DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2019 r.

Poniedziałek Wielkanocny
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

Rosjanie modernizują armię – będą nowe drony wykonane przez rodzimy przemysł

Rosjanie modernizują armię – będą nowe drony wykonane przez rodzimy przemysł
By Vitaly V. Kuzmin (Vitalykuzmin.net) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Rosjanie kontynuują program modernizacji swoich sił zbrojnych, zamierzają wyposażyć armię w znaczącą liczbę dronów. Powstać mają także nowoczesne elementy ich wyposażenia. Program ma zostać zakończony w ciągu najbliższej dekady. Zarówno sprzęt, jak i wyposażenie wykonane zostaną wyłącznie przez rosyjskie przedsiębiorstwa.

 

Drony zbuduje państwowa firma Rostec i inne rosyjskie przedsiębiorstwa. Program został zaplanowany na lata 2016 - 2025. Większość bezzałogowców będzie mieć krótki zasięg. To pierwszy w Rosji systematyczny plan rozwoju bezzałogowych statków latających. Maszyny i wyposażenie zostaną skonstruowane w Rosji – informują rosyjskie media. Program zakłada wykorzystanie materiałów odpornych na zmienne warunki pogodowe, powstanie nowego systemu nawigacji, nowych silników i napędu. Dzięki temu wykrycie znajdujących się w powietrzu dronów ma być trudniejsze.

 

Przedsiębiorstwo Rostec posiada już doświadczenie w produkcji samolotów bezzałogowych. Niektóre z dotychczas produkowanych były zdolne do przenoszenia ładunków wybuchowych. Inne pełniły zadania szpiegowskie.

 

Plany budowy bezzałogowych pojazdów latających to element zakrojonego na szeroką skalę planu modernizacji rosyjskiej armii. Władze Federacji Rosyjskiej planują zwiększyć odsetek nowoczesnego uzbrojenia w rosyjskiej armii z 10 do 70 procent przed 2020 rokiem.

 

Drony odgrywają obecnie istotną rolę w działaniach prowadzonych przez Stany Zjednoczone. Ich częste użycie wiąże się z dyskusjami etycznymi.

 

Źródło: europe.newsweek.com / tass.ru

mjend

 

 


DATA: 2015-06-05 08:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "36196"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.