DZIŚ JEST:   26   LUTY   2020 r.

Środa Popielcowa
Św. Aleksandra, biskupa
Św. Pauli Montal
 
 
 
 

Rośnie napięcie między Moskwą a Waszyngtonem. Generał wojsk USA: Rosja znowu nas testuje

Rośnie napięcie między Moskwą a Waszyngtonem. Generał wojsk USA: Rosja znowu nas testuje
PH1 Timm Duckworth, USN. [Public domain], via Wikimedia Commons
#BLISKI WSCHÓD    #USA    #ROSJA    #SYRIA    #INCYDENT    #WOJSKO    #ARMIA

Czołowy amerykański dowódca Alex Grynkewich stwierdził, że Rosja testuje USA w Syrii. Kilka dni wcześniej wojsko amerykańskie zablokowało rosyjskim siłom dostęp do pola naftowego.

 

Generał Dywizji Sił Powietrznych Alex Grynkewich, zastępca dowódcy połączonej wspólnej grupy zadaniowo-operacyjnej Inherent Resolve mówił o „różnym zaangażowaniu” USA i Rosji w terenie. Ostrzegł przy tym rosyjskie siły, by nie podejmowały prowokacyjnych działań.

 

Jego komentarze pojawiły się po incydencie, jaki miał miejsce w miniony weekend. Żołnierze amerykańscy zatrzymali rosyjski patrol wojskowy w drodze na pole naftowe w pobliżu miejscowości Rumaila w prowincji Hasakah.

 

Zapytany, czy siły rosyjskie testują stronę amerykańską, Grynkewich powiedział: „Myślę, że Rosjanie zawsze nas testują”. Spotkanie zakończyło się bez oddania strzału między obu stronami.

 

– Naszym przesłaniem za każdym razem jest próba deeskalacji sytuacji, a nie podejmowanie prowokacyjnych działań i egzekwowanie przestrzegani protokołów – tłumaczył wojskowy. – W większości przypadków tak się dzieje – dodał.

 

W ubiegłym roku USA wysłały dodatkowe siły do ​​wschodniej części Syrii, aby zapobiec przejęciu pól naftowych przez bojowników Państwa Islamskiego, wojsko Rosji lub siły Baszara el-Asada.

 

W weekend Amerykanie zablokowali rosyjski konwój,  zmierzający w kierunku pól naftowych znajdujących się na obszarach kontrolowanych przez wspieranych przez USA bojowników kurdyjskich.

 

Konwój składał się z pięciu transporterów opancerzonych i furgonetki. Zatrzymano go między dwoma miastami Al-Hasakah i Qamishli.

 

W ostatnim czasie wzrosły napięcia między Stanami Zjednoczonymi a Rosją w związku z próbą przejęcia pola naftowego Rumeylan w prowincji Hasakah. Prezydent USA Donald Trump wielokrotnie zapowiadał, że mimo wycofania się części żołnierzy, wojsko amerykańskie utrzyma pola naftowe w Syrii.

 

Źródło: aa.com.tr, basnews.com

AS


DATA: 2020-01-23 13:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

nic już nie trzeba
1 miesiąc temu / TItanik
 
Amerykańskie gołąbki pokoju upodobały sobie syryjską ropę do tego stopnia, że w walce o pokój czyt. ropę, gotowi są do przelewu krwi jako czynią to jastrzębie.
1 miesiąc temu / gość
 
Z poniższych komentarzy wniosek wypływa szalony: ruscy to anioły, i gdzie się pojawią to jest pokój i dorobyt. Ludzie włączcie myślenie. A pola naftowe są w rękach Kurdów syryjskich, a Amerykanie ich chronią. Inaczej ruscy położą na tym łapę. czytajcie ze zrozumieniem
1 miesiąc temu / puknijciesięwc
 
Rosjanie testują,Rosjanie atakują,Rosjanie prowokują itd.a amerykanskie siły zbrojne tylko rozwożą dzieciom cukierki
1 miesiąc temu / kleofas
 
jakim prawem rządzą się nie u siebie i nie proszeni
1 miesiąc temu / iikam
 
USA tylkp zalezy na polach naftowych i na kasie. Tsm gdzie jest nafts tam sa rewolucje wzniecane przez USA i wojska USA. To taki wspolczesny gangater.
1 miesiąc temu / Stan
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.