DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2018 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Rosyjscy hakerzy wykradli ściśle tajne amerykańskie dane dotyczące… obrony przed hakerami

Rosyjscy hakerzy wykradli ściśle tajne amerykańskie dane dotyczące… obrony przed hakerami
fot. pixabay.com

Rosyjscy hakerzy włamali się do systemu National Security Agency (NSA), czyli amerykańskiej agencji wywiadowczej koordynującej m.in. zadania wywiadu elektronicznego i wykradli ściśle tajne foldery. Do zdarzenia doszło już w 2015 roku, jednak jak twierdzą źródła „Wall Street Journal” Pentagon dowiedział się o nim dopiero wiosną bieżącego roku.

 

Włamanie kremlowskich hakerów do NSA to największy policzek dla agencji od kilkunastu lat. Rosjanie dokonali kradzieży danych dotyczących obrony USA przed atakami… komputerowymi, ale ich łupem padły również informacje o sposobach inwigilacji systemów informatycznych obcych państw.  

 

Zdobyte nielegalnie informacje, zdaniem dziennikarzy „WSJ”, miały duży wpływ na wzmocnienie cyberobrony Moskwy. Przyczyniły się również do kolejnych działań inwigilacyjnych wymierzonych w USA.

 

Przeprowadzenie ataku, jak twierdzą specjaliści cytowani przez „WSJ”, było możliwe dzięki wykorzystaniu oprogramowania antywirusowego Kaspersky Lab jako tzw. „backdooru” do serwerów prywatnej firmy współpracującej z National Security Agency. W jednym z komputerów znaleziono ściśle tajne dokumenty. Przechowywanie tego rodzaju plików w ten sposóbw świetle amerykańskiego prawa jest nielegalne.

 

Specjaliści przestrzegali już w tym roku przed niebezpieczeństwem płynącym z korzystania z oprogramowania Kaspersky Lab, na skutek czego we wrześniu pełniąca obowiązki minister bezpieczeństwa narodowego, Elaine Duke, wydała zakaz stosowania go przez urzędy, resorty i agencje państwowe.

 

Wobec tych doniesień właściciele Kaspersky Lab wielokrotnie zapewniali, że ich firma nie ma „niewłaściwych konotacji z rosyjskim rządem”. Jednak wiarygodność tych oświadczeń podawana była w wątpliwość m.in. przez demokratyczną senator Jeanne Shaheen. Twierdziła ona, że rosyjski miliarder Jegienij Kaspierski, (założyciel Kaspersky Lap) ukończył szkołę kryptologii KGB. Miał również, zdaniem senator, w 2009 r. zachęcać swych pracowników do poświęcenia czasu „tajnemu projektowi Łubianki”.

 

  

Źródło: rmf24.pl
om

 

 


DATA: 2017-10-06 09:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ciekawe, ale tego akurat Kaspersky'emu nie udowodniono :-D
9 miesięcy temu / Stormer
 
A mogli skorzystać z polskiego ArcaBit :) Może nawet lepszy i tańszy.
9 miesięcy temu / 123
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.