DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Rosjanie zestrzelą każdy obcy obiekt w Syrii. Amerykanie chcą powrotu do porozumienia

Rosjanie zestrzelą każdy obcy obiekt w Syrii. Amerykanie chcą powrotu do porozumienia
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. MON: www.do.wp.mil.pl / Wikimedia Commons

Stany Zjednoczone chcą przywrócić kontakty wojskowe z Rosją w rejonie konfliktu syryjskiego. Wcześniejsze porozumienie mające na celu unikanie wzajemnych incydentów militarnych, zostało zawieszone przez Kreml po tym, jak Amerykanie zestrzelili syryjski samolot.

 

Generał Joseph Dunford, stojący na czele sztabów armii USA oznajmił, że jego państwo uaktywniło kanały – zarówo dyplomatyczne jak i wojskowe – żeby powrócić do ustaleń zapewniających bezkonfliktowe stosunki z armią rosyjską. Tłumaczył także, iż samolot armii Baszara Al-Asada, który strącili Amerykanie, atakował nie pozycje ISIS, lecz utrzymywanych przez Stany Zjednoczone Syryjskich Sił Demokratycznych. Kreml jest w tej kwestii dokładnie przeciwnego zdania.


Z kolei pułkownik Damien Pickart, rzecznik koalicji walczącej z Państwem Islamskim, poinformował, że aby zapobiec militarnym incydentom pomiędzy obydwoma potęgami, Amerykanie zmodyfikowali trasy przelotów swoich maszyn nad Syrią.


Kreml zarzuca USA brak kontaktu przed akcją zakończoną zestrzeleniem syryjskiego samolotu. Zerwał wspomniane porozumienie ostrzegając, że strąci każdy obiekt, który pojawi się w przestrzeni powietrznej nad terenami, gdzie stacjonują Rosjanie.


 

Źródło: rmf24.pl

RoM 

 


DATA: 2017-06-19 22:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Amerykanie dążą do obalenia Asada i otwarcie to mówią. Chcą tam urządzić swoją demoNkrację. Chrześcijanie syryjscy popierają Asada, Asad gwarantuje im życie i wolność wyznania, dlatego polscy katolicy popierają Asada i potępiają amerykanów. Nie chcemy amerykanów w Polsce, chcą wywołać tu wojnę jak w Syrii.
ponad 1 rok temu / bas
 
Przyznam, że dałem się nabrać Trumpowi.Pokładałem w nim wielkie nadzieje m.in na zakończenie konfliktu w Syrii a ten okazał się zwykłą marionetką.Zaczynam wierzyć, że realna władza w USA wcale nie spoczywa w rękach prezydenta, który jest zwykłym figurantem. Boże chroń Polskę aby nasz rząd nie wplątał nas w jakąś awanturę w czasie najbliższej wizyty tego błazna w naszym kraju.
ponad 1 rok temu / mf
 
Jak to mozliwe ? W Syrii zostaje zestrzelony syryjski samolot przez USA ! Jankesi niszcza nasza cywilizacje
ponad 1 rok temu / s
 
Ja może błądzi, ale Syria to suwerenne państwo. Co tam w ogóle robią amerykańskie i tureckie wojska? Kurdowie powinni wspomagać Assada bo w przeciwnym razie ogarną ich Turcy.
ponad 1 rok temu / Hmmm
 
USA prze do wojny. To widać. Bandyci jakich mało.
ponad 1 rok temu / Ania
 
Typowe zachowanie Amerykanów. Najpierw coś robią łamiąc wcześniejsze porozumienie, czekają na reakcję. Gdy druga strona się wkurzy, to wtedy niby się cofają i chcą aby porozumienie dalej obowiązywało. Za jakiś czas robią to samo lub więcej, posuwają się o krok naprzód i czekają na reakcję. Sytuacja się powtarza. Niby jest status quo, ale Amerykanie nie stoją w miejscu, tylko wciąż prą na przód.
ponad 1 rok temu / veritas
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.