DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2018 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

„Różaniec do granic” zawita też do Belgii!

„Różaniec do granic” zawita też do Belgii!
Fot. gunthersimmermacher / Pixabay

Zapoczątkowany w Polsce różańcowy łańcuch dociera nawet do najbardziej zlaicyzowanych krajów! Świetnym przykładem jest Belgia, gdzie katolicy połączą się w modlitewnym skupieniu dokładnie w rocznicę zakończenia objawień Matki Bożej Fatimskiej.

 

W sobotę 13 października Belgowie będą modlić się o pokój, poszanowanie życia i odrodzenie wiary w swej ojczyźnie. Ksiądz Christophe Rouard, wicerektor sanktuarium maryjnego w Beauraing, które patronuje tej inicjatywie, przypomina, że w 1932 roku Matka Najświętsza objawiła się właśnie na granicy z Francją, w Beauraing, i prosiła dzieci o modlitwę.

 

O swej modlitwie i poparciu dla akcji zapewnił prymas Belgii i przewodniczący tamtejszego episkopatu, kardynał Josef De Kesel. Organizatorzy przyznają, że do podjęcia Różańca na granicach zachęciły ich inne kraje, w których odbyła się taka inicjatywa, a także wizyta kardynała Roberta Saraha w lutym br. W płomiennym przemówieniu prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego apelował wówczas do belgijskich katolików, by byli niezłomni w wierze i nie wstydzili się Ewangelii.

 

 

Źródło: vaticannews.va

RoM

 

 

 


DATA: 2018-07-09 21:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A ja chętnie bym jeszcze raz się pomodliła tak jak w zeszłym roku, a pokuta była niedawno w Gietrzwadzie :)) i było sporo ludzi.
2 miesiące temu / ktosia
 
Nie miał! Tylko miałam! Jestem kobietą! A proszę Jasna Góra Fatima Polska! Jestem wierną Polką kocham Pana Boga i szanuję te słowa! Jednak Modlitwy mamy za mało za Kochaną Polskę! Jak się wszystkiego trzepiasz :)
2 miesiące temu / DO - do do dzwonek
 
Jestem za! Trzeba tylko poinformować organizatorów.
2 miesiące temu / Do Skwarczak
 
Dlaczego nie zorganizujemy jeszcze raz Różańca do granic? To byli wspaniale. Może warto to powtórzyć.
2 miesiące temu / Skwarczak
 
Zapamiętaj sobie,że Jasna Góra piszemy wielką literą.Fatima również.Coś u ciebie na bakier z polszczyzną.Innych błędów nie wymieniam,byś nie miał za łatwo.
2 miesiące temu / do do dzwonek
 
Jestem osobą wierząca dobrej woli i nie widzę tego żeby Polska była uratowana. Zmierzamy w bardzo złym kierunku proszę też posłuchać co mówią na jasnej górze i biskupi jak panikuja chyba że mam się nic z tego nie robić narazie to wszystko widzę czarno jedyny ratunek dla Polski widzę Fatima i Pan Jezus na Króla Polski a z tym też się cała Polska nie spieszy bo dużo Polaków nie słyszało o fatimie. I za Polskę jeszcze potrzeba duzo pokuty bo za dużo zła mamy, młodzież dzieci nie chodzą do kościoła
2 miesiące temu / Do dzwonek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.