DZIŚ JEST:   23   LIPCA   2019 r.

Św. Brygidy, patronki Europy
 
 
 
 

Rosyjskie paszporty dla mieszkańców Ukrainy. Trwa przejmowanie Donbasu

Rosyjskie paszporty dla mieszkańców Ukrainy. Trwa przejmowanie Donbasu
Zdjęcie ilustracyjne fot. LUKASZ GLOWALA/FORUM
#UKRAINA    #ROSJA    #DONBAS    #WOJNA    #KRYM    #WOJSKOWI    #FEDERACJA ROSYJSKA    #PUTIN

W separatystycznych republikach Donieckiej i Ługańskiej niebawem rozpocznie się przyznawanie rosyjskich paszportów. Spośród obywateli tej części Ukrainy jako pierwsi dokumenty z rosyjskim orłem dostaną pracownicy administracji państwowej, wojskowi, policjanci i emeryci. Na Ukrainie rosną obawy, że to kolejny krok do wchłonięcia terenów obwodów ługańskiego i donieckiego w skład Federacji Rosyjskiej, tak jak Krymu.

 

Portal „Vesti-ukr.com” donosi, że procedura wydawania rosyjskich paszportów zacznie się od kwietnia. Semen Piegow powołując się na wiarygodne źródła w Radzie Narodowej Donieckiej RL oraz w strukturach służb mundurowych podał, że w pierwszym etapie dokumenty rosyjskie będą mogli otrzymać pracownicy administracji, ministerstw lokalnych rządów republik Donieckiej i Ługańskiej, resortów siłowych oraz emeryci. W drugim etapie paszporty będą wydawane pozostałym obywatelom Donbasu.

 

Wydawanie rosyjskich paszportów będzie odbywać się według uproszczonej procedury otrzymania obywatelstwa przygotowanej przez administrację prezydenta Putina w ubiegłym roku. Jak informuje „Vesti-ukr.com” do samozwańczych republik już dostarczono ok. pół miliona blankietów dokumentów paszportowych. Nie wiadomo jednak czy mieszkańcy Donbasu dostaną paszporty tzw. wewnętrzne (jakie mają obywatele Abchazji i Osetii Południowej) czy będą to tzw. paszporty zagraniczne.

 

Pozyskiwanie popularności i nowych obywateli poprzez wydawanie chętnym paszportów jest jedną z metod drenażu ludności z terenu Ukrainy. W 2017 roku rząd Rosji pozwolił Ukraińcom zdobywać rosyjskie obywatelstwo według uproszczonej procedury. W kolejnym roku (grudzień 2018 r.) Władimir Putin podpisał ustawę, zgodnie z którą wniosek o obywatelstwo można złożyć według miejsca przebywania, co było gestem wobec setek tysięcy pracujących w Rosji Ukraińców.

 

PK

Źródła: Vesti-ukr.com, Rossijskij Dialog, IA Rex, Rossija 1


DATA: 2019-03-25 08:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No cóż, Ukraina w rozbiórce. To kara za te wszystkie mordy dokonane także na terenach dawnej Polski. Za mordowanie, Polaków, Rosjan i Żydów. Nie zamierzam się nad tym rozczulać. A ci, którzy biorą rosyjskie paszporty, to przede wszystkim Rosjanie, który są jednocześnie obywatelami Ukrainy. Nie łudźmy się, do Rosji do pracy, wyjeżdżają przede wszystkim Rosjanie. Do Polski przyjeżdżają obywatele Ukrainy narodowości ukraińskiej. Uważam, że w przeważającej większości, są to ci, którzy uciekają przed poborem do wojska i wysłaniem ich na wojnę do Doniecka, przez Poroszenkę i jemu podobnych cwaniaków nazywany jest zresztą przez nich Patroszenką. Nie będę pisał o narodowości tych pseudoelit. Normalni ludzie, chcą żyć w pokoju, kształcić się a nie walczyć o interesy oligarchów i ukraińskojęzycznych władz. Zwłaszcza że to młodzi ludzie i całe życie przed nimi. Stare stetryczałe dziadygi siedzą w swoich domach, chleją wódę i młodych wysyłają aby się wzajemnie mordowali.
3 miesiące temu / taki 1
 
Sowiety w desperacji wydają paszporty każdemu kto się rusza.... To ostatni powiew Sowieckiej Rosji... Ten kraj zaczyna się rozpadać .... Moskwie już nie pomogą enklawy i rejony które podbili w ostatanich dziesięcioleciach.... Zbyt dużo kasy trzeba tam pompować ... i to dobije Rosję....
3 miesiące temu / bkb2
 
To jak to jest z tą tragiczną Rosją skoro jej paszport to towar deficytowy i chciany???
3 miesiące temu / John
 
No prosze jak Ruskie z Ukraincami dobrze sobie ukladaja relacje!
3 miesiące temu / Slawomir Tomasz
 
A niby co nam do tego? Wschód Ukrainy to etnicznie Rosja. Martwmy się o własną suwerenność, która kurczy się w zastraszającym tempie. A u nas to nie ma zwolenników "europejskiej" tożsamości?
3 miesiące temu / Katarzyna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.