DZIŚ JEST:   24   MARCA   2019 r.

III Niedziela Wielkiego Postu
Św. Katarzyny Szwedzkiej
Bł. Szymona Łukacza, męczennika
 
 
 
 

„Różaniec do granic” zawita do Belgii! Ty też możesz włączyć się do modlitewnej akcji

„Różaniec do granic” zawita do Belgii! Ty też możesz włączyć się do modlitewnej akcji
Fot. gunthersimmermacher / Pixabay

Zapoczątkowany w Polsce różańcowy łańcuch dociera nawet do najbardziej zlaicyzowanych krajów! Świetnym przykładem jest Belgia, gdzie katolicy połączą się w modlitewnym skupieniu dokładnie w rocznicę zakończenia objawień Matki Bożej Fatimskiej.

 

W sobotę 13 października Belgowie będą modlić się o pokój, poszanowanie życia i odrodzenie wiary w swej ojczyźnie. Ksiądz Christophe Rouard, wicerektor sanktuarium maryjnego w Beauraing, które patronuje tej inicjatywie, przypomina, że w 1932 roku Matka Najświętsza objawiła się właśnie na granicy z Francją, w Beauraing, i prosiła dzieci o modlitwę.

 

O swej modlitwie i poparciu dla akcji zapewnił prymas Belgii i przewodniczący tamtejszego episkopatu, kardynał Josef De Kesel. Organizatorzy przyznają, że do podjęcia Różańca na granicach zachęciły ich inne kraje, w których odbyła się taka inicjatywa, a także wizyta kardynała Roberta Saraha w lutym br. W płomiennym przemówieniu prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego apelował wówczas do belgijskich katolików, by byli niezłomni w wierze i nie wstydzili się Ewangelii.

 

Różaniec będzie odmawiany w sobotę 13 października 2018 roku od godz. 15.00, nie tylko na granicach Belgii i na całym jej obszarze. Organizatorzy zapraszają do modlitwy także mieszkańców innych krajów — jedynym warunkiem jest ofiarowanie modlitwy za Belgię.

 

Formalnie do modlitwy można dołączyć zaznaczając swój udział się na stronie https://www.rosaryontheborders.be (należy kliknąć menu „Subscribe”, wybrać opcję „Abroad” i postępować zgodnie z instrukcjami). Strona zawiera aktualne informacje o akcji, w tym także rozważania, które można dołączyć do modlitwy.

 

Specjalne intencje tej akcji różańcowej to: odrodzenie wiary katolickiej w Belgii, odrodzenie w tym kraju prawdziwej kultury życia, nawrócenie grzeszników, pokój w sercach wszystkich ludzi i narodów oraz o jedność Kościoła Chrystusowego. Włączmy się w modlitwę!

 

Źródło: vaticannews.va, adoptkhol.blogspot.com

RoM, MA

 

 


DATA: 2018-10-05 09:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A ja chętnie bym jeszcze raz się pomodliła tak jak w zeszłym roku, a pokuta była niedawno w Gietrzwadzie :)) i było sporo ludzi.
8 miesięcy temu / ktosia
 
Nie miał! Tylko miałam! Jestem kobietą! A proszę Jasna Góra Fatima Polska! Jestem wierną Polką kocham Pana Boga i szanuję te słowa! Jednak Modlitwy mamy za mało za Kochaną Polskę! Jak się wszystkiego trzepiasz :)
8 miesięcy temu / DO - do do dzwonek
 
Jestem za! Trzeba tylko poinformować organizatorów.
8 miesięcy temu / Do Skwarczak
 
Dlaczego nie zorganizujemy jeszcze raz Różańca do granic? To byli wspaniale. Może warto to powtórzyć.
8 miesięcy temu / Skwarczak
 
Zapamiętaj sobie,że Jasna Góra piszemy wielką literą.Fatima również.Coś u ciebie na bakier z polszczyzną.Innych błędów nie wymieniam,byś nie miał za łatwo.
8 miesięcy temu / do do dzwonek
 
Jestem osobą wierząca dobrej woli i nie widzę tego żeby Polska była uratowana. Zmierzamy w bardzo złym kierunku proszę też posłuchać co mówią na jasnej górze i biskupi jak panikuja chyba że mam się nic z tego nie robić narazie to wszystko widzę czarno jedyny ratunek dla Polski widzę Fatima i Pan Jezus na Króla Polski a z tym też się cała Polska nie spieszy bo dużo Polaków nie słyszało o fatimie. I za Polskę jeszcze potrzeba duzo pokuty bo za dużo zła mamy, młodzież dzieci nie chodzą do kościoła
8 miesięcy temu / Do dzwonek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.