DZIŚ JEST:   20   SIERPNIA   2018 r.

Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Rosjanie wygrywają wojnę propagandową z USA

Rosjanie wygrywają wojnę propagandową z USA

Amerykański medioznawca, Paul Goble zauważa, że rosyjskiemu prezydentowi udaje się prowadzić skuteczną kampanię dezinformacyjną nie tylko w kraju, ale również poza jej granicami. Ubolewa jednocześnie, że zachodnie media pomagają rosyjskim propagandystom, prezentując „kłamstwa Putina” jako „odmienny punkt widzenia.”

 

Eksperci twierdzą, że w USA nie ma skutecznego sposobu przeciwdziałania rosyjskiej dezinformacji. Putin wykorzystując luki w amerykańskim ustawodawstwie, wysyła swoich agentów do pracy w amerykańskich mediach, na uczelniach oraz w think-tankach. Tymczasem Stany Zjednoczone – ze względu na rosyjskie ograniczenia wewnętrzne dotyczące mediów i organizacji pozarządowych – pozbawione są podobnych możliwości oddziaływania na terenie Rosji.

 

Goble ubolewa, iż zachodnie media chętnie prezentują stanowisko rosyjskich propagandystów, zakładając, że skoro pracują oni w teoretycznie niezależnych instytucjach w USA, to na pewno przekazują rzetelne informacje. Tym samym dopomagają Kremlowi wygrywać wojną propagandową. Jednym z głównych kanałów propagandowych Rosji jest telewizja Russia Today (RT), nadająca regularnie w USA i dotowana w dodatku przez waszyngtońską administrację.

 

Kliff Kincaid, autor artykułu o wojnie propagandowej zamieszczonego na portalu renewamerica.com podkreśla, że skutki uwrażliwienia na „rosyjski punkt widzenia” widać na przykładzie byłego republikańskiego kongresmena z Teksasu, Rona Paula. Były kongresman od lat jest stałym gościem stacji Russia Today.

 

Medioznawca Paul Goble ocenia, że prawdziwym wyzwaniem dla krajów Zachodu jest „przeciwdziałanie kampanii dezinformacji”, co można uczynić poprzez rozwijanie alternatywnych kanałów medialnych, w tym stacji międzynarodowych.

 

Ponieważ jednak Moskwa jest gotowa skutecznie przeciwdziałać ofensywie informacyjnej Zachodu, Goble sugeruje zamknięcie oddziałów stacji Russia Today w USA, a także zerwanie współpracy z prorosyjskimi instytucjami działającymi w Ameryce.

 

Medioznawca uważa również, że USA powinny wykorzystać przepisy uchwalonej kilkadziesiąt lat temu ustawy FARA, zobowiązującej do rejestracji agentów w zagranicznych mediach i znakowania nadawanych przez nich audycji jako propagandowych.

 

 

Źródło: renewamerica.com, AS.


DATA: 2014-09-04 07:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

teraz każdy, kto przyznaje rację Rosji, jest okrzykiwany jej agentem, a przecież Rosja ma rację, że się broni. To Rosja się broni przed agresją zachodu. Przecież każdy głupi wie, że ten pucz zachodni na Ukrainie jest w istocie skierowany przeciwko Rosji, żeby jak najbardziej zbliżyć się i móc okrążyć, a potem już będzie musiał robić co mu Obama i inne Unie powiedzą. Próbowali przecież to zrobić na Białorusi kilka lat wcześniej. ja tylko się dziwię, że mając takie potężnego sąsiada za miedzą, Polska szuka sojuszników za oceanem!!!!! to jest chore.
ponad 3 lata temu / edek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.