DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Rośnie liczba ofiar masowego przemytu ludzi w Azji. Kiedy skończy się humanitarny kryzys?

Rośnie liczba ofiar masowego przemytu ludzi w Azji. Kiedy skończy się humanitarny kryzys?
By Dcubillas (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

139 grobów znalazły malezyjskie służby przy granicy z Tajlandią. Poszczególne miejsca pochówku mogą zawierać więcej, niż jedno ciało. Zmarli to prawdopodobnie ofiary handlu ludźmi. Policja znalazła w ostatnim czasie 28 nielegalnych obozów dla uchodźców, w największym z nich przebywało 300 migrantów. To kolejny dowód na istnienie poważnego kryzysu humanitarnego w południowowschodniej Azji spowodowanego aktywnością osób chcących wydostać się z Bangladeszu i Birmy.


Uchodźcy z Bangladeszu kierują się motywami ekonomicznymi. Z kolei emigranci z Birmy to głównie muzułmanie zamieszkujący w zachodniej części kraju i uciekający przed prześladowaniami o charakterze politycznym. Odkryte groby nie są jedynymi znalezionymi w ostatnim okresie. W niedzielę Malezja poinformowała o znalezieniu centrów przemytu ludzi i masowych grobów w innej części kraju, również przy granicy z Tajlandią. Obozy dla uchodźców były już nieczynne, ale wydaje się, że zostały opuszczone stosunkowo niedawno - gdy władze rozpoczęły poszukiwania.


„Jestem głęboko zaniepokojony grobami znalezionymi na malezyjskiej ziemi, które są ponoć związane z przemytem ludzi. Znajdziemy odpowiedzialnych za to”, napisał na Twitterze premier Malezji Najib Razak. Jak podaje Euan McKirdy, w sprawie wypowiedział się także przywódca Bangladeszu Sheikh Hasina. Stwierdził, że ukarani powinni być nie tylko przemytnicy ludzi, ale także obywatele kraju, którzy go nielegalnie opuszczają. Są bowiem winni lekkomyślnego narażania życia i szkodzą wizerunkowi kraju.


W ostatnim tygodniu przedstawiciele władz malezyjskich i indonezyjskich zgodziły się na tymczasowe przyjęcie nielegalnych migrantów. Warunkiem jest jednak zobowiązanie się społeczności międzynarodowej do przesiedlenia ich w ciągu roku. W sprawie pomocy migrantom interweniowała także amerykańska marynarka wojenna.

 

Źródło: edition.cnn.com

mjend 


DATA: 2015-05-26 07:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.