DZIŚ JEST:   30   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Franciszka Borgiasza
Św. Hieronima, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Rosja rozpoczyna produkcję nowego systemu przeciwlotniczego. S-500 może kontrolować niebo nad Polską

Rosja rozpoczyna produkcję nowego systemu przeciwlotniczego. S-500 może kontrolować niebo nad Polską
S-400 (zdjęcie ilustracyjne). fot. Vitaly V. Kuzmin/ vitalykuzmin.net /Via: commons.wikimedia.org lic. CC BY-SA 4.0 [https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en]

Rosjanie ogłosili rozpoczęcie produkcji systemu S-500. Zasięg baterii może wynosić nawet blisko 500 km. Broń umożliwi Federacji Rosyjskiej zwalczanie celów powietrznych: samolotów oraz rakiet przeciwnika.

 

S-500 stanowi część rosyjskiego systemu antyrakietowego. USA uważa, że umożliwi on Rosji unieszkodliwienie nawet do 10 rakiet wroga. Jeszcze trwają próby i testy rakiet, ale już zapowiedziano produkcję.

 

Gotowość bojowa może zostać osiągnięta za rok. Właśnie wtedy system może trafić do jednostek – wynika ze słów ministra obrony Rosji Siergieja Szojgu. Z kolei zdaniem mediów Kreml nie ukrywa, że najnowszy system przeciwlotniczy stanowi odpowiedź na amerykańską tarczę antyrakietową.

 

S-500 może zostać rozmieszczone w obwodzie kaliningradzkim. Wśród możliwych lokalizacji baterii wymienia się także Białoruś. W ten sposób Moskwa uzyskałaby pełną kontrolę nad polskim niebem – podaje Przemysław Marzec na rmf24.pl.

 

Tymczasem starszy system S-400 ma wkrótce trafić do Turcji. Kontrakt między Moskwą a Ankarą spowodował zablokowanie dostawy nad Bosfor amerykańskich samolotów F-35.

 

 

Źródło: rmf24.pl

MWł

 

 


DATA: 2019-07-02 10:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Ryś dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Masz rację nie wszyscy wyjeżdżają na zgniły zachód. Na kwitnący wschód z własnej woli wyjechała np Wanda Wasilewska i paru innych komuchów, jednak kilka milionów Polaków pojechało wbrew własnej woli w kibitkach lub w bydlęcych wagonach do pracy w "syberyjskich sanatoriach" o czym powoli zapominamy. A o zagarnięciu Polski to marzą nawet Indianie z Peru, prawda?
ponad 1 rok temu / Tomek
 
@ Tomek Wszyscy? Bez przesady. Ale o zagarnięciu Polski marzą wszyscy.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
Skoro ta unia i USA takie złe, to dlaczego wszyscy do nich uciekają, a na wschód do tego dobrobytu i wolności człowieka nikt. Nawet pewien francuski aktor uciekł ze wspaniałej Rosji. Rodzina pewnego reżysera po zapoznaniu się z burżuazyjną, wstrętną i imperialną Ameryką nie chce pojechać na starość do rosyjskich kurortów. Jak to jest?
ponad 1 rok temu / Tomek
 
@ panda Rosjanie wypędzili Niemców, stworzyli Polskę i grzecznie wyszli. A bardziej bezbożna unia, niż ta co mamy teraz nam nie grozi.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
Najważniejsze to dać Rosji wiarygodny/ukartowany z Rosją przez USA pretekst, do produkcji S-500 i napaści na Polskę, i nie zabezpieczyć żadnego powodu dla nieopłacalności tej agresji. A najlepiej umożliwić amerykańsko-brytyjsko-niemiecką-niepotrzebne skreślić - prowokację wymagającą natychmiastowego rosyjskiego odwetu. Reszta się nie liczy.
ponad 1 rok temu / wojna+
 
Z Panem Bogiem, Rusku, POżyteczny idioto, czy konfederacki. Mało ci było zaborów, zniewolenia po wojnie? Co ci się marzy,unia jewropejska?
ponad 1 rok temu / panda
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.