DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2018 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Rosyjska prasa o rekonstrukcji polskiego rządu: „radykalny” Macierewicz usunięty

Rosyjska prasa o rekonstrukcji polskiego rządu: „radykalny” Macierewicz usunięty
Premier Mateusz Morawiecki. FOT.Adam Chełstowski/FORUM

Zmiany w polskim rządzie nie wpłyną na politykę Warszawy wobec Moskwy – uważają rosyjskie media. Ich zdaniem rekonstrukcja wiąże się przede wszystkim ze stosunkami z Brukselą.


Zdaniem dziennika „Kommiersant” na czele polskich resortów spraw zagranicznych i obrony stanęli politycy „umiarkowani”, a z rządu usunięto „radykalnego” Antoniego Macierewicza. Z kolei Jacek Czaputowicz jako szef MSZ w miejsce Witolda Waszczykowskiego ma pomóc premierowi Morawieckiemu prowadzić dialog z Unią Europejską.

 

W związku z tym nie należy spodziewać się zmian w kursie Warszawy wobec Moskwy, ale też ocieplenia w relacjach Polski z UE – przekonuje rosyjski dziennik dodając, że mimo tego zmiany mogą pozytywnie wpłynąć na atmosferę rozmów.

 

Zmiany w relacjach z Rosją nie spodziewa się również Igor Grecki, specjalista od stosunków międzynarodowych z Uniwersytetu Państwowego w Petersburgu, który swoimi opiniami podzielił się z agencją RIA-Nowosti. Jego zdaniem Polska, jako kraj UE, będzie w podejściu do Rosji podążać drogą wyznaczaną przez wspólnotę. Dodatkowo – jak twierdzi Grecki – Warszawa lobbuje za zaostrzaniem kursu Unii wobec Kremla, gdyż stosunki między oboma państwami są najgorsze od rozpadu ZSRR.

 

Rekonstrukcja rządu w Polsce ma na celu zmianę stosunków z Unią Europejską i uniknięcie sankcji – mówi z kolei dla portalu RBK politolog Irina Kobrinska z Instytutu Gospodarki Światowej i Stosunków Międzynarodowych Rosyjskiej Akademii Nauk.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

MWł

 

 


DATA: 2018-01-10 08:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

zobaczymy "dudusia" za 3 lata... Czy będzie też taki "prężny"???
6 miesięcy temu / okirex
 
Bladzicie albo zciemniacie tu chodzi o narodowy patriotyczny charakter wojska on nie przystoi do zaplanowanej wspólnej europejskiej armii nardow ma nie być i Duda to wymusił ale na polecenie prowadzących czyli tych globalnch zegarmistrzow swiata
6 miesięcy temu / Zbigniew
 
Macierewicz miał niezwykle silna pozycję w PiSie i był praktycznie nie do ruszenia. Zgubił go konflikt z prezydentem Duda, lekceważenie, które mu okazywał. Duda się uparł, żeby go usunąć, i osiągnął cel.
6 miesięcy temu / TZ..
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.