicznie, a nie na w ukryciu. A czym jest modlitwa różańcowa, jak nie swoistą drogą krzyżową za Odkupicielem? Gdybyśmy modlili się na pokaz przed np. biskupem, to miałoby sens Twe przypomnienie o obłudnikach, bo chcieliby osiągnąć jakiś cel, np. uznanie w oczach u zwierzchnika. Ale w tym przypadku Różaniec jest wystawieniem się na bitwę z wrogami Kościoła. Narażamy się na pośmiewisko i drwiny, a nawet na oplucie i osikanie, jak to miało miejsce we Wrocławiu. Trzeba mieć wiele odwagi, by narazić się na atak swego środowiska po upublicznieniu w tym przypadku swej osoby. Pan Jezus Chrystus powiedział, że jeśli kto chce Go naśladować, niech bierze swój krzyż i idzie za Nim... czyli też na publiczną mękę krzyżową.
ponad 2 lata temu / Yamamoto
 
Mam nadzieję,że organizatorzy RÓŻAŃCA DO GRANIC ponowią modlitwę w dniu 17 maja i 7 pażdziernika.Polacy potrzebują różańca.Polska potrzebuje różańca . A liczba modlących się będzie rosła.
ponad 2 lata temu / Polak
 
to nie pierwszy raz kiedy spoleczenstwo czuje potrzebe zbiorowej modlitwy na ulicach miast , sprawdzcie historie co sie dzialo na ulicach miast przed bitwa warszawska a czego zabrakło przed wybuche II wojny swiatowej, widocznie ludzie teraz czuja podobna potrzebe , w glebi czuja zagrozenie ze strony upadajacej europy. Ludzie masowo w Polsce sie nawracaja i odnajaduja Jezusa, glownie wlasnie dzieki modlitwie rozancowej innych, coraz bardziej widac linie dzielaca ateistów od wierzacych, przy czym wierzacy pozostaja przy modlitwie i rozancu a ateisci przy ... no wlasnie .
ponad 2 lata temu / Damian
 
@Sienki: Różaniec Publiczny, "publiczny" czyli ?odbywający się przy świadkach, w sposób jawny? - więc jak najbardziej "aby pokazać się ludziom". Niezależnie od tego co sobie obiecują z tego uczestnicy, zauważ, że cytat z Ewangelii nie mówi nic o prestiżu ani o żadnej motywacji modlących się na pokaz, zauważa, że zachowują się "jak obłudnicy".
ponad 2 lata temu / romek
 
@Krzysiek: Spisywali ich, bo nie pewnie nie zgłosili zgromadzenia, a Urząd nie wydaje pozwoleń na zgromadzenie, tylko przyjmuje do wiadomości zgłoszenie. To jest łatwiejsze niż się wydaje, problem pojawia się tylko wówczas, gdy już jakieś zgromadzenie w tym samym miejscu i czasie zostało zgłoszone. @romek: Dzisiaj modlitwa publiczna jest pogardzana, w oczach świata to głupota, więc organizatorzy ciężko, żeby je robili, "aby pokazać się ludziom". Modlitwa publiczna nie ma prawie żadnego prestiżu, więc cytat z Ewangelii jest niezbyt adekwatny.
ponad 2 lata temu / Sienki
 
Dotarłem dzisiaj na wrocławski rynek tuż przed końcem różańca, wracając z pracy. Na koniec przyszła policja i zaczęła spisywać chłopaków trzymających transparent. Wychodzi na to, że do publicznego odmawiania różańca też trzeba mieć pozwolenie z urzędu dotyczące zgromadzeń.
ponad 2 lata temu / Krzysiek
 
"A gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy, gdyż oni lubią modlić się, stojąc w synagogach i na rogach ulic, aby pokazać się ludziom; zaprawdę powiadam wam: Otrzymali zapłatę swoją. Ale ty, gdy się modlisz, wejdź do komory swojej, a zamknąwszy drzwi za sobą, módl się do Ojca swego, który jest w ukryciu, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie. A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani. Nie bądźcie do nich podobni, gdyż wie Bóg, Ojciec wasz, czego potrzebujecie, przedtem zanim go poprosicie." (Mat. 6,5-8)
ponad 2 lata temu / romek
 
A kiedy w Poznaniu ?
ponad 2 lata temu / Oliwia
 
W Łomży odprawimy Różaniec św. 2 grudnia, jak zwykle - o 17:00 na Starym Rynku. Zaczynamy o 16:45 Koronką do Miłosierdzia Bożego za braci błądzących i dusze w czyśćcu cierpiące.
ponad 2 lata temu / Krucjata Różańcowa za Ojczyznę
 
?Cierpliwość, cicha codzienna modlitwa, tworzenie grup modlitewnych, codzienne odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia, post i Różaniec Święty do Mojej Umiłowanej Matki w połączeniu działają jak doskonały sposób na zbawienie dusz?. http://jezusdoludzkosci.pl/
ponad 2 lata temu / polecam
 
rocznica bitwy pod Lepanto - to jak zwykle dobry termin na "Różaniec do granic"
ponad 2 lata temu / obserwator77
 
@ateistka. podejrzewam, że większej części tzw totalnej opozycji psującej klimat w Polsce nie po drodze jednak z Bogiem
ponad 2 lata temu / bellzek
 
Proponuję Różaniec do Granic dwa razy w ciągu każdego roku najbliższy 13 Maja potem rocznica bitwy pod Aleppo
ponad 2 lata temu / Polak
 
To za mało. Trzeba powtórzyć "Różaniec do Granic". OGÓLNOPOLSKĄ modlitwę Różańcową o g. 14-tej i Koronkę o g. 15-tej tym razem we WSZYSTKICH parafiach CAŁEJ Polski w niedzielę dn. 26 listopada - Uroczystość Chrystusa Króla! Tylko CAŁY NARÓD - jak 7 października - jest w stanie wyprosić wielkie rzeczy dla nas wszystkich... Świetnie, gdyby ktoś z organizatorów "RdG" mógł ponownie zorganizować taką Modlitwę...Byłaby ona większa niż tamta, bo we wszystkich, nie tylko granicznych parafiach..Tylko czasu mało..
ponad 2 lata temu / Piotr;
 
@do ateistka tak naprawdę nawet mniej niż 5%,bo w ostateczności wołają jak Wolter "księdza mi dajcie,księdza!".
ponad 2 lata temu / różaróża
 
Przykład ZSRR czy Korei Północnej bardzo dobrze pokazuje co potrafią zrobić ateiści gdy dorwą się do władzy. Całe szczęście że jest was w Polsce tylko 5%.
ponad 2 lata temu / do ateistka
 
Szkoda, że nie w moim mieście. A co zaś to "afiszowania" się z wiarą i hipokryzją polityków zarazem, proszę pogodzić ze sobą dwie sprawy: "Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie" (Mt 6,6). "Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie" (Mt 5,14-16).
ponad 3 lata temu / Eulalia
 
a nie prościej żebyście byli po prostu dobrymi ludźmi? bo przecież nie to 5% ateistów psuje klimat w naszym kraju..
ponad 3 lata temu / ateistka
 
Mam nadzieję że nie będzie tam " ludzi dobrej zmiany " ani tych katolików z pierwszych stron gazet i TV
ponad 3 lata temu / waldon
 
Popieram. Zobaczyć, zrozumieć, uznać swoją niedoskonałość, przyznać się do błędu i modlić się publicznie o uzdrowienie własne i współbłądzących to wspaniała idea.
ponad 3 lata temu / Marek
 
Modlę się na różańcu , ale robię to w zaciszu domowym . Nie znoszę afiszowania się poza domem . Dla mnie jest to okazja do pokazania się innym jaka jestem pobożna . Widzę fałsz u polityków , którzy wielce się publicznie modlą , a za chwilę czynią zło !!!!
ponad 3 lata temu / Barbara
 
Swietne i ciekawe lecz dzis mamy ktory mamy wiadomosc nie aktualna.Zapraszam do Holandi bo nie mam gdzie sie pomodlic wstapic jak koscioly pozamykane albo w nich sklepy.
ponad 3 lata temu / Dariusz
 
Do czego jest przeznaczony kościół? Jako dom boży.
ponad 3 lata temu / wiechu
 
Jeżeli Chcieliby państwo pomóc przy organizacji publicznego różańca w swoim mieście proszę o kontakt tel. 796 766 196 Stanisław Sadowski z Krucjaty Młodych
ponad 3 lata temu / Stanisław
 
Kiedy w Poznaniu?
ponad 3 lata temu / Oliwia
 
W pełni popieram. To piękne.
ponad 3 lata temu / Basia
 
CZekam na Rzeszów
ponad 3 lata temu / bb
 
Coś pięknego.Czekamy na Łomżę
ponad 3 lata temu / IRENA
 
gdzie Lublin?
ponad 3 lata temu / lolo
 
A kiedy we Wrocławiu?
ponad 3 lata temu / ktośtam
 
Jerycho Różańcowe w Poznani, przed obrazem Pani Poznania, właśnie ruszyło.
ponad 3 lata temu / teodor
 
Super sprawa!
ponad 3 lata temu / Jerzy
 
czekamy na szczecin i okolice
ponad 3 lata temu / gosia
 
a gdzie jest trojmiasto ?
ponad 3 lata temu / erty
 
Wiadomo kiedy będzie publiczny różaniec w Gdańsku?
ponad 3 lata temu / Wierząca
 
Czekam na Poznan! :) rozaniec sila niezwykla. Polecam dla ludzi szukajacych Boga i pragnacych wrocic do wiary. Mi sie udalo.
ponad 3 lata temu / Wierzaca
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.