DZIŚ JEST:   08   GRUDNIA   2019 r.

Niepokalane Poczęcie NMP
Św. Romaryka, opata
Św. Eutychiana, papieża
 
 
 
 

Równia pochyła. „Katolicy” z Niemiec i Austrii przeciwko nauczaniu Chrystusa

Równia pochyła. „Katolicy” z Niemiec i Austrii przeciwko nauczaniu Chrystusa
#ABORCJA    #NAUCZANIE    #AUSTRIA    #NIEMCY    #CHRYSTUS    #HOMOSEKSUALIZM    #ROZWODY    #KATOLICY    #KOŚCIÓŁ    #SCHIZMA

Katolicy z Niemiec i Austrii opowiedzieli się w ostatnich dniach za heretyckimi zmianami w nauczaniu Kościoła. Chcą błogosławić homoseksualistów, dopuścić do Komunii cudzołożników, wyświęcać diakonisy.


Największa organizacja zrzeszająca świeckich katolików Niemiec opowiedziała się za odejściem od nauczania Kościoła świętego w kilku obszarach. Centralny Komitet Niemieckich Katolików (ZdK) domaga się „bezwarunkowej” akceptacji i błogosławienia związków homoseksualnych, dopuszczenia rozwodników w nowych związkach do sakramentów oraz zmiany podejścia do sztucznych metod antykoncepcji.

 

ZdK w oświadczeniu wydanym 8/9 maja w Würzburgu stwierdza otwarcie, że Kościół powinien rozwinąć „nowe formy liturgiczne”, przede wszystkim: błogosławieństwa par homoseksualnych oraz błogosławieństwa nowych związków rozwodników. Ci ostatni powinni też zostać „włączeni w życie Kościoła” oraz dopuszczeni do sakramentów, jeżeli tylko pozwala im na to ich sumienie. Zdaniem świeckich należy też wyrażać głębokie poszanowanie dla związków innych niż małżeńskie, o ile tylko są stabilne. ZdK wyjaśnia, że rodzina jest dzisiaj niezwykle zróżnicowana i nie można postrzegać jej jedynie przez pryzmat małżeństwa.

 

Świeccy katolicy stwierdzają ponadto, że Kościół „musi zaprezentować nowe podejście do seksualności”. Zakłada to „nową ocenę metod sztucznej antykoncepcji, bo w żadnym innym obszarze życia nie ma porównywalnej różnicy między urzędem nauczycielskim papieża a osobistym rozeznaniem katoliczek i katolików w ich codziennym życiu”.

 

Podobną postawę zaprezentowali też katolicy z Austrii. Nowa przewodnicząca dużego Ruchu Kobiet Austrii (kfbö), Veronika Pernsteiner, opowiedziała się w poniedziałek w wywiadzie dla dziennika „Der Standard” za dopuszczeniem kobiet do diakonatu. Pernsteiner zaznaczyła, że byłby to zaledwie „pierwszy krok” na drodze „równouprawnienia kobiet na wszystkich obszarach” w prawie kościelnym. Szefowa kfbö przekonywała, że takie zmiany są konieczne, bo kobiety stanowią przynajmniej połowę wiernych Kościoła.

 

Jak zauważa Martha Weinzl na łamach portalu katholisches.info, kfbö jest powiązana z organizacjami lobbującymi na rzecz aborcji. Organizacja podjęła współpracę z austriacką platformą „Mutternacht”, która domaga się działań na rzecz poprawy „zdrowia reprodukcyjnego” kobiet, co miałoby zostać osiągnięte poprzez lepszy dostęp do aborcji i antykoncepcji. Weinzl wskazuje, że sekretarz generalna kfbö Anja Appel określiła kilka dni temu starania na rzecz jednoznacznie rozumianego przez ruchy aborcyjne "zdrowia reprodukcyjnego" jako "naukowy wkład na rzecz większej sprawiedliwości i długofalowego rozwoju".

 

 

Pach/kathweb/zdk.de/katholisches.info

 DATA: 2015-05-12 08:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Duch adżiornamento szlaja się po Europie.
ponad 4 lata temu / razar
 
to już nie są ani katolicy, ani chrześcijanie - niech spadają pod sztandar wowki lenina
ponad 4 lata temu / jacol
 
@Kazimierz S: Wszelkie destrukcyjne zmiany w Kościele Rzymsko -katolickim bardzo często wychodzą z kościoła niemieckiego. Widać, że tam są teolodzy, którzy śledzą demoralizatorskie objawy przemian społecznych oraz poglądów religijnych i społecznych w społeczności niemieckiej. Więc rozważają jak zabić Kościół Żywy, aby w nim nie uczestniczyli wszyscy wierzący w Boga lecz w szatana, a jednocześnie w swej naiwności uważali że są wolni. Bo każdy przed Bogiem odpowiada własnym sumieniem, nawet ci co dobrowolnie wybierają szatana. Niemieccy sataniści starają się zniszczyć godność człowieka i jego rozumne i moralne działanie w zakresie praw Boskich oraz stosowanych. Dla Kazimierza S jako antykatolika to oczywiście nie jest naganne. Sataniści niemieccy są świadomi co trzeba robić, aby osoby letnie całkiem odchodziły od wiary i zostały potępione na wieki żyjąc niegodnie w homozwiązkach.
ponad 4 lata temu / (...)
 
Poprawa "zdrowia reprodukcyjnego" moze nastapic poprzez aborcje i antykoncepcje??? To definitywne pogorszenie a nie polepszenie. Umysly tych ludzi sa najwyrazniej pod wplywem szatana, stad odwracanie wszystkiego do gory nogami. Widac, ze ci ludzie w Boga nie wierza i chca zmieniac Jego prawa wedlug wlasnych upodoban. To Bog ma sie dostosowac do nich i zaakceptowac wszystkie grzechy,a nie marny, grzeszny czlowiek ma sie dostosowac do Boga. To jednak nigdy nie nastapi i przekonaja sie o tym po smierci,kiedy przyjdzie im zaplacic utrata zycia wiecznego za swoja glupote i pyche. Szkoda, ze pociagna rowniez do piekla wielu innych ludzi.
ponad 4 lata temu / Weronika
 
Wszelkie zmiany w Kościele Rzymsko -katolickim bardzo często wychodzą z kościoła niemieckiego. Widać, że tam są teolodzy, którzy śledzą postępowe objawy przemian społecznych oraz poglądów religijnych i społecznych w społeczności niemieckiej. Więc rozważają jak utrzymać Kościół Żywy, aby w nim uczestniczyli wszyscy wierzący w Boga, a jednocześnie byli wolni. Bo każdy przed Bogiem odpowiada własnym sumieniem. Starają się uszanować godność człowieka jego rozumne i moralne działanie w zakresie praw Boskich oraz stosowanych. Czy to jest naganne? Sądzę, że episkopat niemieckie jest świadomy co trzeba robić, aby osoby religijne,Wierzące, nie odchodziły od wiary i nie były potępiane "piętnowane" żyjąc godnie w rodzinach i były społeczne pożyteczne, bo to jest obowiązek człowieka na Ziemi.
ponad 4 lata temu / Kazimierz S
 
"powinni też zostać ?włączeni w życie Kościoła? oraz dopuszczeni do sakramentów, jeżeli tylko pozwala im na to ich sumienie. Zdaniem świeckich należy też wyrażać głębokie poszanowanie dla związków innych niż małżeńskie, o ile tylko są stabilne" - czyli niemiecki kościół postkatolicki proponuje także "świętość" związków kazirodczych, poligamicznych, pedofilnych oraz zoofilnych. Oczywiście tylko tych gdzie "pozwala sumienie" oraz "są stabilne".
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.