DZIŚ JEST:   22   LIPCA   2019 r.

Św. Marii Magdaleny
Bł. Nicefora
 
 
 
 

Rosyjski ambasador podaje w wątpliwość suwerenność Białorusi

Rosyjski ambasador podaje w wątpliwość suwerenność Białorusi
Fot. Pixabay

Zaostrza się konflikt pomiędzy MSZ Białorusi a Michaiłem Babiczem, rosyjskim ambasadorem w Mińsku, który swoimi wypowiedziami dla mediów podważa suwerenność kraju swojej dyplomatycznej misji.

 

Podczas konferencji prasowej w Mińsku dyplomata powiedział, że integracja obydwu krajów w ramach Państwa Związkowego jest nieunikniona, ponieważ na Białorusi językiem urzędowym jest rosyjski. Oznajmił również, iż Rosja jest „gotowa bronić suwerenności Białorusi” także przed tak zwanymi kolorowymi rewolucjami. Czyli – de facto – jest gotowa ingerować w wewnętrzne sprawy Białorusi.

 

Rzecznik białoruskiego MSZ Anatol Hłaz odnosząc się do twierdzeń ambasadora oznajmił: „Nie zrozumiał jeszcze różnicy pomiędzy okręgiem federalnym a niezależnym państwem”. Zarzucił też Michaiłowi Babiczowi „nieznajomość Białorusi”, niechęć do jej poznawania, dążenie do kierowania stosunkami dwustronnymi „niczym księgowy”, a także chęć „ingerowania w wewnętrzne sprawy państwa”. – Powinien zgłębić specyfikę kraju, w którym się znajduje, poznać jego historię i okazać trochę szacunku – powiedział dziennikarzom Hłaz.

 

Na te ostre słowa zareagowało rosyjskie MSZ. Resort dyplomacji w Moskwie zażądał od władz Białorusi „większego szacunku” dla szefa swojej placówki w Mińsku. Głos zabrał też sam Babicz, który w wywiadzie dla mediów powiedział tyle co: trzeba poczekać aż piana opadnie, a wtedy obie strony będą mogły „w obiektywny sposób ocenić argumenty i wypracować możliwe do przyjęcia decyzje”.

 

Michaił Babicz od początku swojego urzędowania w Mińsku udziela mediom kontrowersyjnych wypowiedzi, które powodują, iż stosunki dyplomatyczne pomiędzy Rosją a Białorusią stają się coraz bardziej napięte. Babicz był wcześniej szefem rosyjskiej administracji w Czeczenii, gdzie utrzymywał bardzo surowy kierunek działań wobec miejscowych. Próbuje teraz przenosić ten ton podczas ambasadorowania na Białorusi. To jednak w suwerennym kraju rodzi konflikty.

 

 

Źródło – belsat.eu

Adam Białous

 

 

 

 


DATA: 2019-03-18 22:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A mnie 100 razy bardziej oburza coraz bardziej bezczelna ingerencja umiłowanych tzw. sojuszników w wewnętrzne sprawy Polski przy tchórzliwym milczeniu warszawskiego rządu.
4 miesiące temu / Ruben
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.