DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Rosjanie piszą o… „polskim obozie koncentracyjnym”. Będzie reakcja polskiej ambasady w Moskwie

Rosjanie piszą o… „polskim obozie koncentracyjnym”. Będzie reakcja polskiej ambasady w Moskwie
By Bmalina (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons

W środę wpływowe rosyjskie media – rosyjskojęzyczna wersja serwisu RT, agencja RIA-Nowosti i Kanał Piąty – mówiły o „polskim obozie koncentracyjnym Sobibór”. Polscy dyplomaci zapowiadają protest, zażądają też sprostowania.

 

O „polskim obozie koncentracyjnym”, w którym ginąć mieli radzieccy jeńcy, pisała RIA-Nowosti. Dawna Russia Today (dziś RT) –propagandowa tuba Kremla – na rosyjskiej wersji swojej strony internetowej także informowała o radzieckich ofiarach „polskiego obozu koncentracyjnego”.


Polska ambasada w Moskwie zapowiada reakcję w sprawie rosyjskich publikacji.

 

SS-Sonderkommando Sobibor funkcjonował w ramach Aktion Reinhardt, mającej na celu likwidację Żydów. Komendantami obozu byli Richard Thomalla (także architekt i twórca także obozów w Treblince i Sobiborze), Franz Stangl (Austriak, SS-Hauptsturmführer, kierował także obozem w Treblince) oraz Franz Reichleitner (kierujący ośrodkiem eutanazji na Zamku Hartheim).


Początkowo obóz zajmował 12 hektarów, po rozbudowie - 60. Poza częścią garnizonową tworzył go tzw. przedpole i 4 wydzielone sektory, z których jeden był miejsce zagłady.

 

 

źródło: Rzeczpospolita

mat 

 

 


DATA: 2016-01-27 14:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

pol, a czy sam jesteś konsekwentny i unikasz dyskusji z samym sobą, jako że jesteś niekompetentny i nie posiadasz kompletnej wiedzy na tematy o których piszesz? Oto dowody twojej niekompetencji. 1.PiS nie jest "mój". 2.Prawo do wypowiedzi mam, bo jeszcze nie udało ci się wprowadzić powszechnego zamordyzmu i zakazu wypowiedzi. 3.Nic nie pisałem o Tusku. 4.Dopóki nie wykazano że hipoteza o zamachu jest nieprawdziwa, stwierdzenie "mord" NIE JEST oszczerstwem, gdyż z oszczerstwem mamy do czynienia w przypadku ewidentnego kłamstwa. 5.Stan niejasności jest skutkiem postawy Rosji odmawiającej wydania Polsce jej własności - wraku i czarnych skrzynek. 6.Sam jesteś oszczercą bo wypowiedziałeś ewidentne kłamstwo, że nie posiadam ŻADNEJ wiedzy na dany temat, a przecież JAKĄŚ wiedzę posiadam. 7.Chrystus nie rzucał nienawistnych obraźliwych insynuacji jakie ty rzucasz (że mi płacą za krecią robotę), więc zajmij się belką w swoim oku, skoro nie potrafisz dyskutować na argumenty.
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
@Rozczarowany: z zasady unikam dyskusji z osobami niekompetentnymi i nie posiadającymi ŻADNEJ wiedzy na dany temat. Jeden raz robię wyjątek: 1.dopóki nie ma wyników śledztwa, które zaakceptowałby twój PiS, nawet ty nie masz prawa do wypowiedzi. I tak np. Tusk obwiniany w tej sprawie przez PiS o współudział nie reprezentuje Rosji. 2.Na oszczerstwo Chrystus nie odpowiadał oszczerstwem. 3. Nie wciągaj mnie więcej w głupawe dyskusje, tylko zastanów się dlaczego ktoś cię upomina. Chyba że płacą ci za krecią robotę.
ponad 4 lata temu / pol
 
@pol: po pierwsze, skąd wiesz że oszczerstwo? Po drugie, jeśli nawet przyjąć że przyczyną była tylko mgła i pancerna brzoza, to była ROSYJSKA mgła i ROSYJSKA brzoza. Skoro termin "polski obóz koncentracyjny" jest usprawiedliwiany tym że "był na okupowanych ziemiach polskich", to na dokładnie tej samej zasadzie można mówić o "rosyjskiej zbrodni".
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Powód jest prozaiczny: Putin właśnie zaprosił do Rosji biednych, prześladowanych żydów z całej podobno strasznie antysemickiej EU. @Rozczarowany: nie ośmieszaj się, oszczerstwo jest grzechem.
ponad 4 lata temu / pol
 
zamiast jęczeć, że ruscy czy szczególnie niemieccy naziści kłamią, aby nam szkodzić, trzeba robić kampanię. najtańszy jest internet. Skorzystać z właściwości wyszukiwarek i tak tytułować teksty, aby się pojawiały na początku listy. I teksty okraszać obrazem niemieckich zbrodni, by łatwo było zobaczyć, co to za bydlaki. Inaczej do ludzi trudno dotrzeć. Przeciętny Europejczyk, czy nie daj Panie Amerykanin to niedokształcony osobnik o niskiej zdolności percepcji. Teksty musza być krótkie, dosadne i proste w odbiorze. mają wtedy szansę zaciekawić i zachęcić do myślenia. A wyobraźcie sobie, że w USA Gross uczy historii II wojny...
ponad 4 lata temu / rozsądny
 
A mówia, że chcą z Polską nowego otwarcia.Może wyprostują tego cymbała co takie rzeczy teraz akurat wypisuje. Po tym można stwierdzić czy chcą nowego otwarcia w relacjach z Polską. Panie Ławrow - pogoń pan tłumoków co panu psują ciężką pracę.
ponad 4 lata temu / Aleksander
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.