DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Rosja wraca do Rady Europy. Polska i 6 innych krajów opuściły obrady

Rosja wraca do Rady Europy. Polska i 6 innych krajów opuściły obrady
źródło: wikimedia.org

 „Delegacje: Polski, Estonii, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Słowacji i Gruzji opuściły obrady Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Stało się tak ze względu na bezwarunkowe włączenie delegatów Rosji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy”, poinformował w środę prof. Włodzimierz Bernacki (PiS) – przewodniczący polskiej delegacji.

 

 

W nocy z poniedziałku na wtorek przedstawiciele państw wchodzących w skład Rady Europy przegłosowali przywrócenie Rosji pełni praw w ZPRE. Za przywróceniem Rosji w szeregi Zgromadzenia zagłosowało 118 osób, przeciwko 62, a 10 wstrzymało się od głosu. Wynik ten oznacza, że posłowie i senatorzy rosyjscy będą mogli ponownie brać udział w obradach ZPRE, zabierać głos i uczestniczyć w środowych wyborach sekretarza generalnego Rady Europy.

 

ZPRE odebrało Rosji prawo głosu w kwietniu 2014 roku, wymierzając jej w ten sposób karę za aneksję Krymu. Delegatom Moskwy nie wolno było m. in. brać udziału w obserwacji wyborów prowadzonej przez RE. W odpowiedzi Kreml zagroził, że Rosja przestanie płacić składki członkowskie. To mogło być podstawą do całkowitego wykluczenia Rosji z organizacji.

 

Źródło: dorzeczy.pl

TK


DATA: 2019-06-27 14:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Idioci. mamy Idiotów, nie polityków.
ponad 1 rok temu / agricola
 
A co z naszymi niby przyjaciółmi Węgrami?
ponad 1 rok temu / Bolko1
 
@ do PiS Mam wrażenie, że decyzja wojny z Rosją zapadła już na początku pierestrojki, i nie wykluczam, że na życzenie Rosji, i nie tylko. Wtedy w Warszawie, na Ochocie powstała ulica "Bitwy Warszawskiej 1920 roku", zlokalizowana tam ni w 5 ni w 9. Ulica ta jest tuż przy ulicy Opaczewskiej, przy której we wrześniu 1939 roku została zbudowana barykada przed wojskami niemieckimi. "Ja, pani Opaczewska, bronię dziś Warszawy!", jak pisał Jan Janiczek.\\ Na pokonanie Polski żadnemu z mocarstw obecnych nie potrzeba nawet tygodnia, a potem nastąpi nowe rozdanie kart.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
"Moskwie zaś do tego pomoc i rekompensatę jaką od nich wziąwszy z włości przyległych, Taurykę Krym im w posesję puścić" - TAK PISAŁ WYBITNY HETMAN Stanisław Koniecpolski, uczestnik bitwy pod Kłuszynem, na początku XVII wieku. DOBRZE BY BYŁO, GDYBY NAM WSPÓŁCZEŚNI TO PRZEMYŚLELI.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
Głupcy chcą sobie odmrozić uszy na złość babci. Wszyscy resetują i zaczynają rozmawiać z Rosją. Zaraz ustanowią, że kraje Europy Śrdkowo-Wschodniej stanowią zagrożenie dla pokoju na świecie i będzie jakiś anschluss albo gorzej wojna na naszym terenie.
ponad 1 rok temu / Aguirre
 
@?: To nie wygląda. To JEST prowokacja.
ponad 1 rok temu / tam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.