DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Równość jest już passe. Zdaniem „Wyborczej” mężczyźni nie pasują do… demokracji

Równość jest już passe. Zdaniem „Wyborczej” mężczyźni nie pasują do… demokracji
Zdjęcie ilustracyjne. FOT.REUTERS/Edgard Garrido/FORUM

Postępowe medium z Czerskiej kolejny raz kontestuje propagowaną niegdyś przez siebie ideologię gender. Chociaż jeszcze niedawno z łamów „Gazety Wyborczej” płynął przekaz, że wszyscy ludzie są równi, a płeć jest kwestią wyboru, to okazuje się, że narracja przegrywa starcie z rzeczywistością. Obecnie zamiast równości mamy podział na dobre kobiety, które pasują do demokracji oraz pogardzanych prawdziwych mężczyzn sympatyzujących z prawicą.

 

Siły postępu tracąc impet w swoich międzynarodowych rozgrywkach, zaczęły coraz mocniej „komplementować” i „kokietować” kobiety. Jednak nie wszystkie, a tylko wybrane. Postępowe, światłe, nowoczesne, wykształcone i młode. Takie, które sprzeciwiają się tradycyjnemu porządkowi świata.

 

„Przeciw zamordystom i ksenofobom coraz częściej stają kobiety. Zwłaszcza młodsze i wykształcone, wchodzą na drogę gniewu, by bronić swych praw i demokracji” – czytamy na łamach polskojęzycznego organu prasowego piewców rewolucji.

 

Autor w swoim tekście wskazuje wzorcowe postawy przykładnych towarzyszek. To panie miały „pogonić neofaszystę” w Austrii, to owe nowoczesne jejmościny utrudniają zwycięski marsz francuskiego Frontu Narodowego, głosując na formację kierowaną przez, co ciekawe – kobietę – Marine Le Pen rzadziej niż mężczyźni. W końcu sprzeciwiają się zwycięskiemu Trumpowi, organizując – jak pisze, zapewne w oparciu o własne rachunki Marek Beylin – wielomilionowe protesty.

 

Również w Polsce kobiety są w awangardzie postępu – przekonuje towarzysz redaktor z „GW”. Podkreśla przy tym agresywne spędy feministycznych fanatyczek z jesieni roku 2016, które cieszyć miały się większym poparciem kobiet niż mężczyzn. Co prawda nasze rodaczki też mają na sumieniu błędy i wypaczenia, gdyż wśród wyborców PiS z roku 2015 więcej było kobiet niż mężczyzn, ale przecież owe skandaliczne faux pas zostało Czarnymi Protestami naprawione, a wina zmyta.

 

Redaktor Beylin zdaje się zapominać, że redakcja „Gazety Wyborczej” sprzyjała ideologii gender już u jej zarania, a zgodnie z tą ideą płeć to konstrukcja, rzecz względna, którą można zmieniać. Medium z Czerskiej broniło również pełniącego urząd w zeszłej kadencji pewnego posła przed atakami trans-fobów.

 

Tak więc jeszcze niedawno „GW” przekonywała, że płeć, niczym skarpetki, można zmieniać i nie jest istotnym to, czy ktoś jest mężczyzną, kobietą, czy kobietą z męską przeszłością. Nowy tekst Beylina jest albo niewybaczalnym przeoczeniem redaktora, albo ideologiczną woltą. Czyżby propagowana „równość płci” odchodziła w zapomnienie, a na jej miejsce przychodziła nowa wykładnia o jednej płci słusznej i drugiej skażonej „grzechem prawicowości”?

 

Siły rewolucji, natrafiając w swoim międzynarodowym działaniu na problemy, stawiają dzisiaj na kobiety. W zamian za poparcie, postępowcy obiecują im budowę nowego, wspaniałego świata, w którym panie będą wyzwolone jak nigdy dotąd, a każda rzecz zostanie ustawiona pod ich oczekiwania z pominięciem wszystkiego kojarzącego się z tradycyjnym światem stworzonym – jak głosi lewica – przez mężczyzn i dla mężczyzn.

 

Okazuje się więc, że równość jest już passé. Nadszedł czas na uwielbiany przez marksistów konflikt. Skoro ciężko jest eskalować walkę robotników i właścicieli firm, gdyż w świecie zachodnim ze świecą szukać pracowników rodem z XIX wiecznych „dzieł” Marksa, czas otworzyć nowe fronty. Lewica daje coraz wyraźniejsze sygnały, że swoje działania opierać będzie na nakręcaniu napięcia między kobietami i mężczyznami, którzy w naturalnym porządku doskonale uzupełniali się swoimi odmiennymi cechami psychicznymi i fizycznymi.

 

„Ex feminae lux – od kobiet światło? Tak to dziś wygląda. Bo prawdziwy mężczyzna i prawdziwa demokracja jakoś się rozjeżdżają” – czytamy u Marka Beylina z „Gazety Wyborczej”. Ceną zbudowania owej „prawdziwej” demokracji – jak wynika z tekstu – jest zniszczenie mężczyzn. Tych prawdziwych. Tych, którzy potrafią wziąć odpowiedzialność za swoją rodzinę i w trudnych sytuacjach powiedzieć kobiecie: damy radę, nie zabijaj dziecka mimo małego mieszkania. Po kolejnej fazie rewolucji w „nowym, wspaniałym świecie” zostanie jedynie mężczyzna fizyczny: odarty z męstwa i wszelkich innych właściwych mu dotychczas cech rozpłodowiec. Tego chce lewica.

 


Michał Wałach
  


DATA: 2017-01-31 08:21
AUTOR: MICHAŁ WAŁACH
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dlaczego terenia , gdziekolwiek pisze, jest zawsze w złym nastroju? Jaki jest ulubiony portal tereni ?
ponad 3 lata temu / ciekawa
 
Beylin to nazwisko starej żydowskiej rodziny. Polecam książkę Olczak Roniker (też z tej rodziny)pt. W ogrodzie pamięci, z resztą świetnie napisanej. Więcej w internecie a zwłaszcza w książce.
ponad 3 lata temu / uczmysiemyśleć
 
Tytuł "Polonia Christiana" zobowiązuje - jak sądzę - nie tylko do obrony tradycji chrześcijańskiej, ale także do zachowania tradycji poprawnego używania łaciny. Dziwi więc bezrefleksyjne powtarzanie sformułowania z "Gazety Wyborczej" "ex feminae lux". Fraza ta jest oczywiście przeróbką sformułowania "ex oriente lux", dokonaną przez wątpliwego znawcę łaciny, który nie wiedział, że rzeczowniki "lux, lucis" i "femina, feminae", należą do innych deklinacji i inaczej odmieniają się przez przypadki. Ponieważ spójnik "ex" łączy się we "frazie wzorcowej" z ablatiwem, powinno zostać napisane "ex feminis lux", a jeszcze lepiej, z większym szacunkiem dla kobiet "ex mulieribus lux". Vale!
ponad 3 lata temu / ruber
 
Gdyby nie było PCh24, lewactwo musiałoby sobie wymyślić. Bo gdzie indziej by kierowało swe wściekłe ataki na wszystkich którzy wyśmiewają lewacki propagandowy bełkot?
ponad 3 lata temu / do tylda
 
Spróbuję jeszcze raz - może pojawi się komentarz. Po pierwsze GW to nie lewica i nigdy się nie zajmowała problemami robotniczej klasy, która wcale nie ma lepiej niż wiek temu, tylko ma inne problemy niż wtedy, a GW zajmowała się liberalnymi postulatami - zarówno obyczajowymi jak i gospodarczymi. Do tych pierwszych należy gender. Po drugie mądre kobiety milczą i są wierne oraz posłuszne mężom - m.in. o tym pisał Św. Tomasz, poza tym ma określoną rolę do spełnienia: rodzić dzieci, zajmować się domem i służyć mężowi. I koniec. A nie jakieś lewicowo-feministyczne wymysły typu nauka, kariera...
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
czysta seksmisja;-)
ponad 3 lata temu / bobby
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.