DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Rosjanie coraz głośniej żądają zerwania z „tradycją” komunizmu. Czy doczekamy się pochówku Lenina?

Rosjanie coraz głośniej żądają zerwania z „tradycją” komunizmu. Czy doczekamy się pochówku Lenina?
fot.REUTERS/Gleb Garanich

Do rosyjskiej Rady Federacji trafił wniosek z inicjatywą Iwana Suchariewa, deputowanego do Dumy, dotyczący demontażu mauzoleum przywódcy Rosji sowieckiej, Włodzimierza Lenina, na placu Czerwonym. Kilka dni wcześniej głos w tej sprawie zabrali również przedstawiciele emigracyjnej, rosyjskiej Cerkwi prawosławnej domagający się usunięcia z terenów Rosji reliktów komunizmu.

 

„Jednym z symboli pojednania narodu rosyjskiego z Bogiem mogłoby być uwolnienie placu Czerwonego od zwłok głównego prześladowcy prawosławia i kata XX w. - Lenina oraz zburzenie jego pomników” - napisali w oświadczeniu dotyczącym setnej rocznicy rewolucji 1917 roku przedstawiciele synodu Rosyjskiego Synodu Prawosławnego poza granicami Rosji. Hierarchowie zaapelowali również o zmianę nazw ulic i miejscowości jednoznacznie kojarzących się z czasami komunistycznymi oraz wezwali wiernych do „przemyślenia historii”.

 

W podobnym tonie wypowiedział się w wywiadzie telewizyjnym Iwan Suchariew.

- Żyjemy obecnie w całkowicie innym kraju, a symbole komunizmu, trupy, wciąż znajdują się w centrum stolicy. Trzeba raz na zawsze postawić kropkę w tej sprawie i pojednać czerwonych i białych, grzebiąc bolszewickich wodzów zgodnie z prawosławnym porządkiem - powiedział Suchariew. Dodał, że przewrót bolszewicki był „przestępstwem przeciw państwu”.

 

W ubiegłym roku głos w tej sprawie zabrał również prezydent Rosji - Władimir Putin. Zapytany o „możliwość pochowania zwłok Lenina” odpowiedział, że kwestia ta jest niezwykle delikatna i należy rozwiązać ją tak, aby nie dzielić społeczeństwa.

 


Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

TK


DATA: 2017-03-15 10:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brawo Rosja powoli, małymi kroczkami w stronę państwa i społeczeństwa chrześcijańskiego. Tymczasem na "Zachodzie bez zmian"...
ponad 3 lata temu / Aguirre
 
Reżim terrorystów państwowych putina,cyryla,kadyrowa.Dla przypomnienia i putin i cyryl to kagebowcy,zaś kadyrow to też azjatycka dzicz i czeczeński renegat mordujący na rozkaz putina naród czeczeński i wykonujący zamachy zagranicą np.w USA.
ponad 3 lata temu / gość
 
To dobrze że żądają. Jednak sam fakt konieczności wystosowania takiego żądania potwierdza, że Rosja to nadal kraj władzy sowieckiej.
ponad 3 lata temu / antysowiet
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.