DZIŚ JEST:   25   SIERPNIA   2019 r.

XXI Niedziela zwykła
Św. Ludwika IX, króla
Św. Józefa Kalasancjusza
 
 
 
 

Rosja wzmacnia siły na Krymie. Ściągnięto najnowszy system obrony przeciwlotniczej

Rosja wzmacnia siły na Krymie. Ściągnięto najnowszy system obrony przeciwlotniczej
By Original uploader and photographer was UMNICK at ru.wikipedia (Own work. Transferred from ru.wikipedia) [Public domain], via Wikimedia Commons
#ROSJA    #UKRAINA    #KONFLIKT    #KRYM    #ZBROJENIE    #TARRORYZM    #SYSTEM OBRONY

Kreml zdecydował o wzmocnieniu sił wojskowych na Krymie. Stacjonujące tam wojska zostały doposażone w najnowocześniejszy rosyjski system obrony przeciwlotniczej „S-400 Triumf”. Może on śledzić i razić cele w promieniu 400 km.

 

System „S-400 Triumf” jest znany na zachodzie pod kodem NATO jako „SA-21 Growler”. Może on zestrzeliwać samoloty, rakietowe pociski balistyczne i rakiety typu „Cruise”. Jak podaje tvp.info, „Triumf” może „namierzać i naprowadzać rakiety jednocześnie na sześć celów, które znajdują się w promieniu 400 kilometrów. Najnowszy rosyjski system może nawet zwalczać rakiety poruszające się z prędkością 4,8 km/s.”

 

Rosyjska agencja prasowa „Ria-Nowosti” podała, że na Krym trafił trafił zestaw dowodzenia i dwa dywizjony rakietowe, a żołnierze wyznaczeni do obsługi systemów S-400 przeszli już odpowiednie przeszkolenie w obwodzie leningradzkim.

 

Przerzucenie na Krym systemów obrony przeciwlotniczej komentowane jest jako reakcja na zaostrzenie relacji z Ukrainą. Wojsko rosyjskie ostatnio taki system umieściła w Syrii. Było to pod koniec 2015 roku, po tym jak siły tureckie zestrzeliły rosyjski bombowiec.

 

 Tym razem Rosjanie wskazują na zagrożenie terrorystyczne płynąca z Ukrainy. Celem ataku miałaby być kluczowa infrastruktura. Federalna Służba Bezpieczeństwa twierdzi, że zlikwidowano tworzącą się ukraińską siatkę szpiegowską i udaremniono próbę przerzucenia innej grupy dywersyjnej na Krym. Ukraina zaprzecza i zwiększa gotowość bojową.

 

Źródło: tvp.info

MA


DATA: 2016-08-12 17:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.