DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2020 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Rosjanie: nie było wybuchu. Polska prokuratura: zaprzeczamy

Rosjanie: nie było wybuchu. Polska prokuratura: zaprzeczamy
fot.Dudek Jerzy/FOTORZEPA

Rosjanie stwierdzili, że polsko-rosyjska ekspertyza szczątków Tu-154M nie wykazała żadnych śladów wybuchu. Problem w tym, że polska Prokuratura zaprzecza, by brała udział w takiej ekspertyzie. 

 

Przeprowadzona wspólnie przez specjalistów z Rosji i Polski nowa ekspertyza szczątków polskiego Tu-154M nie wykazała na nich śladów wybuchu – ogłosił wczoraj Władimir Markin, rzecznik Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej.

 

Polscy i rosyjscy eksperci mieli poddać pobrane próbki wnikliwym badaniom – tak przynajmniej twierdzą Rosjanie.

 

Innego zdania są jednak polscy śledczy. Jedynym punktem wspólnym polskiego i rosyjskiego komunikatu jest to, że w Moskwie faktycznie pracowali tak polscy jak i rosyjscy biegli w dniach 18 lutego do 7 marca.

 

Jednak, jak twierdzi polska prokuratura, nie badano wówczas żadnych próbek pod kątem wykrycia materiałów wybuchowych. – Polscy biegli oraz prokurator wojskowy nie uczestniczyli na terenie Federacji Rosyjskiej w żadnych badaniach (tym bardziej laboratoryjnych) pod kątem wykrycia materiałów wybuchowych – podkreślił płk Zbigniew Rzepa, rzecznik naczelnego prokuratora wojskowego.

 

Płk Rzepa twierdzi, że w podanym przez Rosjan terminie polscy biegli brali udział w badaniach w Moskwie. Chodziło jednak o „oględziny dwóch fragmentów brzozy, zabezpieczonych do badań kryminalistycznych w Smoleńsku”.

 

Polscy śledczy nie dysponują też żadną ekspertyzą dotyczącą tego, czy na pokładzie Tu154M doszło do wybuchu. Przebywający w Moskwie prokurator ppłk Karol Kopczyk stwierdził, że wykonywane w dniach 18 lutego do 7 marca czynności nie miały na celu stwierdzenia, czy w Smoleńsku doszło do wybuchu.

 

W momencie, gdy będę miał ekspertyzę wykonaną przez polskich ekspertów, wtedy będę mógł stwierdzić, czy doszło do takiego zdarzenia, czy nie doszło. Natomiast nie będę odnosić się do wypowiedzi przedstawicieli Komitetu Śledczego FR – stwierdził ppłk Kopczyk.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

ged


DATA: 2013-03-08 08:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

+
ponad 6 lat temu / Asia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.