DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Rosyjskie piosenki z milionową dotacją. Już wkrótce rusza Festiwal Piosenki Rosyjskiej

Rosyjskie piosenki z milionową dotacją. Już wkrótce rusza Festiwal Piosenki Rosyjskiej
fot.Tb808/commons/GNU/creative

Jak co roku Zielona Góra będzie gościć artystów prezentujących swoje muzyczne dokonania podczas Festiwalu Piosenki Rosyjskiej. Wydarzenie finansują ministerstwo kultury Federacji Rosyjskiej i miasto Zielona Góra. Władze postanowiły wesprzeć prowadzony m. in. przez byłą gwiazdę przemysłu erotycznego festiwal, dotacją w wysokości miliona złotych.


Festiwal Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze odbywał się w latach 1965–1989 i był sztandarową imprezą ukazującą znakomite stosunki PRL z mocodawcami moskiewskimi. Jego organizatorem było Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Radzieckiej.  

 

O powrót do organizowania tego typu imprezy zaapelował minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. 24 października 2006 zielonogórscy radni niemal jednogłośnie podjęli uchwałę o organizacji w Zielonej Górze Festiwalu Piosenki Rosyjskiej. Kluczowe działania na rzecz ponownej organizacji imprezy podjął prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki (SLD) w 2008 r.

 

Jak informuje portal niezalezna.pl budżet imprezy to ok. 3,5–4 mln zł, z tego miasto dokłada 1,1 mln zł. Resztę pieniędzy wykłada ministerstwo kultury Federacji Rosyjskiej, które pokrywa koszty występu rosyjskich wykonawców. Koszty realizacji transmisji biorą na siebie TVP i Radio Zet, które w tym roku jest współorganizatorem imprezy. TVP2 ofiarowała festiwalowi najlepszy czas antenowy. Zwycięzcy festiwalu nagradzani są, podobnie jak na Festiwalu Piosenki Radzieckiej, złotymi, srebrnymi i brązowymi samowarami.

 

Imprezę, tak jak w minionym roku, będą prowadzili Tomasz Kammel i Rosjanka Alina Artz. Artz to gwiazda rosyjskiego przemysłu erotycznego znana m.in. z prowadzenia programu w kanale dla dorosłych.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

luk


DATA: 2013-08-08 09:01
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W związku z tym festiwalem przypomina mi się cos innego. Czy znamy np. piosenkę Dien pobiedy (dzień zwycięstwa).Proszę zwrócić uwagę na muzykę, rytm i to ze wzrusza (dzień zwycięstwa, czekaliśmy na ten dzień ze wszystkich sił, ze łzami w oczach itp.).W tym momencie nie ważne co ta piosenka reprezentuje tylko jak jest "zrobiona" i jak zaśpiewana. U nas mnie brakuje w Kościele takich pieśni jak "My chcemy Boga", "Arka" itp. My tez powinniśmy być aktywni i ze wszystkich sił się starać dążyć do zwycięstwa z siłami zła, a religijna pieśń może w tym pomóc. W kościele św. Barbary śpiewali np. kiedyś artyści z wyszkolonymi głosami. Wspaniałe są również chóry. Jakie ciekawe są np. śpiewy cerkiewne. Te skojarzenia nasunęły mi się w dziwnym miejscu ale temat dobrych pieśni uważam za ważny.
ponad 7 lat temu / x
 
I tu wyrażę własną opinię, chociaż może niepopularną. Uważam, ze należy czerpać z innych kultur to co wartościowe. I piosenka tym może być. Ważne aby wybierać dobrych piosenkarzy/pieśniarzy i piękne/wartościowe piosenki. To są Słowianie i potrafią śpiewać pięknie i mają też piękne pieśni. Może można jakoś wpłynąć (zaprotestować) na to aby w prowadzeniu festiwali nie prowadziła pani Alina Artz i aby dbano o wysoki poziom festiwalu, skoro organizuje się taka imprezę. Chciałabym abyśmy mieli u siebie takich wyszkolonych pieśniarzy i takie dobre pieśni jak mają ludzie na wschód od nas, w tym Rosjanie.
ponad 7 lat temu / blea
 
A dlaczego nie ma festiwalu piosenki czadyjskiej, burkina-fasjańskiej,czy czeskiej, niemieckiej, framcuskiej, no dlaczego mamy całe życie słuchać radzieckiej/rosyjskiej???
ponad 7 lat temu / nonie
 
To jest niestety typowe dla niezależna.pl. Świetnie opisał to zjawisko Grzegorz Braun chodzi o filosemityzm. Uczciwie byłoby napisać o innych podobnych festiwalach np kultury żydowskiej. Tego typu festiwale odbywają się w kilku miastach w Polsce (np Kraków). Tak samo my za to płacimy. Nie powinno się w Polsce promować obcych kultur niezależnie od pochodzenia.
ponad 7 lat temu / Śmiesław
 
Nie rozumiem skąd w Was bracia i siostry Chrześcijanie tyle nienawiści. Zachodu nie lubicie bo zepsuty, gender i "te sprawy" wschodu nie lubicie bo "ruscy" i po środku jedna sprawiedliwa Polska? Nie rozumiem komu przeszkadza śpiewanie piosenek nawet rosyjskich?Czy nie możemy zdobyć się na to żeby zobaczyć nawet w Rosjaninie człowieka? Czasami podczas podróży patrzę na zwykłych ludzi czasami na artystów w Rosji zawsze niezwykle uprzejmych.Patrze im w oczy i myślę czy mogłabym do nich tak jak wy : kacapy czy mogłabym ich dla zasady nienawidzieć? . Wybaczcie ale nie potrafię.Doceniam sztukę doceniam artystów nie zależnie z jakiego kraju pochodzą. To są zwykli ludzie.A prowadząca na pewno zostanie rozliczona, ale czy macie tę pewność że stwórca kocha ją mniej niż Was? i jeszcze ważne dla mnie pytanie: Czy przystoi chrześcijaninowi nienawidzieć dla zasady np. rosyjskiej piosenkarki? czy przystoi powidzieć nam "won kacapko"?
ponad 7 lat temu / Lena
 
Spokojnie, to tyklo 1,1 mln zl - wladze miasta wycisna z Zielonogorzan i ze dwa razy tyle. USMIECH TOWARZYSZA PUTINA WART KAZDYCH PIENIEDZY!!! (mimo nedzy)
ponad 7 lat temu / razorrr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.