DZIŚ JEST:   21   LIPCA   2019 r.

XVI Niedziela zwykła
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
 
 
 
 

Rośnie aborcyjna i eutanazyjna presja ze strony ONZ

Rośnie aborcyjna i eutanazyjna presja ze strony ONZ
Fot. Pixabay

Organizacja Narodów Zjednoczonych nakazuje państwom, które ratyfikowały Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych – w tym Polsce – zagwarantowanie ,,prawa do aborcji”. Jednocześnie wzywa kraje w których istnieje już „wspomagane samobójstwo” do zagwarantowania odpowiednich procedur jego wykonywania – alarmuje instytut Ordo Iuris.

 

ONZ dała wyraz swemu eugenicznemu stanowisku w Komentarzu Ogólnym dotyczącym art. 6 Paktu dotyczącego prawa do życia.

 

Wspomniany Pakt gwarantuje prawo do życia, a mimo to ONZ w Komentarzu nakazuje Państwom Stronom Paktu zapewnienie możliwości aborcyjnego zabicia dziecka w określonych przypadkach. Stwierdzono też, że państwo nie może ustanawiać ograniczeń w dostępie do aborcji, które rzekomo miałyby stanowić m.in. dyskryminację matek. Zobowiązuje się również kraje, które ratyfikowały Pakt, aby aborcja była zawsze legalna a dostęp do niej ,,skuteczny i przystępny” – czytamy w infromacji Ordo Iuris.

 

Komentarz odnosi się także do aspektów społecznych aborcyjnego zabicia dziecka. Wynika z niego, że młodzież powinna być edukowana o tzw. aborcji i mieć dostęp do środków hamujących płodność. ONZ stwierdził też, że kobiety i dziewczęta które dokonały aborcyjnego zabicia dziecka nienarodzonego  muszą mieć zagwarantowaną przez państwo „ochronę” w trakcie jak i po przeprowadzeniu dzieciobójstwa. Ma ona polegać na zapewnieniu ,,poufności”. W praktyce oznacza to ograniczenie prawa najbliższej rodziny do informacji o nienarodzonym dziecku oraz ograniczenie prawa rodziców do wychowania potomstwa zgodnie ze swoimi przekonaniami.

 

W Komentarzu jest mowa także o eutanazji i wspomaganym samobójstwie. ONZ uznaje, że sama decyzja człowieka, który cierpi, o swojej śmierci jest wystarczająca do zniesienia gwarantowanej przez państwo ochrony prawa do życia i jednocześnie rodzi po stronie państwa obowiązek pomocy we ,,wspomaganym samobójstwie”.

 

- Prawo do życia dziecka nienarodzonego zostało całkowicie pominięte w przyjętym Komentarzu. Wciąż jednak obowiązuje art. 6 ust. 5 Paktu, który potwierdza, że nienarodzone dziecko posiada odrębną podmiotowość prawną w stosunku do swojej matki oraz że jego prawo do życia jest chronione. Warto również przypomnieć, że nadal wiążące Polskę postanowienia Konwencji ONZ o prawach dziecka z 1989 r. wyraźnie wskazują, że „dziecko, z uwagi na swoją niedojrzałość fizyczną oraz umysłową, wymaga szczególnej opieki i troski, w tym właściwej ochrony prawnej, zarówno przed, jak i po urodzeniu” – zaznacza Rozalia Kielmans-Ratyńska, wicedyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

 

Przyjęty Komentarz jest niezgodny z porozumieniem zawartym przez sygnatariuszy Paktu na Międzynarodowej Konferencji w sprawie Ludności i Rozwoju w Kairze, które stanowi, że „wszelkie środki lub zmiany związane z aborcją w systemie opieki zdrowotnej mogą być ustalone tylko na szczeblu krajowym lub lokalnym według krajowego procesu legislacji”. Ponadto Komentarz ten nie jest prawnie wiążący. W praktyce oznacza to, że Państwa Strony Paktu nie muszą wprowadzać do swoich porządków prawnych przyjętych w nim postanowień ani też nie są związane przedstawioną przez Komitet Praw Człowieka interpretacją prawa do życia – ocenia instytut.

 

- Pomimo, że Komentarz nie wprowadza nowego prawa ani nie zmienia dotychczas obowiązujących przepisów, to jednak będzie stanowił kolejne i jednocześnie mocniejsze narzędzie do wywierania presji na Państwa Strony Paktu do wprowadzenia dostępu do aborcyjnego zabicia dziecka w określonych przypadkach oraz do odstąpienia od karania za aborcję. Komentarz będzie głównym punktem odniesienia dla Komitetu jak i dla innych organów ONZ w określeniu jak Państwa Strony Paktu powinny kształtować swoje prawo, politykę i praktyki zgodnie ze „standardami praw człowieka” oraz jakie działania mają uwzględniać w ramach procesu monitorowania przed wszystkimi organami traktatowymi ONZ – dodaje Rozalia Kielmans-Ratyńska.

 

 

Źródło: Ordo Iuris

RoM

 

 

 


DATA: 2018-11-07 16:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Poczytajcie agende 2030 o tzw. zrównoważonym rozwoju, gdzie ONZ otwarcie mówi o depopulacji. NWO napiera.
8 miesięcy temu / Kasia
 
cyt"ściganie za zbrodnię dzieciobójstwa pozostawiłby lokalnym wspólnotom. Te byłyby znacznie bardziej skuteczne, lepiej poinformowane oraz bardziej dyskretne w egzekwowaniu antyaborcyjnego prawa" ?? zdajesz sobie sprawę jak to zabrzmiało? prawo musi być ogólne bo inaczej "lokalne społeczności" zależnie od stopnia zaciętości będą(dyskretnie" jedni ,kamieniować inni palić na stosie czy przywiązywać do pręgierza na rynku
8 miesięcy temu / do aaa
 
@do sisi cd (3) w Polsce jest duży problem z bezpłodnością; są pary, które chętnie zaadoptują niechciane dziecko - można ułatwić procedury adopcyjne i nie chodzi mi o "rozdawnictwo dzieci" (4) jeśli zostanie wykryta wada i będzie duże prawdopodobieństwo, że dziecko urodzi się chore - naszym chrześcijańskim obowiązkiem jest zapewnić takim ludziom godne życie (uśmierzenie bólu, opiekę itp.) - są odpowiednie ośrodki. Pieniądze w budżecie też by się znalazły, ale rządzą nami postmagdalenkowe układy. Politycy, którzy zamiast dbać o interesy Polski i Polaków, niszczą nasz piękny kraj i naród. A najgorsze, że wmawiają nam (niestety wielu uwierzyło), że zabijanie dzieci powinno być ogólnodostępnym prawem (sic!) To tylko kilka punktów, a jest wiele innych dobrych rozwiązań. Są od tego specjaliści. Aborcja i eutanazja to sposoby na uśmiercanie narodów w dłuższej perspektywie czasu. Proszę sobie to przemyśleć w perspektywie nie kilku lat, a kilkudziesięciu i więcej. Pozdrawiam
8 miesięcy temu / sisi
 
@do sisi Pan/Pani sprowadza wszystko do kwestii materialnej, podając jedyną alternatywę (matka kilkorga dzieci w ciężkiej sytuacji materialnej, życiowej poddaje się dla "dobra rodziny" zabiegowi aborcji w szpitalnych, bezpiecznych warunkach). Odpowiem tym samym, materialnym argumentem, podając w skrócie inne alternatywy. (1) obniżenie podatków - faktem jest, że to wpływa na zwiększenie zamożności całego społeczeństwa. Wielu Polaków nie ma pojęcia, ile pieniędzy jest im zabierane w bezpośrednich i pośrednich podatkach. (2) system zabezpieczeń socjalnych tylko dla naprawdę potrzebujących - zamiast rozdawać nasze pieniądze (z podatków) na prawo i lewo, politycy na różnych szczeblach (których jest zdecydowanie za dużo) powinni uściślić kontrole i pomoc zapewnić tylko tym, którzy jej naprawdę potrzebują. Państwo ma pomagać potrzebującym, a nie finansować osoby, którym nie chce się pracować. cd
8 miesięcy temu / sisi
 
aborcja jest złem ale jest różnica czy kobieta (być może już matka kilkorga) umrze od wieszaka czy w szpitalnych warunkach przeżyje
8 miesięcy temu / do sisi
 
@na zimno Póki istnieje zcentralizowana władza państwowa, póty aborcja nielegalna będzie miała miejsce. Albowiem państwo centralne nie jest w stanie ścigać każdego przypadku dzieciobójstwa, nie narażając się przy tym na śmieszność. Libertarianizm jednak, ze swoim postulatem decentralizacji władzy, ściganie za zbrodnię dzieciobójstwa pozostawiłby lokalnym wspólnotom. Te byłyby znacznie bardziej skuteczne, lepiej poinformowane oraz bardziej dyskretne w egzekwowaniu antyaborcyjnego prawa. Już sąd rodzinny (rodowy) byłby w stanie wydać i wyegzekwować przykładne wyroki. A więc da się walczyć z podziemiem aborcyjnym, ale nie przez władzę w Warszawie, Brukseli czy też w Nowym Jorku (koń by się uśmiał z tych dwóch ostatnich). Pozostawienie ludziom wyboru, bo państwo jest bezskuteczne, to wyraz kultu państwa z klapkami na oczach względem bytów pośrednich między państwem a obywatelem.
8 miesięcy temu / aaa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.