DZIŚ JEST:   10   GRUDNIA   2018 r.

NMP Loretańskiej
Św. Grzegorza III, papieża
Bł. Adolfa Kolpinga
 
 
 
 

Rosyjscy marynarze „dusili” pomnik Jana Pawła II. Spotkała ich surowa kara

Rosyjscy marynarze „dusili” pomnik Jana Pawła II. Spotkała ich surowa kara
fot. By DavidStettiner [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons
#PROFANACJA    #ROSJA    #MARYNARZE    #KRUZENSZTERN    #ŻAGLOWIEC    #WYBRYK    #CHULIGAŃSTWO    #KARA    #SYGNAŁ

Miesiąc temu głośnym echem odbiła się sprawa „duszenia” pomnika Jana Pawła II w Świnoujściu przez dwóch rosyjskich marynarzy. Pochwalili się zdjęciem w mediach społecznościowych. Dzisiaj wiemy, że kadetów spotkała surowa kara z rąk przełożonych.

 

Dwóch kadetów z największego żaglowca świata, należącego do bałtyckiej morskiej akademii cywilnej „Kruzenszterna”, będąc na przepustce w Świnoujściu „zabawiło” się w specyficzny sposób. Postanowili udawać, że duszą popiersie Jana Pawła II znajdującego się w jednym z miejskich parków. Zdjęcie opatrzyli podpisem „Co, niby to Ruscy nie potrafią…?!”.

 

Sprawą momentalnie zajęły się władze Świnoujścia.  - Być może to zwyczajny wybryk (…) będziemy pytać o stanowisko kapitana w tej przykrej dla nas sprawie. Chcemy też dowiedzieć się, czy przełożony tego marynarza wyciągnie wobec niego konsekwencje - powiedział rzecznik prezydenta Świnoujścia.

Dopiero niedawno na jaw wyszło, że kadeci zostali ukarani w przykładny i surowy sposób. Jak podają koledzy z załogi, zostali wysadzeni bez pieniędzy i środków do życia na Wyspach Owczych. Stamtąd, nie wiadomo jakim sposobem, dostali się do siedziby Akademii w Astrachaniu, gdzie dowiedzieli się, że… zostali z niej dyscyplinarnie usunięci.

 

Oficjalny komunikat w tej sprawie wydał także kapitan załogi. Na ręce prezydenta miasta Świnoujście wpłynęło pismo, w którym kapitan wyraża ubolewanie i przeprasza za zachowanie podwładnych.

 

- Ja, kapitan żaglowego statku szkolnego „Kruzensztern”, Michaił Jeremczenko, zwracam się do Was, do wszystkich mieszkańców Świnoujścia, obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, katolików całego świata (…) Rozumiemy ból i obrazę, będące rezultatem nieprzemyślanego chuligaństwa dwóch kursantów - napisał. Podkreślił, że sytuacja przysłuży się zwróceniu uwagi na to, w jaki sposób traktować „katolickie świątynie bratniego słowiańskiego narodu”.

 

Jak zaznacza Piotr Skwieciński na łamach „wPolityce”, ostrość i przykładność reakcji może wskazywać na jej wręcz demonstracyjny wydźwięk. Kłóci się on z dotychczas obserwowanymi relacjami na linii Warszawa – Moskwa. Skwieciński wskazał, że nie należy wykluczyć możliwości że jest to jakiś sygnał. - Poczekajmy i zobaczmy, czy będą następne – podsumował.

 

 

 

 

Źródło: wpolityce.pl / swinoujscie.pl

PR


DATA: 2018-06-21 13:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brawo Michaił Jeremczenko. W każdym narodzie są ludzie wielcy i mali. Dla mnie Michaił jest Wielki, przez duże W - odbudowuje wiarę, że są jeszcze ludzie honorowi. Jak widać też honorowi Rosjanie. Trzeba to docenić.
5 miesięcy temu / ano
 
Nie wierzcie ruskim to są zagrywki.
5 miesięcy temu / Smigly
 
@Monarchista Fakt. Rosjanie się nie babrają. Przekonał się o tym także niejaki Adam Darski-lider satanistycznego zespołu, w czasie tourne w Rosji.
5 miesięcy temu / trooper
 
urrrrraaaa!!!!!!!!!!!!!!!
5 miesięcy temu / szadrach
 
Kara drastyczna, ale przekaz jasny - zero tolerancji dla takich wybryków. U nas - wprost przeciwnie. Ukraińscy studenci w Przemyślu za propagowanie banderyzmu, zamiast zarzutów karnych lub co najmniej relegowania z uczelni i natychmiastowej deportacji, zostali ledwie zawieszeni na jeden semestr (!) i to nie wszyscy, tylko czterej. Pozostałych trzech dostało.. naganę. No to jak my sami tak się "szanujemy" we własnym kraju, to jak obcy mają nas szanować ?
5 miesięcy temu / Ruben
 
Kara zbyt surowa. Jakaś niewielka grzywna plus oficjalne przeprosiny byłyby wystarczające. Zastanówcie się czy zachowanie, jakkolwiek nieeleganckie i niekulturalne, ale jednak jednostkowe i niepowodujące żadnych strat materialnych powinno skutkować zaprzepaszczeniem marzeń o karierze w wymarzonym zawodzie. Moim zdaniem nie.
5 miesięcy temu / Jeff
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.