DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Rosyjscy najemnicy bliscy zdobycia Trypolisu. Turcja chce wysłać do Libii swoje wojsko

Rosyjscy najemnicy bliscy zdobycia Trypolisu. Turcja chce wysłać do Libii swoje wojsko
Trypolis. Fot. M. Dzwonkowska / Forum
#AFRYKA    #ROSJA    #LIBIA    #TURCJA    #WOJNA DOMOWA    #TRYPOLIS

Turecki prezydent Recep Erdogan, aspirujący do lidera w tej części świata, jest mocno zaniepokojony wzrostem rosyjskich wpływów w Libii. Podczas wystąpienie w Ankarze, Erdogan oświadczył, że pro kremlowska, blisko związana z Putinem, prywatna jednostka wojskowa „Grupa Wagnera” jest bliska ostatecznego zdobycia Trypolisu i przejęcia kontroli nad libijską stolicą.

 

Co najmniej 300 doskonale wyszkolonych Rosjan z „Grupy Wagnera” ściśle współpracuje z oddziałami feldmarszałka Halify Haftara  maszerującym ze swoimi oddziałami na Trypolis.

 

Oficjalnie przedstawiciele libijskiej armii unikają określenia, kiedy zakończą działania wojenne w regionie Trypolisu. Prezydent Erdogan nie wyklucza, że przy wsparciu „Grupy Wagnera:” realne będzie to nawet w okolicach Nowego Roku.

 

Erdogan - obawiając się, że Libia może zamienić się w nową Syrię -  jest gotów wysłać do Libii tureckie wojska. Moskwa i Ankara w wielu polityczno-militarnych kwestiach mówią ostatnio jednym głosem. Jednak w kwestii libijskiej Rosja i Turcja mogą stanąć po dwóch stronach barykady. – Jeśli Libia poprosi nas o wsparcie, nie zawahamy się i wyślemy tam swoje wojsko – powiedział w Ankarze Erdogan.

 

Przedstawiciele libijskiego Rządu Zgody Narodowej nie wierzą rosyjskim zapewnieniom jakoby Moskwie zależało na inicjatywach, także ONZ-owskich, które miałyby doprowadzić do zakończenia konfliktu w tym kraju. Stojący na czele Rządu Zgody Narodowej, Mohamed Sayala jest przekonany, że dla Rosji Libia z punktu widzenia strategicznego jest zbyt cenna, by zrezygnowała ona z walki o nią.

 

Choć Moskwa zaprzecza, o zaangażowaniu Rosji w Libii świadczą informacje sprzed około miesiąca. Światowe media informowały o nalocie i zabiciu kilkunastu członków „Grupy Wagnera” podając ich nazwiska, a nawet ksywy. Ciężko ranny został sam komandor „Grupy Wagnera”, Aleksandr Kuzniecow, widywany na fotografiach z Władimirem Putinem.

 

Źródło: newsru.com, HaberTurk

ChS


DATA: 2019-12-15 13:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.