DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

Rosjanie znaleźli ropę naftową na Arktyce

Rosjanie znaleźli ropę naftową na Arktyce

Rosyjski koncern państwowy Rosnieft wspólnie z Exxon Mobil odkryły surowiec w odwiercie Uniwersiteckaja-1 na Morzu Karskim. Jednak dalsze prace dwóch spółek petrochemicznych mogą zostać pokrzyżowane przez zachodnie sankcje, które obejmą między innymi Rosnieft i jego szefa - Igora Sieczina.

 

Problemem dla Rosjan w kontynuacji prac mogą stać się zachodnie sankcje, które utrudniają rosyjskim firmom dostęp do technologii. Sankcje dotyczą m.in. także współpracy z Rosnieftem przy wydobyciu ropy naftowej w Arktyce. Pod dnem Morza Karskiego mogą znajdować się podobne złoża ropy jak w Arabii Saudyjskiej. Prezes Rosnieftu Igor Sieczin zaznacza w oświadczeniu, że pole naftowe, gdzie dokonano odkrycia, zostanie nazwane „Pabieda” („Zwycięstwo”). Nie wiadomo jeszcze, czy ropa z tego odwiertu może być pozyskiwana na skalę komercyjną. Rosnieft będzie analizował kolejne próbki.

 

W 2011 roku Exxon i Rosnieft podpisały kontrakt wart 3,2 miliarda dolarów na eksploatację złóż arktycznych. W ubiegłym tygodniu amerykański Departament Skarbu udzielił zgody Exxonowi na krótkie przedłużenie trwających półtora miesiąca prac w związku ze zbliżającym się terminem wejścia w życie sankcji. Agencja Reuters podaje, że koncern przeznaczył 6 milionów dolarów na lobbowanie w amerykańskim rządzie bardziej umiarkowanego podejścia Waszyngtonu do kwestii sankcji.

 

Źródło: kresy.pl

KRaj


DATA: 2014-09-28 08:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.