DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2018 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Rosyjski dyplomata poucza Polskę w kwestii naszej historii

Rosyjski dyplomata poucza Polskę w kwestii naszej historii

Konsul Federacji Rosyjskiej w Krakowie zaatakował Polskę za nazywanie po imieniu sowieckiej okupacji naszego kraju. – Znamy swoje dzieje. Nie damy ich wypaczyć. Będziemy pamiętać tych, którzy uratowali nasz kraj, Polskę, Europę, świat. Będziemy oddawać im hołd. Jest to wymóg czasu. A my jesteśmy gotowi bronić prawdy – powiedział Aleksandr Minin.

 

Prowokacyjne wypowiedzi padły w poniedziałek podczas obchodów rocznicy zajęcia Bielska-Białej przez Armię Czerwoną. Konsul ubolewał, że odmawia się jej w Polsce miana wyzwoliciela i nazywa okupantem. Krytykował także usuwanie pomników sowieckich żołnierzy.

 

- Coraz częściej pojawiają się w polskich mediach różnego rodzaju obrzydliwe materiały paszkwilantów od historii, z których wynika, że nowy okupant był nawet okrutniejszy od poprzedniego, więc teraz, w ich rozumieniu, to usprawiedliwia niszczenie pomników, wymazywanie lub przeformowanie ludzkiej pamięci. Dokąd ta droga nas zaprowadzi? – mówił Minin.

 

Owszem, spora część żołnierzy sowieckich bezpośrednio nie mordowała, nie kradła i nie gwałciła. Wykonywała tylko rozkazy dowódców. Jednak nie można podważyć faktu, że przyszli tutaj po to, by zaprowadzić u nas sowieckie porządki i pozbawić nas suwerenności – stwierdził radny Bielska-Białej Maurycy Rodak z Prawa i Sprawiedliwości. Podkreślił zadowolenie z faktu, że prezydent miasta wycofał się z udziału w obchodach ku czci sowieckiej armii.

 

 

Źródło: onet.pl

RoM

 

 


DATA: 2018-02-14 16:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie towarzyszu Minin PRAWDA jest dla was arcybolesnie prosta, Gdybyscie na Polske nie napadli razem z Hitlerem, nie musielibyscie wcale nas wyzwalac? Prosze poczytac sobie sovieckie gazety od Rapallo do 21czerwca 1941r........KTO jak nie Stalin slinil sie do hitlera ,kto zawarl umowy rzesza wyrywajace ja z izolacji,KTO zezwolil aby hitlerowcy cwiczyli sie na sovieckich poligonach? Przeciez niemcy wjechali do do CCCP na sovieckim paliwie ,ktorego transport, tak jak i zborza trwal z sovietow do ostatnich godzin przed atakiem uprzedzajacym na CCCP Jest to wasze najwiekrze klamstwo XX w, DLACZEGO Stalin kazal zlikwidowac przed swoim atakiem linie obrony.? O tym wszystkim pisze Wiktor Suworow
6 miesięcy temu / historyk
 
Dokąd ta droga nas zaprowadzi? - do prawdy, panie Minin
6 miesięcy temu / giez
 
"przeformowanie ludzkiej pamięci", dobre sobie, mnie nie trzeba przeformatować, wierze babci która cudem uniknęła gwałtu z rąk sowieta,(a była w 9 m-cu ciąży),która widziała co robiło NKWD i reszta towarzystwa przed przybyciem repatriantów - kradła i wywoziła pociągami co się dało z fabryk i mieszkań. Wiem też o ludziach chowanych w nocy na poniemieckim cmentarzu po wojnie i przysypywanych wapnem. Wiem, kto był niejaki Rokosowski i dlaczego była straszna awantura gdy ojciec (dziecko w 1 klasie) wyrzucił portret tego typa do śmietnika.
6 miesięcy temu / giez
 
Szelmostwa lisa Witalisa. Znano różne w świecie lisy: Był więc lis Ancymon Łysy; [...] Lecz nie było w świecie lisa Ponad lisa Witalisa. [...] Był Witalis maści rudej, Niezbyt gruby, niezbyt chudy, Miał na prawym oku bielmo I był szelmą. Strasznym szelmą!"
6 miesięcy temu / myślemsobie
 
Rosjanie czy Żydzi - kto jest bardziej załgany? Z jednej matki mleko pili
6 miesięcy temu / Henryk
 
@antoniusz Widać, że w tym twoim czerepie nie mieści się możliwość, że krakowianie woleli by nie mieć żadnego z tej dwójki. W 1939r. też nas "wyzwalali"? Ta wspólna definada z Wermachtu z Armią Czerwoną w Brześciu to akt wojenny? mądralo?
6 miesięcy temu / zv
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.