DZIŚ JEST:   09   LIPCA   2020 r.

Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
 
 
 
 

Rosjanie coraz bardziej tęsknią za ZSRR. W Nowosybirsku powstanie pomnik Stalina

Rosjanie coraz bardziej tęsknią za ZSRR. W Nowosybirsku powstanie pomnik Stalina
źródło: pixabay.com

„Po trzech latach sporów władze Nowosybirska zgodziły się na ustawienie w mieście pomnika wodza”, informuje dziennik „Rzeczpospolita”.

 

Pomnik stanie nieopodal siedziby miejscowego komitetu Komunistycznej Partii Rosji. – Nie jest to sprzeczne z zasadami zagospodarowania terenu i nie przeszkadza w ruchu transportu miejskiego – tłumaczył jeden z miejskich urzędników Aleksandr Łożkin.

 

Zdaniem władz miasta decyzja podjęta w tej sprawie to najlepsze rozwiązanie trwającego ponad trzy lata sporu, ponieważ obie strony powinny być usatysfakcjonowane: komuniści, ponieważ mogą postawić pomnik, a demokraci, ponieważ nie stanie on w centrum miasta, czego domagali się „wyznawcy Stalina”.

 

„W Rosji obecnie znajduje się kilkadziesiąt popiersi (podobno nawet ponad 90) i co najmniej dziesięć pomników Stalina. Jednak te ostatnie stoją na prywatnych działkach, w większości na wsiach, i są odkopanymi pomnikami zrzucanymi z postumentów po 1956 roku. Najprawdopodobniej ich właściciele traktują je jako rodzaj atrakcji”, podkreśla „Rzeczpospolita”.

 

Gazeta zwraca uwagę, że w Rosji kult Stalina jest obecnie silniejszy niż jeszcze kilkanaście lat temu. Wiąże się on bezpośrednio z tęsknotą za ZSRR i potępianiem polityków, którzy są uznawani za winnych jego rozpadu (przede wszystkim Michaiła Gorbaczowa).

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

TK


DATA: 2019-03-17 13:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Stalin jako najbardziej konsekwentny polityk,ktory powiekszyl terytorium ZSRR,pikonal najwieksza potege militatna,bez ktorego tak szybkie pokonanie Japoni nie byloby mozliwe ma trwale miejsce w historii swiata.Niech te pomniki nie dziwia.
ponad 1 rok temu / 1917
 
Wygląda to tak, że nowe władze przypominają te stare...
ponad 1 rok temu / Obserwator
 
Rosjanie to naród schizofreniczny. Czczą Mikolaja II i jego morderców. Pytani w prywatnej rozmowie jak to możliwe denerwują się i zmieniają temat.
ponad 1 rok temu / A m0że referen
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.