DZIŚ JEST:   08   GRUDNIA   2019 r.

Niepokalane Poczęcie NMP
Św. Romaryka, opata
Św. Eutychiana, papieża
 
 
 
 

Rosjanie znaleźli ropę naftową na Arktyce

Rosjanie znaleźli ropę naftową na Arktyce

Rosyjski koncern państwowy Rosnieft wspólnie z Exxon Mobil odkryły surowiec w odwiercie Uniwersiteckaja-1 na Morzu Karskim. Jednak dalsze prace dwóch spółek petrochemicznych mogą zostać pokrzyżowane przez zachodnie sankcje, które obejmą między innymi Rosnieft i jego szefa - Igora Sieczina.

 

Problemem dla Rosjan w kontynuacji prac mogą stać się zachodnie sankcje, które utrudniają rosyjskim firmom dostęp do technologii. Sankcje dotyczą m.in. także współpracy z Rosnieftem przy wydobyciu ropy naftowej w Arktyce. Pod dnem Morza Karskiego mogą znajdować się podobne złoża ropy jak w Arabii Saudyjskiej. Prezes Rosnieftu Igor Sieczin zaznacza w oświadczeniu, że pole naftowe, gdzie dokonano odkrycia, zostanie nazwane „Pabieda” („Zwycięstwo”). Nie wiadomo jeszcze, czy ropa z tego odwiertu może być pozyskiwana na skalę komercyjną. Rosnieft będzie analizował kolejne próbki.

 

W 2011 roku Exxon i Rosnieft podpisały kontrakt wart 3,2 miliarda dolarów na eksploatację złóż arktycznych. W ubiegłym tygodniu amerykański Departament Skarbu udzielił zgody Exxonowi na krótkie przedłużenie trwających półtora miesiąca prac w związku ze zbliżającym się terminem wejścia w życie sankcji. Agencja Reuters podaje, że koncern przeznaczył 6 milionów dolarów na lobbowanie w amerykańskim rządzie bardziej umiarkowanego podejścia Waszyngtonu do kwestii sankcji.

 

Źródło: kresy.pl

KRaj


DATA: 2014-09-28 08:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.