DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Rosyjska Cerkiew bierze udział w kremlowskiej akcji fałszowania historii

Rosyjska Cerkiew bierze udział w kremlowskiej akcji fałszowania historii
Fot. TASS/Forum

Poświęconą w połowie czerwca przez patriarchę Moskwy i Wszechrusi Cyryla Główną Świątynię Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej zdobią malowidła ukazujące między innymi wojska sowieckie, które  okupowały państwa satelickie, jako siły… chrześcijańskie i pokojowe.

 

 

Wystrój trzeciej pod względem wielkości świątyni w tym kraju opisuje na łamach portalu wPolityce.pl Grzegorz Górny. Cerkiew to równocześnie monument chwały rosyjskiego oręża. Powstał on dla uczczenia 75-lecia zwycięstwa Związku Sowieckiego w II wojnie światowej. Na ścianach umieszczone zostały malowidła ukazujące Armię Czerwoną w charakterze... wojska chrześcijańskiego. Obrazy nie odnoszą się wyłącznie do okresu 1939-1945, ale również lat późniejszych.

 

„Wojna domowa w Chinach, wojna w Korei, zbrojne konflikty na Węgrzech, w Laosie, Algierii, Jemenie, wojna w Wietnamie, zbrojne konflikty w Egipcie, Syrii, konflikt w Czechosłowacji, konflikt na Półwyspie Damanskim, wojny w Kambodży i Bangladeszu, wojna w Angoli, zbrojne konflikty w Etiopii i Nikaragui, wypełnienie międzynarodowego zobowiązania w Afganistanie, zbrojne konflikty w Libanie i Czadzie, konflikt w Karabachu, wojna w Jugosławii, zbrojne konflikty w Abchazji, Tadżykistanie i Naddniestrzu, pierwsza i druga wojna czeczeńska, zmuszenie Gruzji do pokoju, walka z międzynarodowym terroryzmem w Syrii, przyłączenie Krymu” – głosi opis malowideł.

 

Grzegorz Górny zwraca uwagę na umieszczone w tekście przewrotne sformułowania. Agresje wojsk Układu Warszawskiego pod przewodnictwem sowieckiej Rosji opisane są jako „konflikty” w Czechosłowacji czy na Węgrzech. Niedawna inwazja na Gruzję – „zmuszeniem [jej] do pokoju”.

 

„W prawosławnej świątyni mamy więc do czynienia z pochwałą zbrojnej agresji w imię ideologii komunistycznej. Jak inaczej można bowiem wytłumaczyć obecność cerkiewnego malowidła ściennego, oddającego cześć tym, którzy topili we krwi antykomunistyczne powstanie na Węgrzech, dławili Praską Wiosnę czy najechali zbrojnie na Afganistan – a wszystko w imię światowego panowania ideologii komunistycznej?” – zastanawia się publicysta.

 

 

Źródło: wPolityce.pl

RoM

 

 


DATA: 2020-07-02 23:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prawosławny kler wyższy to usłużna agentura bez kręgosłupa.
1 miesiąc temu / t
 
Prawosławie - jeśli patrzeć obiektywnie - budzi zastrzeżenia jako "część Kościoła". Kościół Katolicki i Cerkiew Prawosławna to dwa odmienne Kościoły. Problem w tym, że prawdziwy Kościół jest tylko jeden. Chrystus Prawosławia począł się z Matki splamionej grzechem, Chrystus Katolików z przeczystej, Chrystus Prawosławnych -w drodze "wyjątku", po dyspensie od spowiednika- zezwala na antykoncepcję, także de facto rozwody czyli "zdjęcie błogosławieństwa z małżeństwa". Chrystus katolików nigdy nie pozwala na antykoncepcję, istnieje wprawdzie "dyspensa od przysięgi małżeńskiej" którą może usankcjonować Papież, ale stosowana jest jako ostateczność ostateczności, bardzo rzadko. "Zdjąć" błogosławieństwo w Prawosławiu może ordynariusz miejsca, bo uznał sobie to za stosowne. U nas rządzi Papież, u Nich... w sumie każdy...
1 miesiąc temu / Piotr
 
Cały świat ogrania dziś szaleństwo.
1 miesiąc temu / sp
 
No i co było warte to słynne orędzie biskupów polskich i prawosławnych ?Nic .Wielkie nic.
1 miesiąc temu / Nocek
 
Chrześcijańska Armia Czerwona ... Dobry dowcip chociaż w sumie mało śmieszny....
1 miesiąc temu / Jan
 
Eee, nie tylko tutaj. U schizmatyków są trzy rozwody czemu nie trzydzieści trzy? I w efekcie rozwalają na komunię świętą dla osób w obiektywnym stanie grzechu glownego, czyli komunię świętokradczą.
1 miesiąc temu / Grzegorz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.