DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2020 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Rosjanie i Chińczycy przerzucają wojsko na granice z Koreą Północną. Obawiają się azylantów

Rosjanie i Chińczycy przerzucają wojsko na granice z Koreą Północną. Obawiają się azylantów
Władimir Putin i Xi Jinping. FOT.Kremlin Pool/Russian Look/FORUM

Wraz z narastającym napięciem na Półwyspie Koreańskim, Rosjanie i Chińczycy zdecydowali się rozmieścić większe oddziały na granicy z Koreą Północną.

 

Nie milkną kontrowersje związane z amerykańskim lotniskowcem USS Carl Vinson, który 8 kwietnia miał wyruszyć z Singapuru w kierunku Półwyspu Koreańskiego. Jak się jednak okazało w tym tygodniu, okręt zamiast zmierzać w kierunku Korei, udał się na ćwiczenia wojskowe w Australii.

 

Mimo to Chińczycy i Rosjanie zdecydowali się przygotować na każdy możliwy scenariusz z udziałem Korei Północnej, którą Waszyngton już kilkakrotnie wzywał do rezygnacji z prowokacyjnych testów jądrowych, grożąc ostrą reakcją. Chiny, obawiając się ataku i pojawienia się wielu uchodźców, skierowały około 150 tys. żołnierzy na granicę z Koreą Północną.

 

Swoje oddziały wysłali także Rosjanie. Zarówno Chiny, jak i Rosja chcą się zabezpieczyć przed masowym napływem uchodźców z Korei Północnej. Niedawno Moskwa zablokowała rezolucję Radę Bezpieczeństwa ONZ potępiającą ostatnie testy rakietowe Pjongjangu.

 

Jedyny regionalny sojusznik Korei Północnej – Chiny – w międzyczasie poparły mocne oświadczenie przedstawione przez Stany Zjednoczone. Wezwano w nim Koreę Północną, by „nie przeprowadzała dalszych testów nuklearnych” i wstrzymała program rozwoju rakiet z napędem jądrowym. Dyplomaci rosyjscy mieli naciskać, by w oświadczeniu podkreślono potrzebę osiągnięcia porozumienia poprzez dialog.

 

Moskwa dostrzega ryzyko związane z rozprzestrzenieniem się konfliktu na Półwyspie Koreańskim. Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Rjabkow stwierdził: Niestety, musimy przyznać, że istnieje znaczne ryzyko związane z wybuchem poważnego konfliktu w tym regionie. Wezwał też wszystkie strony do „odpowiedzialnych działań”,  by uniknąć eskalacji napięcia.

 

Tymczasem w obliczu możliwych działań wojennych przeciwko Korei Północnej w czwartek pojawiły się filmy przedstawiające przewożenie oddziałów i sprzętu rosyjskiego na granicę z Koreą Północną. Jedno z nagrań ukazuje jeden z trzech pociągów wysłanych na granicę, wyposażony w sprzęt wojskowy.

 

Kolejny film zwraca uwagę na wzmożony ruch helikopterów wojskowych, zmierzających w kierunku północnokoreańskiej granicy i manewry prowadzone na nierównym terenie przez wojskowe pojazdy bojowe.

 

Prezydent Rosji Władimir Putin ostrzegł też, że w przypadku uderzenia amerykańskiego na obiekty atomowe Kim Dzong Una, skażenie radioaktywne mogłoby szybko dotrzeć do Rosji.

 

Rosyjskojęzyczne portale także wskazują na wzmożony ruch wojskowy na Dalekim Wschodzie. Jednak rosyjski rzecznik wojskowy Aleksander Gordiejew odmówił wyjaśnień dotyczących wzmożonych ćwiczeń i przewozu ludzi oraz sprzętu. Potwierdził jedynie, że na tym obszarze prowadzono manewry, które niedawno się zakończyły.

 

Tymczasem weteran wojskowy Stanisław Sinicyn powiedział: W ciągu ostatniego tygodnia obserwuje się przemieszczanie sprzętu wojskowego innymi środkami transportu na południowe tereny. Wielu odnosi to do sytuacji na Półwyspie Koreańskim. Film przedstawia systemy artylerii, które wspierają wojska w razie ataku lub gdy napotykają agresora.

 

Wojskowy dodał, że przerzucanie sprzętu oznacza, że władze rosyjskie podejmują działania adekwatne do zagrożenia. Kraje sąsiadujące z Koreą Północną pilnie obserwują rozwój wydarzeń na Półwyspie Koreańskim. Nie jest to  też pierwszy raz, kiedy Korea Północna naruszyła pokój w regionie, dlatego ta sytuacja zasługuje na uwagę.

 

W bazie morskiej we Władywostoku, oddalonym o niespełna 100 km od Korei Północnej, czekają potężne siły. Konstantin Asmołow, ekspert z rosyjskiego Instytutu ds. Dalekiego Wschodu stwierdził, że jeśli Amerykanie zdecydują się na ostrzał rakietowy elektrowni jądrowych Korei Północnej, wówczas chmura radioaktywnego pyłu dotrze do Władywostoku w ciągu dwóch godzin. Asmołow dodał, że w przypadku wojny pełnowymiarowej „głodni azylanci będą masowo napływać do Rosji”.

 


Źródło: bignewsnetwork.com

AS
 


DATA: 2017-04-21 17:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie obawiają się żadnych uciekinierów tylko koncentrują wojska w rejonie ewentualnych walk w odpowiedzi na powołanie rezerw wojska w Korei Południowej i ściąganie sprzętu w rejon KRLD przez USA i Japonię. Myślicie, że nie są zdolni (Chiny, Rosja) do obrony swojego sojusznika w regionie? Aby nie pozwolić na ewentualne rażenie własnego terytorium przez rakiety wystrzelone z łodzi podwodnych muszą zareagować szybko i zestrzeliwać je nad terytorium KRLD.
ponad 2 lata temu / BzduraCoTuPiszą
 
Ergo - z tymi szkieletami to spokojnie. Wystarczy zobaczyć filmy z relacjami uciekinierów z KRLD. Nie mówię, że tam jest raj na ziemi, ale prawda jest taka, że uciekinierzy bardzo często opowiadają wersje skrajnie różne i mam wrażenie, że robią to poniekąd dla korzyści finansowych. Ich prawo, ale nie jest to zbyt eleganckie. A co do tych syryjskich uchodźców - mówisz o tych młodych mężczyznach z iPhone'ami? ;)
ponad 2 lata temu / Akwinata
 
Jednym słowem- niech zdychają maluczcy w tym dzikim kraju.. Chiny się wypięły, Korea południowa strzela do nich, Rosjanie obwarowują granice, a ja pytam:czy wiecie jak wygląda przeciętny uchodźca z Korei północnej? Szkielety. Świat woli niewidzieć i nie wiedzieć.. to samo z Syryjskimi uchodźcami. Bomby nie patrzą na wiek i wyznanie. Te naćpane dzikusy z is też zresztą nie..
ponad 2 lata temu / Ergo
 
To jest bujda na resorach. Ani Rosjanie, ani Chińczycy nie przerzucają swoich wojsk na granicę z KRLD. Nie ma takiej potrzeby. Żadnej wojny tam nie będzie.
ponad 2 lata temu / Gość Janek
 
Akurat w tym przypadku tacy azylanci nie byliby niczemu winni. Smutne ale pewnie daliby się nawet traktować jak niewolnicy byleby nie być już w tej dyktaturze.
ponad 2 lata temu / qlnick
 
Papiezu Franciszku potezne Chiny i olbrzymia Rosja nie chca biednych azylantow, moze jest mozliwe slowko do nich o potrzebie milosierdzia!
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.