DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Rosjanie chętni do sprzedaży amunicji Amerykanom – warunek to zniesienie sankcji

Rosjanie chętni do sprzedaży amunicji Amerykanom – warunek to zniesienie sankcji
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay.com

Rosyjska państwowa korporacja Rostec poinformowała o gotowości do sprzedania Amerykanom oryginalnej amunicji do broni sowieckiej i rosyjskiej. Z amunicji tej Korzysta z niej amerykańska armia. Warunkiem jest jednak zniesienie sankcji nałożonych przez rząd Stanów Zjednoczonych na Federację Rosyjską.   

 

Informację tę podała rosyjska agencja informacyjna TASS w poniedziałek. Z kolei w zeszłym tygodniu internetowy magazyn wojskowy „Defence Blog” poinformował, że Amerykanie chcą nabyć specjalną amunicję wykorzystywaną w pistoletach oraz karabinach szturmowych, snajperskich i maszynowych. 

 

Komentując te informacje, rosyjskie publiczne przedsiębiorstwo poinformowało, że zbrojeniówka Federacji Rosyjskiej jest gotowa dostarczyć na międzynarodowy rynek „całą gamę” amunicji do broni sowiecko-rosyjskiej oraz pewnych rodzajów broni NATO. 

 

„Podstawowe cechy pokazują, że współczesna rosyjska amunicja jest najlepszą na świecie. Oryginalna i wysokiej jakości rosyjska amunicja może być dostarczana do Stanów Zjednoczonych tylko wtedy, gdy odpowiednie sankcje zostaną zniesione” – podała firma.

 

Wcześniej Pengaton wykazał zainteresowanie produkcją pewnych rodzajów sowieckich i rosyjskich dział na amerykańskim terenie. W marcu ubiegłego roku magazyn „National Interest” poinformował, że Dowództwo Operacji Specjalnych Stanów Zjednoczonych (SOCOM) analizuje możliwość produkcji rosyjskiej broni na terenie USA. Chodziło między innymi o karabin maszynowy ogólnego przeznaczenia kalibru 7,62 mm PKM i kalibru NSV 12,7 mm (ciężka broń maszynowa).

 

„The National Interst” pod koniec 2018 r. donosił, iż USSOCOM chciał, by amerykańskie firmy zbadały kwestię możliwości produkcja przez Amerykanów rosyjskich karabinów maszynowych – takich jak Kałasznikow. Pismo sugerowało, że ta broń najlepiej sprawdza się w starciach na Bliskim Wschodzie.

Wielu walczących używa po prostu rosyjskiej lub sowieckiej broni albo ich lokalnych odpowiedników. Dotyczy tu zarówno ciężkich karabinów maszynowych zamontowanych na pojazdach, jak i wyrzutni rakiet. Oznacza to, że Amerykanie, dostarczający broni różnym organizacjom militarnym toczącym działania zbrojne powinni zapewnić również amunicję i części zamienne. Stany Zjednoczone nabywają je na globalnym rynku produktów militarnych. 

 

Dowództwo Sił Specjalnych wpadło na pomysł stworzenia własnej fabryki rosyjskiego sprzętu. Miałoby to stanowić alternatywę dla kupowania go od Federacji Rosyjskiej. Dlatego też USSOCOM poprosił firmy amerykańskie o wykonanie prototypów broni zagranicznej – w tym rosyjskiej.

 

Celem jest „opracowanie innowacyjnej krajowej zdolności do produkcji w pełni funkcjonalnych kopii broni zagranicznej równie dobrych lub lepszych niż obecnie produkowane na skalę międzynarodową” – wynika z propozycji USSOCOM Small Business Innovation Research.

Wnioskodawcy, biorący udział w projekcie badawczym muszą wyprodukować „pięć w pełni funkcjonalnych prototypów” broni zbliżonej do modeli wytwarzanych za granicą. Mają one przypominać pod wieloma względami rosyjski ciężki karabin maszynowy modelu NSV 12,7 × 108 mm.

 

Zainteresowane firmy muszą sporządzić własne szkice broni zagranicznej, zdobyć odpowiednie surowce i sprzęt oraz zapewnić możliwość produkcji. 

 

Przedsiębiorstwa mają również „zająć się produkcją części zamiennych w celu wsparcia broni polowej”. Powinny ponadto przygotować się do rozpoczęcia i zakończenia produkcji, jak również do dostarczania produktów militarnych w różnych ilościach.

 

USSOCOM podkreślał, że broń powinna zostać wyprodukowana w Stanach Zjednoczonych. Dotyczy to zarówno zatrudnienia amerykańskich pracowników, jak i produkowania z krajowych części i montażu broni w obiektach na terenie USA.

 

USSOCOM zaznaczył, że propozycja dotyczy ogólnie broni zagranicznej, a nie ogranicza się do konkretnego kraju. „Opracowanie krajowej zdolności produkcyjnej dla broni podobnej do obcych rozwiązuje te problemy, a jednocześnie jest efektywne pod względem kosztów, a także wzmacnia narodowy kompleks wojskowo-przemysłowy, zapewnia niezawodny i bezpieczny łańcuch dostaw oraz skraca czas realizacji zamówień” – czytamy.

 

Źródła: tass.com / nationalinterst.org

AS

 


DATA: 2019-05-30 14:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Krzysiek: Niestety tak. W polityce liczą się tylko interesy. Wojna Rosja-USA to taki sam cyrk jak wojna PO-PiS. Sprokurują każdą wojnę aby podbić ziemie, przejąć bogactwa, zniszczyć narody. Matka Boża w Fatimie mówiła wyraźnie o błędach Rosji rozprzestrzenionych na cały świat, ale Kaczyński, Macierewicz w RM i wszędzie gdzie indziej będą bredzili i rozpowszechniali swoje judeochrześcijąńskie kłamstwa i obrażali Katolików.
ponad 1 rok temu / harm
 
Antoni Macierewicz bierze pieniądze od narodu polskiego. Za co? Żądam odpowiedzi tego oszczercy Polaków i podżegacza wojennego AM na pytanie kiedy odejdzie na niezasłużoną emeryturę.
ponad 1 rok temu / wrrr
 
I co na to PiS? Nasz najważniejszy sojusznik to też rosyjski agent?
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.