DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Rosja przygotowuje zmiany w prawie, aby chronić „światowe dziedzictwo ZSRR”

Rosja przygotowuje zmiany w prawie, aby chronić „światowe dziedzictwo ZSRR”
By Stefan.p21 [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons

Federacja Rosyjska zmienia prawo, aby skutecznie bronić rosyjskich i radzieckich pomników i symboli za granicą. Tekst proponowanych zmian zamieszczony jest na rządowym portalu i jest poddawany konsultacjom społecznym.

 

Nietrudno dostrzec, że Moskwa tak zmienia prawo, by szczególnie chronione były te pomniki, które powstawały po II Wojnie Światowej. Powodem konkretnych działań strony rosyjskiej są coraz częstsze akty wandalizmu w różnych częściach świata, w wyniku których „dochodzi do profanowania rosyjskiej potęgi wojskowej i historycznych osiągnięć narodu rosyjskiego”.

 

Jeśli zmiany w prawie „przejdą” w takiej formie, jak obecnie proponowane, grozić będą kary do 3 mln rubli (42 000 euro) lub 4-letni obóz pracy przymusowej czy więzienie. Zmiany mają dotyczyć, a zarazem uzupełniać punkt 243 Kodeksu Karnego. Najprawdopodobniej dopisany zostanie tekst, z którego wynikać będzie, iż „osoby, które dokonały zniszczeń obiektów rosyjskiej i radzieckiej spuścizny historycznej otrzymają zakaz wjazdu na terytorium Rosji, ich dobra w Rosji zostaną skonfiskowane, a wszelkie posiadane aktywa zablokowane.”

 

Wszystko wskazuje na to, że zmiany w rosyjskim prawie zostaną przyjęte i wejdą w życie na początku grudnia br.

 

Dziś w byłych krajach tzw. Bloku Wschodniego wciąż nie brakuje pomników Armii Sowieckiej i innych symboli komunistycznego reżimu. Najwięcej w Bułgarii oraz na Łotwie (głównie Ryga). Kilka dni temu tamtejszy parlament liczbą głosów 45 do 30 poparł propozycję 10 tysięcy Łotyszy domagających się likwidacji tzw. „Pomnika wyzwolicieli Rygi” z 1985 r., który miał być symbolem zwycięstwa nad nazizmem.

 

Źródło: www.regulation.gov.ru

ChS


DATA: 2019-06-28 18:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie wiem kto podszywa się pod moje hasło.\\ 1 w sierpniu 1939 roku przesłano do Ligi Narodów informację o 35,8 mln co powtórzył prof. Andrzej Krzesiński z UJ w książce ?Poland`s Right to Justice?, wydanej w 1946 roku.\\ 2 Wynik pierwszego powojennego spisu powszechnego z końca 1946 roku 23,6 mln. W sentencji Wyroków Norymberskich w 1946 roku określono polskie straty jako 1/3 33% przedwojennej populacji Polski. \\ 3 W okresie Polski Ludowej nastąpił wzrost ludności Polski do 38 mln.\\ 4 Obecnie utrzymuje się iluzoryczna liczba 38 mln. W wyniku emigracji rzeczywista liczba mieszkańców Polski wynosi około 36 mln.\\ 5 Po wojnie zostało zagwarantowane ustawowo pełne zatrudnienie, a ono jest warunkiem KONIECZNYM założenia rodziny.
11 miesięcy temu / Ryś
 
Te błyski złota coraz wyraźniejsze! Po pierwsze - przed wojną Polska liczyła 35 mln ludzi, po wojnie pierwszy spis wykazał 24 mln. Nie całe 11 mln. to ofiary II wojny światowej. Podaje się, że w wyniku represji sowieckich na terenie ZSRR mogło zginąć ok. 1,5 mln. Polaków, ale nigdy nie dodaje się do tego ofiar, które dotknęły Polskę po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski oraz tzw. "utrwalania" władzy ludowej. Wyliczenia ofiar są szacunkowe i możemy w przybliżeniu podać ofiary niemieckie bo ci wszystko prawie policzyli, ale dane ze strony Sowietów zawsze pozostaną niepełne. A największa manipulacja dotyczy zdania: "po wojnie ludność Polski osiągnęła znowu 38 milionów. Po "wyzwoleniu" przez "Solidarność" liczba ta się utrzymuje, choć są wskazania, że niedługo zacznie maleć." Czyżby Pan uważał, że po wojnie "napadła" nas szczególna szczęśliwość, którą utraciliśmy dopiero w wyniku niecnych działań "Solidarności"? Czyżby Pan był dorabiał sobie w Sputniku?
11 miesięcy temu / @Ryś
 
@ hm "nawet kawałek Niemiec" - jakich Niemiec? "Ucz się dziecię historii" - jak mógłby powiedzieć Król Stefan Batory.
11 miesięcy temu / Ryś
 
@ zielony Nomen omen. Układ Ribentropp-Mołotow został zawarty wskutek nacisku Ameryki na Stalina. Amerykanie obiecali Stalinowi skumunizowaną Europę po wojnie. Patrz https://www.pch24.pl/amerykanska-partia-szachow,25155,i.html
11 miesięcy temu / Ryś
 
@ Janina Nie ma żadnej symetrii. Po hitlerowskiej okupacji Polska liczyła 21 milionów obywateli z 38 milionów przed wojną, po wojnie ludnośc Polski osiągnęła znowu 38 milionów. Po "wyzwoleniu" przez "Solidarność" liczba ta się utrzymuje, choć są wskazania, że niedlugo zacznie maleć.
11 miesięcy temu / Ryś
 
Bóg zakazał budowy pomników. Ale człowiek zawsze "wie lepiej". Co chwila ktoś się kłania figurkom, ukleka i nie widzi w tym nic złego.
11 miesięcy temu / Second
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.