DZIŚ JEST:   27   STYCZNIA   2020 r.

Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
 
 
 
 

Rosyjscy najemnicy bliscy zdobycia Trypolisu. Turcja chce wysłać do Libii swoje wojsko

Rosyjscy najemnicy bliscy zdobycia Trypolisu. Turcja chce wysłać do Libii swoje wojsko
Trypolis. Fot. M. Dzwonkowska / Forum
#AFRYKA    #ROSJA    #LIBIA    #TURCJA    #WOJNA DOMOWA    #TRYPOLIS

Turecki prezydent Recep Erdogan, aspirujący do lidera w tej części świata, jest mocno zaniepokojony wzrostem rosyjskich wpływów w Libii. Podczas wystąpienie w Ankarze, Erdogan oświadczył, że pro kremlowska, blisko związana z Putinem, prywatna jednostka wojskowa „Grupa Wagnera” jest bliska ostatecznego zdobycia Trypolisu i przejęcia kontroli nad libijską stolicą.

 

Co najmniej 300 doskonale wyszkolonych Rosjan z „Grupy Wagnera” ściśle współpracuje z oddziałami feldmarszałka Halify Haftara  maszerującym ze swoimi oddziałami na Trypolis.

 

Oficjalnie przedstawiciele libijskiej armii unikają określenia, kiedy zakończą działania wojenne w regionie Trypolisu. Prezydent Erdogan nie wyklucza, że przy wsparciu „Grupy Wagnera:” realne będzie to nawet w okolicach Nowego Roku.

 

Erdogan - obawiając się, że Libia może zamienić się w nową Syrię -  jest gotów wysłać do Libii tureckie wojska. Moskwa i Ankara w wielu polityczno-militarnych kwestiach mówią ostatnio jednym głosem. Jednak w kwestii libijskiej Rosja i Turcja mogą stanąć po dwóch stronach barykady. – Jeśli Libia poprosi nas o wsparcie, nie zawahamy się i wyślemy tam swoje wojsko – powiedział w Ankarze Erdogan.

 

Przedstawiciele libijskiego Rządu Zgody Narodowej nie wierzą rosyjskim zapewnieniom jakoby Moskwie zależało na inicjatywach, także ONZ-owskich, które miałyby doprowadzić do zakończenia konfliktu w tym kraju. Stojący na czele Rządu Zgody Narodowej, Mohamed Sayala jest przekonany, że dla Rosji Libia z punktu widzenia strategicznego jest zbyt cenna, by zrezygnowała ona z walki o nią.

 

Choć Moskwa zaprzecza, o zaangażowaniu Rosji w Libii świadczą informacje sprzed około miesiąca. Światowe media informowały o nalocie i zabiciu kilkunastu członków „Grupy Wagnera” podając ich nazwiska, a nawet ksywy. Ciężko ranny został sam komandor „Grupy Wagnera”, Aleksandr Kuzniecow, widywany na fotografiach z Władimirem Putinem.

 

Źródło: newsru.com, HaberTurk

ChS


DATA: 2019-12-15 13:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.