DZIŚ JEST:   22   MARCA   2019 r.

Św. Zachariasza, papieża
Bł. Baldwina z Boucle
 
 
 
 

Rosyjscy marynarze „dusili” pomnik Jana Pawła II. Spotkała ich surowa kara

Rosyjscy marynarze „dusili” pomnik Jana Pawła II. Spotkała ich surowa kara
fot. By DavidStettiner [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons
#PROFANACJA    #ROSJA    #MARYNARZE    #KRUZENSZTERN    #ŻAGLOWIEC    #WYBRYK    #CHULIGAŃSTWO    #KARA    #SYGNAŁ

Miesiąc temu głośnym echem odbiła się sprawa „duszenia” pomnika Jana Pawła II w Świnoujściu przez dwóch rosyjskich marynarzy. Pochwalili się zdjęciem w mediach społecznościowych. Dzisiaj wiemy, że kadetów spotkała surowa kara z rąk przełożonych.

 

Dwóch kadetów z największego żaglowca świata, należącego do bałtyckiej morskiej akademii cywilnej „Kruzenszterna”, będąc na przepustce w Świnoujściu „zabawiło” się w specyficzny sposób. Postanowili udawać, że duszą popiersie Jana Pawła II znajdującego się w jednym z miejskich parków. Zdjęcie opatrzyli podpisem „Co, niby to Ruscy nie potrafią…?!”.

 

Sprawą momentalnie zajęły się władze Świnoujścia.  - Być może to zwyczajny wybryk (…) będziemy pytać o stanowisko kapitana w tej przykrej dla nas sprawie. Chcemy też dowiedzieć się, czy przełożony tego marynarza wyciągnie wobec niego konsekwencje - powiedział rzecznik prezydenta Świnoujścia.

Dopiero niedawno na jaw wyszło, że kadeci zostali ukarani w przykładny i surowy sposób. Jak podają koledzy z załogi, zostali wysadzeni bez pieniędzy i środków do życia na Wyspach Owczych. Stamtąd, nie wiadomo jakim sposobem, dostali się do siedziby Akademii w Astrachaniu, gdzie dowiedzieli się, że… zostali z niej dyscyplinarnie usunięci.

 

Oficjalny komunikat w tej sprawie wydał także kapitan załogi. Na ręce prezydenta miasta Świnoujście wpłynęło pismo, w którym kapitan wyraża ubolewanie i przeprasza za zachowanie podwładnych.

 

- Ja, kapitan żaglowego statku szkolnego „Kruzensztern”, Michaił Jeremczenko, zwracam się do Was, do wszystkich mieszkańców Świnoujścia, obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, katolików całego świata (…) Rozumiemy ból i obrazę, będące rezultatem nieprzemyślanego chuligaństwa dwóch kursantów - napisał. Podkreślił, że sytuacja przysłuży się zwróceniu uwagi na to, w jaki sposób traktować „katolickie świątynie bratniego słowiańskiego narodu”.

 

Jak zaznacza Piotr Skwieciński na łamach „wPolityce”, ostrość i przykładność reakcji może wskazywać na jej wręcz demonstracyjny wydźwięk. Kłóci się on z dotychczas obserwowanymi relacjami na linii Warszawa – Moskwa. Skwieciński wskazał, że nie należy wykluczyć możliwości że jest to jakiś sygnał. - Poczekajmy i zobaczmy, czy będą następne – podsumował.

 

 

 

 

Źródło: wpolityce.pl / swinoujscie.pl

PR


DATA: 2018-06-21 13:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brawo Michaił Jeremczenko. W każdym narodzie są ludzie wielcy i mali. Dla mnie Michaił jest Wielki, przez duże W - odbudowuje wiarę, że są jeszcze ludzie honorowi. Jak widać też honorowi Rosjanie. Trzeba to docenić.
8 miesięcy temu / ano
 
Nie wierzcie ruskim to są zagrywki.
8 miesięcy temu / Smigly
 
@Monarchista Fakt. Rosjanie się nie babrają. Przekonał się o tym także niejaki Adam Darski-lider satanistycznego zespołu, w czasie tourne w Rosji.
9 miesięcy temu / trooper
 
urrrrraaaa!!!!!!!!!!!!!!!
9 miesięcy temu / szadrach
 
Kara drastyczna, ale przekaz jasny - zero tolerancji dla takich wybryków. U nas - wprost przeciwnie. Ukraińscy studenci w Przemyślu za propagowanie banderyzmu, zamiast zarzutów karnych lub co najmniej relegowania z uczelni i natychmiastowej deportacji, zostali ledwie zawieszeni na jeden semestr (!) i to nie wszyscy, tylko czterej. Pozostałych trzech dostało.. naganę. No to jak my sami tak się "szanujemy" we własnym kraju, to jak obcy mają nas szanować ?
9 miesięcy temu / Ruben
 
Kara zbyt surowa. Jakaś niewielka grzywna plus oficjalne przeprosiny byłyby wystarczające. Zastanówcie się czy zachowanie, jakkolwiek nieeleganckie i niekulturalne, ale jednak jednostkowe i niepowodujące żadnych strat materialnych powinno skutkować zaprzepaszczeniem marzeń o karierze w wymarzonym zawodzie. Moim zdaniem nie.
9 miesięcy temu / Jeff
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.