DZIŚ JEST:   08   GRUDNIA   2019 r.

Niepokalane Poczęcie NMP
Św. Romaryka, opata
Św. Eutychiana, papieża
 
 
 
 

Rosyjski szpieg pracował w polskim ministerstwie? Markowi W. grozi 10 lat więzienia!

Rosyjski szpieg pracował w polskim ministerstwie? Markowi W. grozi 10 lat więzienia!
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Najpierw w resorcie gospodarki, a następnie w Ministerstwie Energii pracował mężczyzna obecnie podejrzewany o szpiegostwo. Miał przekazywać Rosjanom informacje na temat polityki gospodarczej polskiego rządu. Prokuratura właśnie wystąpiła z aktem oskarżenia wobec Marka W.

 

Oskarżenie dotyczy szpiegowania na rzecz Rosji w latach 2014-2016. Akcję koordynować miał rosyjski wywiad wojskowy (GRU). Dzięki zatrudnieniu w Ministerstwie Gospodarki, a następnie Energii Marek W. miał uzyskać dostęp do poufnych informacji.

 

W marcu ABW w porozumieniu ze służbami specjalnymi Unii Europejskiej aresztowała pracownika resortu energii. Teraz, zgodnie z artykułem 130 Kodeksu karnego, grozi mu do lat 10 pozbawienia wolności.

 

Marek W. odpowiadał za strategiczne projekty infrastruktury energetycznej i pozyskiwanie środków unijnych na projekty obejmujące kwestię dywersyfikacji dostaw gazu z Rosji. Oskarżony miał informować Kreml o zamierzeniach gospodarczych państwa polskiego – szczególnie stanowisku rządu RP względem projektu Nord Stream 2.

 

Jak się okazuje, aby uwiarygodnić swoją pozycję stworzył na jednym z portali społecznościowych grupę ,,Energy Insight”, gdzie dyskutowano na tematy związane z polską gospodarką. Do grupy zapraszał członków rządu, pracowników służb i dziennikarzy.

 

Nord Stream 2 to gazociąg łączący Rosję z Niemcami. Jego budowa zagraża jednak interesom państw nadbałtyckich. Rurociąg może zablokować statkom o zanurzeniu powyżej 15 metrów dostęp do portu w Świnoujściu.

 

 

Źródło: tvp.info / polskieradio.pl / nczas.com / biznesalert.pl /  wpolityce.pl / Wikipedia

NP

 

 


DATA: 2018-09-07 12:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Fajnie. A co ze szpiegami niemieckimi, angielskimi, amerykańskimi, izraelskimi? Tych się nie łapie. Ci są ok. Żorżeta zadowolona. Propaganda sukcesu działa.
ponad 1 rok temu / sukces!!!
 
Zagrożenie karą za zdradę Maks. 10 lat to kpina. Dziesięć lat to mogłoby ewentualnie być nadzwyczajne złagodzenie kary za skruchę i pełną współpracę z polskimi organami śledczym i wymiarem sprawiedliwości. Za zdradę Ojczyzny powinna grozić kara śmierci, dla mnie to oczywiste. Szpiegostwo, jak chyba żadna inna zbrodnia wymaga kar odstraszający swoją wysokością. W państwach poważnych obowiązuje zasada że złapanych obcych agentów traktuje się stosunkowo łagodnie-może zaistnieć potrzeba ich wymiany na własnych. Natomiast kary dla zdrajców są zawsze bardzo surowe.
ponad 1 rok temu / Judasz i inni
 
Eee tam, to jest płotka. "Wyhaczono" jednego, a krecią robotę robią setki a może tysiące - szpiegów, agentów wpływu i tym podobnych. W tym na najwyższych szczeblach, od lat, a nawet dekad. Nie tylko dla Ruskich, ale i dla Niemców, oczywiście USA i Bóg jeszcze raczy wiedzieć, dla kogo. A w kontekście energii - ciekaw jestem, czy postawią wreszcie w stan oskarżenia niejakiego Waldemara P. i spółkę, w związku z jawnie agenturalnym działaniem na rzecz obcego państwa w związku z negocjowaniem kontraktu gazowego. Mówi o tym, co zresztą nie było wcale tajemnicą, raport NIK, choć i on ujawnia tylko to, co pozwolono ujawnić. Miliardowe straty dla Polski, za co wszyscy płacimy od lat. Czy wezmą się w końcu za rekiny, zamiast łowić płotki? Oczywiście płotkom też nie należy odpuszczać, ale chodzi o skalę strat.
ponad 1 rok temu / pga
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.