DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Rosjanie wysłali w kosmos broń satelitarną? Eksperci zaniepokojeni

Rosjanie wysłali w kosmos broń satelitarną? Eksperci zaniepokojeni
#ROSJA    #ROSJANIE    #CHINY    #SATELITA    #KOSMOS    #EKSPERCI    #BROŃ SATELITARNA

Na początku tego roku Rosja wystrzeliła kilka satelitów w kosmos, w tym obiekt, który miał zbierać śmieci kosmiczne. Jednak zdaniem ekspertów może to być zabójcza broń satelitarna, nad którą prowadzono badania w czasie zimnej wojny.

 

W trakcie trwania rywalizacji między Zachodem a blokiem wschodnim jednym z głównych celów Związku Radzieckiego i innych światowych mocarstw było opracowanie systemów borni satelitarnej. Sowieci, by ten cel osiągnąć zainicjowali projekt badawczy „Istrebitel Sputnikov”. Większość ekspertów sądziła, że Rosjanie – wraz z upadkiem imperium – porzucili marzenie o stworzeniu „zabójcy satelitarnego”. Teraz jednak zdanie zmienili.

 

US Air Force mają bazę danych wszystkich obiektów krążących wokół Ziemi – z wyjątkiem amerykańskich samolotów wojskowych – która jest udostępniana fachowcom. Jeden z nich – Robert Christy zwrócił szczególną uwagę na niezidentyfikowanego satelitę, obecnie znanego jako obiekt 2014-28E, który połączył się ze szczątkami rosyjskiej rakiety wcześniej wprowadzonej na orbitę. Ekspert obawia się, że obiekt ten może w przyszłości łączyć się z pozostałościami statków należących do innych państw, by na przykład zakłócać wojskową łączność satelitarną wroga.

 

James Oberg, były inżynier NASA uważa, że nowy obiekt rosyjski może budzić zaniepokojenie, zważywszy na fakt, iż trwają tajne eksperymenty wojskowe uczonych rosyjskich i chińskich. Wynoszą oni na orbitę nowe satelity z pominięciem systemów cywilnych, nie informując o tym odpowiednich instytucji międzynarodowych.

 

 

Źródło: bignewsnetwork.com, AS.


DATA: 2014-11-20 08:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie leży w polskim interesie udział w nadchodzącej wojnie
ponad 5 lat temu / Mark Post
 
To samo robią Amerykanie. Oni też wysyłają w kosmos różne obiekty nie informując o nich nikogo. Niedawno wylądował jakiś tajny amerykański obiekt, który ok. 2 lata był na orbicie i nic więcej o nim nie wiadomo.
ponad 5 lat temu / jazmig
 
Czas aby USA przestawiły swój tok myślenia i traktowały Chiny i Rosję, jako potencjalne i pierwszoplanowe zagrożenie i nie sprzedawało wysokich technologii do tych krajów !
ponad 5 lat temu / Robert
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.